Babam, Ben ve Aşk!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 19-01-2011, 15:42 #1

» αsгεvyα «

Foruma Isınan Üye

Babam, Ben ve Aşk!

Uzun yıllar sonra aşk hayatımda bunca depremin babam yüzünden olduğunu fark ettim.

Babalar, kızların ilk aşkıdır. İlk onda anlarız erkeğin ne olduğunu ve gördüğümüz modeli doğru sayarız. Ben de babasına aşık bir kız çocuğu olarak büyüdüm.
Onun yaptığı her şey kutsaldı. O dünyanın en hoş adamıydı. Hala da öyledir. Onun yerini dolduracak ne bir koca, ne bir sevgili gelebilir ama bizler bir ömür bunu arar dururuz.
Bir erkeğin güzel giyinmesi benim için önemlidir çünkü babam öyle bir adamdır. Bütün çocukluğum boyunca o modeli gördüm. O yüzden, takım elbisenin erkeğe çok yakıştığını düşünürüm.
Erkeğin uzun boylu ve yapılı olanını severim. Neden acaba? Daha pek çok hoşlandığım özelliğin aslında babamın nitelikleri olduğunu anladığımda ikinci kocamı boşamıştım!

İnsan yıllar içinde neyi aradığını düşünüyor. Oysa cevap, bir çocukluk fotoğrafında duruyor.
Babam çok otoriter bir adam olmasına rağmen, müşfik, cömert ve sosyal bir adamdır. Vicdan sahibidir. Merhametlidir, saygılıdır ve güçlüdür. İpten adam alır denilen erkeklerdendir.
O yüzden, benim için erkek kavramı bunlar üstüne kuruludur. Ve yine bu yüzden hep hayal kırıklığı yaşamama sebep olmuştur.
Bizim neslin baba kavramı birbirine benzer çünkü çoğumuzun babası dürüst, ev erkeği ve iyi babalardı. O dönemin erkekleri, olması gerektiği gibilerdi. Zaman geçtikçe değişen ve bana göre bozulmuş olan yeni neslin, baba olduklarında da bazı vasıflarının eksik kalacağını düşünmem bundandır.
Benim çocukluğumda terbiye metodu dayak olduğundan, çok tokadını yemişliğim de vardır ama şimdi düşünüyorum da, o tokatları yemeseydim benim de pek zapt edilebilir olduğum söylenemez. Şimdi olduğu gibi okullarda psikologlar ebeveynlere “sakın çocuklarınıza vurmayın” diye bağırmıyorlardı. Psikolojisi bozulacakmış! Babama o zaman sorsan, ne psikolojisi derdi. Şimdiki aklı olsa bizleri daha farklı yetiştireceğini itiraf etse de, ben popoma yediğim iki şaplağın bazı şeyleri yapmamı engellediğini kabul ediyorum. Ancak buradan yola çıkıp, şiddet yanlısı olduğum yorumuna varabilecek arkadaşlar için, hemen yazayım; hayır! Şiddetin hiçbir türünü, hiç kimse için onaylamıyorum. Ben yine de hiç kimse demeyeyim çünkü iki sağlam tokadı hak eden birkaç kişi tanıyorum.
Velhasıl, babam aşk hayatımı mahvetmiştir. Onun gibi birine rastlamak ve öyle bir adama aşık olmak isteği bilinçaltımda kendine bir koltuk bulmuş olmalı ki, hala o belirsiz adamı arıyorum. Ucundan kıyısından benzeyen erkeklere de aşık olmuşluğum vardır.
Babalar ve kızları, her devirde benzer hikayeler yaşayacaklar gibi duruyor. Şimdi çevremde boşanmış arkadaşlarımın eski eşlerine bakıp, içlerinde baba sıfatı taşımayanları gördükçe, bu özel gün için ancak şu cümleyi söyleyebiliyorum: “ Baba olmanın erdemini anlamış ve sorumluluğunu kabul etmiş, ruhunda bunu taşıyan tüm erkeklerin Babalar Günü kutlu olsun!”

Candan ÜnalBenzer Konular
 • Dön babam dön...
  Dön babam dön 2005/2006 sezonunda Beşiktaş forması...

 • Ah be babam......
  Ah be babam... Namerde boyun eğmeyen Paraya gönül vermeyen babam... Hayat zor be baba.. Evlat büyütmek, ekme...

 • Babam...
  Şu An, Hastahanede Hasta Yatağında Yatıyorsun. Hissediyorum, Canın Çok Yanıyor. Keşke,Acını Paylaşabilsem, Keş...

 • Ah Babam Ah...
  ANNEME Gözlerine bakışım Kurtuluşumdur üzüntülerden Yüreklendirir her sarılışın Korursun beni kötülü...

 • BABAM...
  Baba.. Bu kapıdan çıkışını hatırlıyorum.. Dört kişi...


Görüntüleme:414, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 19-01-2011, 19:24 #2

HiCRaN

Forum Üstadı


ayy bastan sona superdı...
ve cok cok dogru babam benım ıLk askımm
onu cok cok sevıyorum

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:47 .