Hoşça kal can parçam

#1


Ve her gidişin bir çentik bıraktığı hayat, kaldığı yerden devam eder.

İnsan canının parçasını hayatından söküp atarmış, öğrendim. Ama arkasına bakmadan giderse o can, bir damla kanın akmazmış öğretildim.

İnsana insan gerekti bize büyürken anlatılan masallarda; insana insan gibi insan gerek.

Bir gün o çok sevdiğiniz adamın / kadının gitmesi gerektiğinde yapılacak tek bir şey var belki de; ardından o bir bardak suyu dökmeden içmek. Çünkü hayat, elbet bittiğini sandığımız yerden işte o an tekrar başlayacak. Gerisini de ne kadar sinir bozucu olsa da, tesadüfler şehrinde, zaman halledecek...

Bulutlara kadar yayılan keder

Aynaya bakmaktan korktuğumuzu fark ettiğimiz zamanlarda çıkarıyoruz en sevdiğimiz yanımızı hayatımızdan. Bizden izler taşıdığını bildiğimiz karşımızda yansıyan adam, böyle değildi elbet. Biz de böyle yaşlanmış ellere, kederli gözlere sahip değildik. Biri daha gitti, yaşamayı öğrendik.

Ayaklarımızdan yol olup uzanan nice sahiller, beraber güldüğümüz en yalansız komediler, dram üstüne dram yaratan geçmiş hayat hikayeleri.. Artık hepsi silindi. Şimdi gidiyorsun ya işte, senden sonra görev yerine gelecek belki daha az gülen ama bir adım daha kararlı o adam, senden hep izler taşıyacak. Beşiktaş sahilinde gülerken yine kahkahalarla gözlerimdeki keder bulutlara kadar yayılacak.

Şimdi sen gidiyorsun ya şairin dediği gibi benzemeyecek aslında kimse sana. Çünkü olsaydı eşin benzerin yer edemezdin bunca zaman hayatımda. Ama bittin. Çocukken çok sevdiğim limonlu dondurmalar gibi. Yolunu gözlediğim baba hasreti gibi. Tükendin içimde. En acısı da hayatımda yer bulan da o yeri alan da sendin. İnanmasan da benim de seni çok sevdiğime, çok sevdim.

Bil istedim

Bunca zaman sen konuştun, ben hep yazdım. Görülen o ki ben duyduklarımı anlamadım, sen de okuduklarını. Sadece gördüm ki, yeryüzündeki o mükemmel uyum biz değiliz. Biz birbirimize tuttuğumuz aynalarda yaşlandırdık ruhumuzu. Acı çekerek yeniden doğmayı öğreneceğiz artık başka bedenlerde.

Ardına bile bakmadan gittin ya, iyi ki böyle gittin. Senden duyduğum son söz içimde saklı kalabilecek böylece.

Hoşça kal!

Damla Karakuş


İlginizi Çekebilir


#2


Yüreğinize Sağlık.


#3
Yüreğine sağlık çok güzel olmuş.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:00 .