Kış Masalı

#1
Küstüm. Sana, aşka, umuda küstüm. Yaşama adadığım mumu bu gün söndürdüm. Kokunu kovaladım pencerelerden. Yağmur yıkadı dünyamı. Hikayeci, yeni bir masala başladı. Kelimelerini zemheri soğuklara adadı. Kış masalı okundu kara bulutların yüzlerinde. Ölüme söylenen tüm şarkılar eşlik etti sokaklardaki taşlara. Ortalıkta benim sessizliğim kol gezerkenKış Masalı taşların sesleri tüm gecede yankılandı. Kulaklarımı kapattım ellerimleKış Masalı sesler gittikçe işledi içime. Kaçmak istedimKış Masalı yolları taradım. Çıkmaz olmuş hepsiKış Masalı karanlık dehlizler sağlı sollu. Küskünlüğüme bir de korkuyu ekledim. Uzadıkça uzadı keder.

Korktum. SendenKış Masalı aşktanKış Masalıumuttan korktum. Satır aralarına sakladım ya seni bunca zamanKış Masalı bu gece hepsini yollara döktüm. Hem de bir başıma. Korkularımı da bıraktım kaldırım kenarlarınaKış Masalı arkamdan kovaladılar. Yine kaçtımKış Masalı yaz yağmurlarının amazonu değildim artık. Savaşamadım. Kış masalının kahramanı oldumKış Masalı süklüm püklüm çöktüm bir satırın bittiği köşeyeKış Masalı ağladım. Kendi yağmurlarımı yağdırdım kışın ortasında. AcıttılarKış Masalı canım yandıkça daha da bastılar yaralarıma. Bağladılar yüreğimi dar ağacına. Sevdam ölüme yaklaştıkçaKış Masalı ben de hiçliğe yüz tuttum.

Kaçtım. SendenKış Masalı aşktanKış Masalı umuttan kaçtım. Hayat dediğin oyunda son perdeyi araladım ve son bir nutuk attım herşeye. Dedim ki;
“ Öfkeliyim sanaKış Masalı içime giren bu sızıya düşmanım. Davetsizce geldiğin için sana hırslıyım. Umursamazlık oyununda beni karşına koyduğun için kaçıyorum senden. Sana söylüyorumKış Masalı sözlerin yetmediği bir andayım. GülüşüneKış Masalı şarkılarına dalmıyorum artık. Gözlerimi kapıyorumKış Masalı yüzün geliyor ama rengi başka artık. Maviyi siyaha çaldırdığın bu geceyi lanetliyorum. “

Dedim ve bitti. Kapadım perdeyi. Taşların sesleri kocaman bir uğultu oldu birden. Tekrar beynimde oradan oraya çarpmaya başladı kelimeler. Masala bir de taş seslerini ekledi hikayeci. Yanıma koydu onları. Ben kaçtım yine. Hikayeci anlatmamıştı daha ama kaçmakla bitirecektim bu masalıKış Masalı adım gibi biliyordum. Sonu var mıydı?

Koptum. SendenKış Masalı aşktan ve umuttan koptum. İçimde eksilenlerin ne olduğunu bilmedenKış Masalı kendimi bıraktım gecenin koynuna. Söndürdüğüm mumu aldım elime. Yağmurda yanmazdı zaten biliyorum. Gökyüzüyle birlikte yüreğimde ağladıKış Masalı geceye karışırken. AktımKış Masalı bilmediğim bir nehir gibiKış Masalı bilmediğim bir dağın eteğinden. AktımKış Masalı aktımKış Masalı aktım. SendenKış Masalı aşktanKış Masalı umuttan aktım. HesapsızlığımlaKış Masalı kış masalına daldım.


Funda Kocaevli


İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:19 .