Sana Ne Olduğu Önemli Değil
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 13-09-2010, 18:12 #1

~MuCiZe~

Forumun Tiryakisi

Sana Ne Olduğu Önemli DeğilSana Ne Olduğu Önemli Değil

“Benim ailem de zengin olsaydı? Benim de imkanlarım iyi olsaydı? Benimde elimden tutan olsaydı? KeşkeSana Ne Olduğu Önemli Değil keşkeSana Ne Olduğu Önemli Değil keşke…”

Hayatta istediğimiz şeyleri elde edemeyinceSana Ne Olduğu Önemli Değil suçlu bulma hususunda o kadar yetenekliyiz kiSana Ne Olduğu Önemli Değil etrafımızda ki herkesi her şeyi görüyoruz. Aynaya bakmak aklımıza gelmiyor. Boşuna dememişler “göz kendini göremez” diye.

Başımıza gelen olumsuzlukların sebebiniSana Ne Olduğu Önemli Değil hep çevremizde aramayı severiz. Başarısız öğrenci öğretmenleriniSana Ne Olduğu Önemli Değil sistemiSana Ne Olduğu Önemli Değil imkanlarını sorgular. Kendisi dışında herkes suçludur.

İş hayatında yaşanılan başarısızlıklarSana Ne Olduğu Önemli Değil aile hayatında ki sıkıntılar gibi her problemin sebebiniSana Ne Olduğu Önemli Değil dışarıda aramayı seviyoruz.

Engeller…

Hayat engellerle dolu bir yolculuktur. Kime ait olduğunu hatırlamıyorum ancak çok sevdiğimSana Ne Olduğu Önemli Değil çok anlamlı bulduğum bir söz var. “Yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksaSana Ne Olduğu Önemli Değil yanlış yoldasınız demektir.”

Engel olacak kiSana Ne Olduğu Önemli Değil gücümüz sınansın.
Engel olacak kiSana Ne Olduğu Önemli Değil sabrımız sınansın.
Engel olacak kiSana Ne Olduğu Önemli Değil kararlılığımız sınansın.
Engel olacak kiSana Ne Olduğu Önemli Değil engelle mücadele ederek gücümüz artsın.
Hep aynı yüküSana Ne Olduğu Önemli Değil aynı ağırlığı taşıyan bir insanın gücün artırması mümkün değildir. Her yıl yapılan spor müsabakalarıSana Ne Olduğu Önemli Değil her yıl tekrar tekrar kırılan rekorlarSana Ne Olduğu Önemli Değil bir sonraki yıl rekor kırmak isteyenlere bir engel oluşturmuyorSana Ne Olduğu Önemli Değil onlara güç kazandırıyor.
EngellerSana Ne Olduğu Önemli Değil kimi insanın kırılmasınaSana Ne Olduğu Önemli Değil kimilerinin de rekor kırmasına sebep olur.

Hz. Yusuf’un engelleri mi başarıları mı?

Kuyuya atılmasaydı YusufSana Ne Olduğu Önemli Değil Mısır’a ulaşabilir miydi?
Mısır’da köle pazarında satılmasaydı YusufSana Ne Olduğu Önemli Değil saraya girebilir miydi?
İftiraya uğramasaydı YusufSana Ne Olduğu Önemli Değil zindana girip yıllarca tefekkür edebilir miydi?

Zindan girmeseydi YusufSana Ne Olduğu Önemli Değil Mısır’a Sultan olabilir miydi?
Peygamberler tarihi bizeSana Ne Olduğu Önemli Değil hangi ortamdaSana Ne Olduğu Önemli Değil hangi şartlardaSana Ne Olduğu Önemli Değil hangi ailedeSana Ne Olduğu Önemli Değil hangi çevrede yaşarsak yaşayalım “İmanSana Ne Olduğu Önemli Değil en büyük imkandır!” dedirtiyor.

Vazgeçmeyin! İbret alın!

