KALAN, KAÇANDAN ÖNCE ÖLÜR.

#1
KALAN, KAÇANDAN ÖNCE ÖLÜR.

Küçük baharlarda herkesin unuttuğu bir şeyler var. Hiç olduğunu anladığında etini biraz daha acıtan acılar. Her insanın yaşadığı ortak ayrı duygulardan sıyrılan minik bir kırmızı kelebek olurda anca arınır bu kalanlardan. Dile gelsem anlarsın der; yel vursa da erise der dağların karı. Koyun kuzu melesin de gidelim bu diyardan der sessizce kendine. Ama bilir önce yaraların sarılması gerektiğini.

Her insan kendi yarasının büyüklüğünden şikâyetçidir. Çünkü gözleri kördür görmez kimsenin saklısını. Sen gel geç beni, ama önce bir gör de beni.
Bırak havadayken bakma kanatlarımın olmamasına bir yolu bulunur elbet havada asılı kalmaya. Acımızla olduğumuzda arkadaş, bekleriz bir gideni daha.

Kalp kapı değil, duvar değil ki; kalp, sağ değil, artık bütün değil ki. Her kalbinde unutulan sevgi biraz daha ağır geliyorsa döşüne bırak körelsin dizginin, acın yastığına düşün. Yoksa nasıl çıkarsın bu kırık camlarla dolu koridordan.

Giden önce boynu bükük bakar senin anladığın yanlışlığa, bir hamle yapar hayatından sıyrılırcasına, artık o sığmaz senin sonsuzluğuna. Çıkmak ve yeni sonsuzluklar bulmak ister, ne yapsan nafile. Acın boyut değiştirir. Her üzüntün mikroskopla bakılırcasına büyür, büyür, büyür… Devleşir, artık

taşıyamaz olur bedenin. Her giden aslında katildir. Önce sende kendini, sonra bedeninde ruhunu öldürür. Kocamış gerçekler kalır her şey bittiğinde, bir de dünya sancısı. Ben yeni bir deniz bulamam artık, yeni bir şehir de. Sonunda aynı şehre gelirim. Çünkü Senden başka bir şehir mi var?

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:13 .