Düş'ü Düşün, Düşme...

#1
Düş'ü Düşün, Düşme...


Otur şöyle karşıma ve bak gözlerime. Yıllar önce yerleştirmiş olduğum inanç hala duruyor mu, merak ettim… İlk temas hala can yakıcı ama zaman geçince biraz soluklaşıyor anlam, neden? Çok mu yoruldun ya da çok mu yordun da harcadın tüm benliğini?

Oysa çok kez senin adına ben tüketmiştim kelimelerimi. Hatırlarsın, bir çocuk vardı sahil kıyısında ikimizin izlediği. Her gün batımında ve her gün başlangıcında sessizce yaklaştığımız ve 'merhaba' deyişimizde bize dönüp küçük tebessümler armağan eden bir çocuk. Düşündüm de bu aciz bedenim uzun zamandır bir deniz havasıyla buluşmuyor. Özlemler biriktirdim içimde de, bir kez olsun belli etmedim sana. Tek başıma altından kalkabileceğime inandığım hamlelerin acımasız darbeleri çalamadı inancımı gözlerimden. Bak bakalım, sen ne göreceksin?

Değil saniyeler, asırlar geçse de üzerinden her şeyini saklayabileceğin tek yer gözlerindir. İhanetin adiliği, yalanın faniliği, gerçeklerin gücü ve sadakatin büyüsü,… Sayamadıklarım… Ve sen, sen de orada gizlisin… Ama anlamazsın, bakamazsın çünkü. O kadar kolay mı sandın, bir anlık buluşma kadar basit miydi seni herkesin görmesi? Unutma ki paylaşamayacağım tek şeysin şu dünyada.

Şimdi anlat bakalım, nedir vazgeçmenin sebebi umutlarından? Hayallerine yenik düşmeni kim istedi? Buruk bir ifade vardı seni ilk gördüğümde yüzünde, sonra birkaç cümleden ibaret hoş bir sohbet masada. Güzel bir gündü, anlamlıydı her şeyden önce. Ben uzattıkça sen çekiyordun kelimeleri, sen baktıkça ben eriyordum. 'Başlangıç' bu olsa gerek…

Hep başladığı gibi devam etsin istenir ya güzel şeyler. İlk günün etkisi ömür boyu sürsün de, rüyalar daha renkli olsun diye beklenir. Kendinden öteye kaybedişlerden uzak, doğallığa yakın, kendinle iç içe bir geçiştir hayat aslında… Tutunduğunda düşmeyecek, düştüğünde kalkabilecek bir yer olmalı yakınlarda. Hepsinden önce de kendine itaatkar bir inanç ruhunda. Düşün bakalım, var mı?

Yenildin mi yoksa hala korur musun bıraktığım yerde? Vazgeçersen ağlayacak yer arasın her sokak başında, devam edersen ve inanırsan gerçekleşeceğine isteklerinin; işte o zaman başın dik, gözlerin ışık saçar bir şekilde atarsın adımlarını. Yer yerinden oynar da, hayranlıkla izler seni hasımların diş bileseler de. Güçlüsündür , ez(dir)me…

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:21 .