Başkaları
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 27-09-2011, 02:03 #1

» MedCezir

mutluluğuntemsili

BaşkalarıNe dersin? Bu gece ağlamayı hak etti mi yüreğim? Bir damla yaş süzülür mü gözlerimden senin için?


Olmam gereken yerde miyim? Yoksa fazlalık mı sözlerim? Araya başka biri girdiğin için bana yer kalmadı da mı bu denli sıkışıyor yüreğim? Bir, iki, üç derken, beşi buldu değişen takvimler. Peki, kaç acım kalem olup yazdı vakitleri, bilir misin? Bilir misin bir güne kaç hıçkırık, bir ömre kaç sen sığdırdım ben? Zamanın bir önemi yok, biliyorum. Yüreğinden yüreğime aşk değmedikçe, gözlerimden gözlerine ışık süzülmedikçe, varlığından benliğime hayat armağan edilmedikçe hiçbir anlamı yok yüzyıllar boyunca var olmamızın birlikte… “Biz” olmadıktan sonra… Hiçbir anlam yok, ne sesimiz de ne sözümüzde.


Yitirilen yıllar yok elimizde aslında, yitirilen bir aşk var… Yitirilen mutluluklar, umutlar, “biz”li yarınlar… Dünü, bu günü yaşarken, yarından ve kapımı çalacak acılardan habersizdim ben. Çok hatayı gözden kaçırdım, hayatımda sana yer açma telaşıyla uğraşırken. Sen benim hayatımı kaplarken, ben senin hayatında hiç yer bulamadım… Sahi, o kadar büyük müydü bana olan sevgin gerçekten. Sahi, hayatına sığdıramayacak kadar çok mu sevdin beni içinden? Bu yüzden mi benim yerime başkalarını duydum hep senin sesinden? Şu kadere bak ki; birbirimizin hayatında “biz”e yer bulamazken, hep başkalarını sığdırdın hayatına sen. Ben de, dışarıdan olanı biteni izleyen…
Kendi hikayesinin bile baş kahramanı olamayan bir figüranım şimdilerde. Oynadığım bir iki sahnede de bana hiç benzemeyen dublörleri izliyor insanlar. Ben “ben” olmaktan çıkmışken, kimse fark etmiyor bunu. Bana ait teselliler başka insanların yüzlerini güldürüyor. Dublörlerimden biri gülüyor, biri iyiyim diyor… Yüzüme bakan ben sanır, o kadar çok benzeyen yanımız var ki… Beni gören “bu da kim?” der, birbirimizle o kadar alakasızız ki.


Bazı sahneler var, yazıp da oynayamadığım. Bazı roller var, üzerime bir türlü oturtturamadığım. Başkalarına bazen verdiğim, bazen kaptırdığım roller… Öylece uzaktan izlediğim sahneler. Benim yerime başkaları seviyor seni mesela, başka birileri izlemeye çalışıyor aşkı gözlerinin içinde… Başkaları ışık saçıyor belki de dünyana. Başkaları dokunuyor, ellerine, tenine, en önemlisi yüreğine…


Ama bazı roller, bazı sahneler, üzerime biçilmiş kaftan. Mesela, bütün bunlar olurken, bir tek benim yüreğim sıkışıyor. Bir tek ben sol yanımda derin bir sızı hissediyorum, bir tek benim gözlerim görme hissini yitiriyor. Bir tek benim kalemim siyah yazıyor. Ben kayboluyorum bir kez daha. Sessiz, senden habersiz… Ben yitiriyorum bir parça daha benliğimi. Ben yazmasam da bu roller, ben oynuyorum sanki gerçek gibi… Sence, bu kadar büyük ve derin bir acı gerçek olabilir mi? Sence, önemsiz o beş yıl boyunca çektiğim acılar gerçekse ölmem gerekmez mi?


Doğru, haklısın yüreğim. Yaşıyor muyum ki?


Ve sen, içimdeki acıların şiddetini bilseydin sorardın bana; “Böyle yaşanılabilir mi ki?”


İyi ki, İyi ki bilmiyorsun içimdekileri…


alıntı.Benzer Konular

Görüntüleme:357, Cevaplar:6

İlginizi Çekebilir >
Alt 27-09-2011, 08:29 #2

oOoiskenderoOo

Ebrum


Bir tek benim kalemim siyah yazıyor.

Vauv.. Bu cümleyi ilk defa okuyorum. Yüreğine sağlık.
» MedCezir Bunu beğendi.

Alt 27-09-2011, 13:33 #3

» MedCezir

mutluluğuntemsili


Okuyan gözlerine sağlık
oOoiskenderoOo Bunu beğendi.

Alt 28-03-2012, 11:05 #4

sessizgemi41

Foruma Alışıyor

güzel paylaşım.. tşk.

Alt 29-03-2012, 08:54 #5

üⓣⓞⓟⓘⓚ

ÜtopiK


yüreğine sağlık

Alt 31-03-2012, 02:10 #6

» MedCezir

mutluluğuntemsili


Okuyan gözlerinize sağlık

Alt 31-03-2012, 23:03 #7

_Berna_

Foruma Alışıyor


aksam aksam pek ii gelmeyen bir yazı ama cok güzel yüreğine sağlık

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:18 .