Hayatı boyunca içkiSana Ne Olduğu Önemli Değil kumarSana Ne Olduğu Önemli Değil uyuşturucuSana Ne Olduğu Önemli Değil hırsızlık dolu bir yaşam içinde yaşayan adamın iki oğluyla yapılan bir röportajın hikayesidir bu.

Bir adam düşünSana Ne Olduğu Önemli Değil tüm hayatı gayri meşru yollarda yürüyerek geçmiş. Yemiş içmiş eğlenmiş. Daha rahat yaşamak için çalmış çırpmış. Uyuşturucu batağına saplanınca daha çok çalmaya başlamış. Böyle bir hayat yaşayan insanların önünde iki seçenek vardır. Ya ölüm ya hapis… Bu adam müebbet hapse mahkum olmuş.

Arkada bıraktığı ailesi ve iki oğlu varmış. Hikayenin en can alıcı noktasıSana Ne Olduğu Önemli Değil bu iki oğlunun hayatıdır. Oğullarından birisi babasının fotokopisi gibi yaşamış. Babasının ayak izlerini takip etmiş. Babasının yolundan yürürken kendini hapiste bulmuş. Babasıyla aynı cezaevinde komşu olmuş.

Ancak aynı adamın diğer oğluSana Ne Olduğu Önemli Değil hem okul hayatında hem iş hayatında çok başarılı olmuş. İş hayatındaki başarısı çevresindeki herkes tarafından bilinenSana Ne Olduğu Önemli Değil herkes tarafından sevilen bu delikanlının bir komşusuSana Ne Olduğu Önemli Değil bir gazetede çalışıyormuş. Meslekte kendini göstermekSana Ne Olduğu Önemli Değil önemli ve ilginç haberler bulmak zorunda olduğunu bilen bayan gazeteciSana Ne Olduğu Önemli Değil ailesini ve çocukluğunu bildiği bu iki gençle röportaj yapmak istemiş. “Nasıl olur daSana Ne Olduğu Önemli Değil aynı evdeSana Ne Olduğu Önemli Değil aynı ortamdaSana Ne Olduğu Önemli Değil aynı babanın yanında yetişen iki kardeşten birisi hayatını mahvederkenSana Ne Olduğu Önemli Değil diğer kardeş bu kadar başarılı olur?” sorusunun cevabını haber yapmak için kolları sıvamış.

Önce cezaevinde yatan mahkum kardeşle görüşmeye gitmiş. Kendini tanıtmış. Suça bulaşan gençlerle ilgiliSana Ne Olduğu Önemli Değil ailenin etkisiyle ilgili bir yazı dizisi hazırladığını söylemiş.

“Sen buralara nasıl düştün?” sorusuna “Babamı görüyorsun! Benden daha ne beklersin ki!” cevabını alan genç gazeteciSana Ne Olduğu Önemli Değil birkaç soru daha sorduktan sonraSana Ne Olduğu Önemli Değil cezaevinden ayrılmış.

Bir şirketin Genel Müdürü olan diğer kardeşten randevu almış genç gazeteci. Önce kendini tanıtıpSana Ne Olduğu Önemli Değil niçin geldiğini anlatmış. “Ailenizi deSana Ne Olduğu Önemli Değil yetişme sürecinizi de iyi biliyorum. SizSana Ne Olduğu Önemli Değil içinde yetiştiğiniz şartlara rağmenSana Ne Olduğu Önemli Değil buralara nasıl yükseldiniz?” sorusuna aldığı cevapSana Ne Olduğu Önemli Değil genç gazetecinin hayatta aldığı en büyük ders olmuş. Genel Müdür “Babamı görüyorsun! Benden daha ne beklersin ki!” demiş.

Röportajı bitiren genç gazeteciSana Ne Olduğu Önemli Değil haberi hazırlarken şu başlığı atmış.

Ya ibret alırsınızSana Ne Olduğu Önemli Değil ya ibret olursunuz. Tercih sizin!

alıntıdırBenzer Konular

Görüntüleme:435, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 13-09-2010, 19:24 #2

Nirvana90

Foruma Isınan Üye


eline saglık güzelmiş gercekten

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:56 .