SeVGiSiZ oLMaZ

#1
SEVGİSİZ OLMAZ

Sevmeden yaşamak... Nasıl mümkün olabilir ki bu? Susuz kalmış bir fidanın yaşaması nasıl mümkün değilse sevgisiz insanın da yaşaması söz konusu bile değil. Sevmeli, mutlaka sevmeli...

Bazı insanlar 'Sevemiyorum, aşık olamıyorum' diye yakınıyorlar. Böyle bir şey nasıl olabilir ki? Sevemeyişinizin nedeni aslında kendinizi sevmeyişinizdir. Kendine düşman olan insan aslında başkalarına da düşmandır. Aşağıdaki yazıda bunu kanıtlar nitelikte...

Mutlaka Seversin

Öyle yada böyle birini mutlaka seversin. İnsan olmanın, var olmanın, yaşadığını hissetmenin, bir şey olduğunu farkına varmanın en üst düzeydeki fiilidir sevmek. Mutlaka seversin. Sanal yada gerçek birini mutlaka seversin. Kendini gerekli hissetmenin anlamlı bir farklık olduğunu fark etmenin, yaşama sevincinin hücrelerinde dolaştığını kavramanın en üst düzeydeki sözcüğüdür sevgi. Mutlaka seversin. Doğru yada yanlış birini mutlaka seversin. Kendini çocuk gibi hissetmenin, hüznünü bir Eski Yunan tragedyası gibi, neşeni Dionisos şenlikleri gibi yaşayabilmenin, isteğin, arzunun, yoğunlaşmanın, ya da buharlaşmanın çağrısına kaptırabileceğin en üst düzeydeki duygudur aşk. Mutlaka seversin kalıcı yada geçici birini mutlaka seversin.

Sevgisiz Yaşanmaz

Sevgi, zorunlu bir ilişki biçimi. Her zaman çakışmaz, bazen seven oluruz bazen de sevilen. Sevenin bir başkadır, sevdiğin bir başka. Bir ilişkinin ortasında bazen seven oluruz bazen sevilen. Hangisi olmak isterdiniz? Seven mi? Sevilen mi? Hafife almayın çok ciddi sorudur. Hayatta en az bir kez her insanın kendisine sorması ve cevabını dürüstçe vermesi gereken bir soru. İnsanın kendisini tanımlaması gereken bir alandır. Bir ilişkinin gidişatını belirleyen en önemli yol ayrımlarından biridir. Kimileri sevmeden yapamaz eksik hisseder kendisini, kimileri sevilmeden. Tabi ki çakışırsa müthiş bir şey olur, daha büyük bir keyif düşünülemez, ama gerçekçi olmak gerekir, her zaman çakışmaz bazen seven oluruz, bazen sevilen.

Aslolan Sevmek

İnsan sevmeden yaşayamaz. Aslolan sevmektir. Karşındakinin ne düşündüğünün zerre kadar önemi yoktur. Sen varsın, sen yaşıyorsun ve birini seviyorsun, için üşüyerek seviyorsun, kendin için seviyorsun. Karşılık görmenin istatistiki bir anlamı yok. Kimse karışamaz, kimse engelleyemez, kimse anlayamaz, kavrayamaz. Deli gözüyle bakarlar size, sevdiğiniz insan bile. Doğrudur siz delisinizdir. Zararı kendisine dünya güzeli bir delisinizdir. Kimsecikler ulaşamaz size. Kendiniz için seversiniz. Karşınızdaki sizi aynı ölçüde sevmiyordur, belki de hiç sevmiyordur, ama sevilendir. Siz onu kendi istediğiniz gibi seversiniz. Sevme ilminin bütün inceliklerini gösteririsiniz. Öldüresiye seversiniz. O sizi sevmez ama hayranlıkla izler.

Var Olmanın Anlamı

İnsan sevilmeden yaşayamaz. Sevilmek var olmanın anlamıdır. Birinin sensiz yaşayamayacağını , senden vazgeçemeyeceğini içinde hissetmesidir. Birinin bütün dünyasını üstüne kurmasından daha güzel bir şey olabilir mi? Güvenle bakarsın hayata. Bilirsin ki, o seninle vardır, sensiz yoktur. Elbette içinde bir boşluk hissettiğin zamanlarda olur, sende sevdiğin biri için deli olmak istersin. Ama senin için deli olan biri varken, sevildiğin bir ilişkiyi riske atmaya değer mi diye sorarsın kendine. Kendinde doğruladığın kendinde iyi hissettiğin bir ilişkide sevilen olmaktan vazgeçemezsin. Hep ararsın sevilen olmayı. Düşünmeyi, aranmayı, hediyelere boğulmayı, zor anlarında hep o birinin yanında bulunacağını bilmeyi istersin. Bir kere sevilen oldun mu, bir de asla sevilen olmaktan vazgeçemezsin.

Deliler Gibi Sev...

Şu ya da bu şekilde sevmeden ya da sevilmeden yaşanmaz. Hayatın renkleri şarkıları, kelimeleri, kokuları, zevkleri, duygular uçar gider elinden. Dımdızlak kalırsın ortada. Bakarsın aval aval ben bu dünyaya niye geldim diye. Bir kez bile deliler gibi sevmeden, bir kez bile deliler gibi sevilmeden, karşılıksız sevilmenin hazzını erişmeden bu dünyadan çekip gitmek olacak şey değil.

İlginizi Çekebilir


#2
LeTMeBeYouRHeRo, Eline saglik cok güzel


#3
LeTMeBeYouRHeRo, eline sağlık kanka


#4
AySe, SaoL CNM BeĞeNDiĞiNe SeViNDiM...

Crazy_EmRe, eYWaLLaH KaNKa...


#5
LeTMeBeYouRHeRo, eline saglik canims..


#6
TaTLixPeRi, SaoL CaNıM oKuYaN GöZLeRiNe SaĞLıK...


#7
paylaşım için tşk kardeş sewmek kolayda sewene değer vereni yada güzel bi dünya bulmak çok zor


#8
kartalorhan, SaoL...ÇoK DoĞRu SöLeDiN Be YaF...
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:36 .