Adıma Yara Düştü

#1
Adıma,yara düştü ve kalbimin saçlarına aklar!.. Mevsim bahârdı;oysa ben,gül kokularında küllenmiştim ve esâmîsinde hüzün okunuyordu yürek defterimin…
Kayıtlara geçsindi bu sevdâ!Adım,sessiz değildi;ömrüm mevsimsiz…
Öyle derin bir yardan düştüm ki;susarak ölemedim,özür dilerim!..

Perdeliydi gözlerim…Okçu Baba ile söyleştim,feryatlarımın fersûdeliğinde…”Okçu Baba”dedim, “Kalbime bırakma oklarını artık!..Yaralarım dikiş tutmuyor;merhemlerimin mîâdı dolmuş…”
Ömrüme dokundu gönlümdeki ağırlık;dokunmalıydı da!..Bir şarkı tuttum sevdâ serencâmından artakalan; “Eskimiş yüzüm aynalarda!..” Evet;yüzümde,ayrılığın ayrık otları kalıntıları vardı ve saklamalıydı bu metruk kenti ölene dek,mutantan nutuklardan!..Eskimişti yüzüm,yıpranmış;yalan değil hiçbiri,kalbim ağarmış…Mevsimlerden bahâr;gül bahçesinde tükendi sözüm…

Mir’at olur muydum aşka,tüm yıpranmışlığımla?..Harâbe şehrime,gün doğar mıydı?Güneşin selâmını alır mıydım,müşfikâne bir nefhâyla?..Peki ya,kayıtlara geçsin miydi bu vâveylâ?..
Sustum…Uzun soluklu sustum.Susuşumun aksi göründü sayfalarda…Yalımlarım,yanışlara eş…Âvâze sesim hârelendi dağların doruğunda!..

Mevsim bahârdı!..Hayâtımın bahârı sanmıştım;son bahârdı,sonuncu…
Adıma yara düştü vakitsiz;adım,yâre düştü!… a

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:25 .