Yazıldığı Gibidir

#1
YAZILDIĞI GİBİDİR“bulduğunu bilmek” peşinde güzelleştiren bir simyanın kokusuna dalıp ayıklığın sarhoşluğu geçtiği uçarılıkta yani gülmekle ağlamak fiillerinin aynı olduğu bol oksijenli koridorda koşa koşa gittik Emirgân’a. Zaman zaman yere değen hattâ yerde sürünen bir


hırkanın toprakta çizdiği kavisleri izleyerek. Hafif sarı seyrek ve kısa sakalları ve saçları. Gözleri mavi. İki çarpı altmışüç yaşında ve baktığı yer tüm yeryüzü ve uzay sonsuzluğu. Yerde gökte rüzgarda ve denizde, kimi zaman Gülhane’de güvercin donunda. Üsküp’ten gelen konukla beraber çıkmışlar Fatih’ten. Doğru Emirgân’a.
Göğüs göğüse sustular
Tam on beş gün


Şems kim Mevlânâ kim belli değil
Ve ne için bu düğün

Ne olduysa o onbeş gün
Oduncu Veli Fatih’te görüverdi
Üsküp’teyken Üsküplü’yü

Kudüs’ten Kahire’ye oradan Rumeli’ye geçmiş bir garip adamın bakışlarıyla yangına vermiş varını meğer var da yokmuş. Yürümeye dahil uçmayı öğretmiş. “Drama’nın içinde ederler Pazar” da aman divit kalem noktalar saçar. “Noktacı hoca” şahın dükkanında neler neler sattığını yazar. O mu yazar “irade-i şahane” mi? Ne diyorum ben: Esirgemenin göz altındaki mor halkalarını. Bir de yüz yüze devretmek için hazinenin anahtarlarını, doğru Emirgân’a.
Tam onbeş gün

Göğüs göğüse sustular
Yol yorgunu ayaklarımızı sıvazladık. Ufkumuza kara çalan şeytanı bıraktık bir yana, bir anının çaktırdığı şimşekle doğruca Emirgân’a.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:32 .