Sponsorlu Bağlantılar:
  SEVMEK!!!!!! ( uzun ama sevgiyi anlatan bir yazı ]
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree2Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 06-06-2007, 13:54 #1

"E-K"

"Küçük Meleğim"

SEVMEK!!!!!! ( uzun ama sevgiyi anlatan bir yazı ]

SEVMEK

SEVMEK inanmaktır. Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi , kendisinden de çok duyumsamaktır. Sevmek sevdiği olmaktır. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylaşmaktır. Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir. Ki tek kalp olunsun….


Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide. Yaşandıkça yaşatılır sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar. Vazgeçiş yoktur , vazgeçmiş gibi görünmek vardır o yüzden..

Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin olduğu yerde son bulur istekler. Bir şey varsa istediğin bu senin için değil, sevgili için istediğindir. Ondan o’nun adını istersin. O’nu daha sonsuz sevebilmek için istersin, sevme özgürlüğünü istersin, kabul edilmesini istersin.. İstersin ama bir gün gelir bu isteklerde son bulur. Kendinden istersin artık. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kılmak istersin onu. Sonsuzluğa götürmek, onunla sonsuzluğa varmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mı bunu sevgilinin isteği belirler… Sevmek sevgiliden sevgili olmadan sevmektir. Sevmek , sevmek istemektir..

Sevmek, beklemektir. Beklentilerin son bulduğu bir duraktır o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne o’ndan anlaşılmayı beklersin, ne onun Leyla,Mecnun olmasını. Beklediğin bir şey yoktur sevmeyi becermek dışında…

Sevmek, gücenmemektir. Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi öğrenmek demektir. Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek.. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır. Sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. İhanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrini bile ölürüm diyebilmektir.. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak ucuna koymaktır sevmek. SEVMEK ÖLMEKTİR…

Sevmek , ölmesini bilmektir. Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, gözü , kalbi olmaktır. Ama artık onun bir şeyi olunmadığı bir zaman ölmesini bilmektir!!

Sevmek, vermektir. Sevmek sevdiği için almasını bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurturacaksa sevgiliyi almasını bilmektir sevmek!!!

Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktır o sevgiden. Sevmek sevgilinin gel deyişine hayır demektir.. sevgilinin aşkıyla boğuşurken, yüzerken o aşk denizinde sevgilinin uzanan eline hayır demektir. Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktır sevmek. Ağlayan gözlere şefkat ve tebessümle yanıt verebilmektir.

Sevmek, sevgilisi olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşama döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceği canı olmaktır…


Sevmek yangın olmaktır. Yanmaktır , kor olmaktır. Dağ olmaktır, evren olmaktır. Her şey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere.. SEVMEK YÜRÜMEKTİR GÖNÜLLERDE.

SEVMEK güvenmektir. Sevmek onaylamaktır. Sevmek sevgiliye bir nefes gibi , bir ses gibi yakın olmaktır. Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye.

Yalınlılıktır,doğallıktır, özdenliktir sevmek. Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. İlk insanın , Havva’nın Adem’in saflığını ve temizliğini, çocuk masumluğunu taşımaktır sevmek. Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır sevmek .. Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir..

Sevmek üşümektir.. Sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle her şeyi göze almaktır sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı cennete de gitmemektir sevmek… SEVMEK, SEVGİLİYİ CENNET ETMEKTİR.

Sevmek bir olmaktır. Sevmek yaşamaktır. Ve sevmek inanmaktır. Sevmek bir başkasının hayatını yaşamaktır.

Sevmek sevmesini hak etmektir. Sevmek , sevgilinin baktığı yerde, sustuğu yerde olmaktır. Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahına varmaktır. Sevmek saz benizli sabahlarda yaşamaktır sevgiliyi….

Sevmek sevmesini bilmektir. Sevmek ÖLMESİNİ BİLMEKTİR. SEVMEK SEVMEK OLMAKTIR… AŞK OLMAKTIR…


AŞK BİR KERE SEVMEKTİR. SEVMEK AŞKIN KENDİSİ OLMAKTIR. SEVGİLİYİ BIRAKIP ALLAHA VARMAKTIR…

Görüntüleme:72061, Cevaplar:41

Alt 06-06-2007, 13:57 #2

ZOR_

Deneyimli
Alıntı:
Sevmek , ölmesini bilmektir. Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, gözü , kalbi olmaktır. Ama artık onun bir şeyi olunmadığı bir zaman ölmesini bilmektir!!

Yüreğine sağlık arkadaşım


Alt 06-06-2007, 13:58 #3

"E-K"

"Küçük Meleğim"

bakan gözlerine sağlık ..


Alt 06-06-2007, 14:04 #4

EliZ

Foruma Alışıyor

emeğine, yüreğine sağlık olsun..güzel yazıydı


Alt 06-06-2007, 14:17 #5

"E-K"

"Küçük Meleğim"

beyenmene sevindim gözlerine sağlık


Alt 06-06-2007, 16:08 #6

InnOCent

† кαнιη †

Yuregine saglk canımcım benım


Alt 06-06-2007, 16:09 #7

"E-K"

"Küçük Meleğim"

saol canımcımm


Alt 06-06-2007, 16:45 #8

ASİİİ

Deneyimli

Alıntı:
Sevmek üşümektir.. Sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle her şeyi göze almaktır sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı cennete de gitmemektir sevmek… SEVMEK, SEVGİLİYİ CENNET ETMEKTİR
harıka bı paylasım emegıne yuregıne saglık
+rep


Alt 06-06-2007, 16:46 #9

"E-K"

"Küçük Meleğim"

saol arkadaşım beyenmene sevindim rep içinde teşekkür ederim


Alt 06-06-2007, 16:48 #10

erişilmez

Foruma Alışıyor

paylasımın için cok tesekkur ederım cok guzel olmus ellerıne saglık


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerSEVMEK!!!!!! ( uzun ama sevgiyi anlatan bir yazı ] Konusuna Benzer Konular

AŞKI,sevgiyi en güzel dilde anlatan şiir çok harika okumadan


Seni sevdim, sevgilerin en güzelini vermek için. Seni düşündüm gecelerce, en güzel düşlerimde yaşattım seni. Ne varsa sana adadım elimdekileri,...

SevgiYi En güzeL AnLatan ÇiçeK....?


Sevgiyi anLatan ÇiçeK..?

Toplumca uzun yazı okuma fobimiz mi var? Uzun yazılardan sıkılıyor musunuz?


Toplumca uzun yazı okuma fobimiz mi var? Uzun yazılardan sıkılıyor musunuz?

aşkı anlatan cümleler (kendi yazdığım yazı)


Aşk öyle bişeyki insanın nerde yakalıycağını asla bilemez aniden karşına çıkar bambaşka hayata bürünürsün ama aşk acıyla birleşincee öyle büyük bir...

BAŞ ÖRTÜSÜNÜ ANLATAN KISA BİR YAZI


Yemenidir ,yaşmaktır, bayraktır ,başörtüsü. Şimdi öz vatanında tutsaktır başörtüsü. Zulümdür gelir, geçer.İnanan kalmaz naçar.Kuytu sularda açar,...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:36 .