Nedir Şu AŞk???
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 19-12-2007, 23:54 #1

|●GizємLi[ғв]™●|

fєиєявαнçє

Nedir Şu AŞk???Aşk cesaret ister,kocaman bir yürek ister.
Aşk hayata karşı islenilen en doğru suç ortaklığıdır.
Aşk hayatın tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır.Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz.

Niçin aşk? Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak her şeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır !
Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı.Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.


Nedir şu aşk…?


Aşk hayatin bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.

Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adi kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, “Aşık oldum” dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insani alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.

Aşk hayata karşı islenen en güzel ve en doğru suç ortaklığıdır, aşk hayatin bütün tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yaşanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmese de, acı çekeceğini hissetse de, yarin terk edileceğini bilse de, ailesini karsısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından, “Seni Seviyorum” diyebilmeli göğsünü gere gere.

Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur.

Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insani. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umurunda değildir. İste aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belki de yeni hayata geçebilme yolu…

Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir…

Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksizlik etmeyin ..
Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme
” SENİ SEVİYORUM ” Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal …Benzer Konular

Görüntüleme:356, Cevaplar:6

İlginizi Çekebilir >
Alt 20-12-2007, 01:17 #2

Sahilim

-SaRı CiVCiViN-ッ


çok güzeldi canım yüreğine sağlık

Alt 20-12-2007, 10:46 #3

|●GizємLi[ғв]™●|

fєиєявαнçє


okuyan gözlerine sağlık canım sağ ol

Alt 20-12-2007, 12:39 #4

Didar.

Forumun Tiryakisi

A$K..
ilk kalp sızısı..
ilk kalp kıpırtısı..
mutluluk, hüzün, tebessüm, gözyaşı.. hepsinin bi arada bulunması.. iki kalbin birleşmesi.. sımsıkı sarılması birbirine.. en ufak bi güzel sözün bile verdği kocaman sevinç.. 'ölene kadar seni seveceğim' demek.. beraber gülmek... beraber hüzünlenmek..hep birbiirni düşünmek..'biz hiç ayrılmayacağız' demek..

ama sonra deli dolu başlayan bu hikayenin SONa ermesi.. bu kez 'gitme' diyebilmek.. 'hani hç btmeyeckti? hani? hani?' ''GİTME''... o iki kalbin ayrılması.. ve ardından gözyaşı.. gözyaşı.. gözyaşı..

''hiç bitmeyecek gibi gelmişti önce, herşeyi tüketmek için başlamışız oysa..''

işte A$K..

mutluluk ve acı.. ikiside...
benim yazdğım nacizane bi yazıydı A$K hakkında.. sizinlede paylaşmak istedim...

Alt 20-12-2007, 13:28 #5

|●GizємLi[ғв]™●|

fєиєявαнçє


teşekkürler arkadaşım yüreğine sağlık sağ olasın....

Alt 20-12-2007, 13:46 #6

dark_princess

Aktif Üye


ikinizinde yazıları çok güsell yüreginize saglık paylaşm için saol...

Alt 20-12-2007, 14:56 #7

Didar.

Forumun Tiryakisi

tşşkr ederim iknizede.. elmden geldii kadr bişiler yazarım bazı konularda burda paylaşırım artık yazılarımı.. sizler sağ olun...

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:38 .