Hiç Doğmamış Çocuğa Mektup

#1
Hiç Anne ve Baba olmayan İnsanlara ithaftı!

Merhabalar sevgi ve saygıdeğer arkadaşlar,
ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN İNŞALLAH...

Bugün sizlerle Baba olma arzusu ile yanıp tutuşan ancak hiç baba olmayacak birinin hissiyatını paylaşmak istiyor, ayırdığınız değerli zamanınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum!

Belki hiç evlenmemiş ama içinde her gün artan çocuk sevgisi ile yetmişine merdiven dayayan bir kadının veya erkeğin yanlız yaşadığı evde gecenin yitik yarısında gönlünde ceriyan eden bir hissiyat veya on yıldır evli olmasına rağmen hiç çocuk sahibi olamayacak anne ve babalaraın hissine binaen onlara ithaftır.
Azıcıkta bizim hislerimizin ikrarıdır...

Merhaba doğan güneş, baharla birlikte açan her bir dallardaki tomur­cuk ve çiçek merhaba. Hiç doğmayacak çocuğum sana da, sana da merhaba.

Bazen bir kız çocuğu olarak düşledim seni; pembemsi kıyafetler ve mini minnacık patiklerle düşledim. Sonra gece yarılarına değin kaç yüz defa uykumu bölen ağlayışınla hep uyandım. Sen doğmadan kaç yıl evveL. He­nüz yeni yeni emeklemeye başlamışken, göz ucumla okşadım seni.

Saçlarını tel tel binlerce kez ben ördüm sen doğmadan kaç bin yıl evveL. Kulakla­rımda; dudaklarından dökülecek o ilk kelimede olma arzusu. Yüreğimde; bunun dayanılmaz sancısı. Bir baba sözüne fedadır ömrümün geriye kalan diğer yarısı.

Bir gece yarısı uykunun firarı anlarından birinde; gelip odanda baş ucunda sabahlamayı kaç bin kez düşledim. Ve kucağıma alacağım o he­nüz 2-3 yaşlarda olduğun günlerin hayali ile oynaştım. Bir bilsen; kaç bin kez okuldan karne alışının o coşkun sevinciyle boynuna sarıldım. Ve yoldan geçen her bir önlüklü çocuğu sen diye sevdim sarıldım.

Bazen; seni erkek çocuk diye düşledim. Bir bilsen; kaç bin defa seninle top oynamayı düşledim. Sünnetinin coşkusunu kaç bin kez yaşadım. Düğün halayında kaç bin kez halaya durdum ey oğul. Bir bilsen; her gece baş ucuna gelip nasıl ninniler söyledim sana. Bir bilsen; kaç günü doğum günündür diye bir başka coşku ile kutladım. Kaç bin kez gecelerin karanlıklarına ey oğul! diye haykırdım ey oğul!

Kaç kez sen için adaklar verdim. Doğum anının sabırsızlığı ile kaç bin kez tütün tabakamı memleketim Bitlis'in tütünü ile doldurdum. Kaç fidan tohumunu senle birlikte ekmenin hayalini kurdum ey oğul.
Bir bilsen; se­nin doğduğun gün giyeceğim beyaz mintanım ve şark kuşağımı kaç yıl sakladım.

Ey oğul! bir bilsen; seni kaç bin kez şehit olurken düşledim. Kaç bin kez şehit babası olma ümidini taşıdım ey oğul! Gök meydan camisinde kaç bin defa tabutuna omuz verdim, kaç gece yürekleri yakan en acıklı ağıtlarını söyleyerek avundum ve kaç bin kez baharda tarlalara ektiğim başaklar
gi­bi yüreğime binler kere seni görme umudunu yüreğime ektim ey oğul.

Kaç gece atlas yorgan altında sana mektuplar yazdım ve hiçbir zaman okuya­mayacağını bilerek. Ve her defasında sana ilk defa ey oğul diye haykırıyor­muşum gibi içten samimi bir şekilde haykırdım ey oğul!

ALLAHA EMANET OLUN İnşALLAH...

Sevgiler ve Selamlar
Mehmet A.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:20 .