Yeni MSN Görücüye Çıktı

#1
Microsoft CEO’su Steve Ballmer yeni nesil Windows Live Messenger’ın artılarını anlattı.

Yeni Messenger yakında tanıtılacak olan Windows Live iletişim ve paylaşım paketindeki uygulamalar içinde ilk görücüye çıkan oldu. Microsoft CEO’su Steve Ballmer milyonlarca kullanıcıya sahip olan Windows Live Messenger’ın bu son sürümünün daha zengin ve anlamlı sohbetler gerçekleştirmek için birçok yeni özellik sunduğunu söyledi. Ballmer aynı zamanda birçok farklı sosyal ağa mensup olan arkadaşlarınızla tek bir çatı altında iletişim kurmanız da mümkün dedi.
Windows Live Messenger Companion ile tek tıkla web sayfalarını arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Messenger sosyal paylaşım ağlarından gelen tüm güncellemeleri tek bir pencerede sunarken bu ağlara yorum ve mesaj göndermenizi ayrıca bu ağlardaki arkadaşlarınızla fotoğraf ve video paylaşmanıza olanak tanıyor. Ayrıca arkadaşlarınızın yer aldığı sosyal ağlara üye olmasanız dahi mesajların ve güncellemelerin arkadaşlarınız tarafından Messenger ağına bağlanması sayesinde bu mesajları doğrudan Messenger içinde görüntüleyebiliyorsunuz. Yani sosyal paylaşım sitelerindeki güncellemeleri sadece Messenger ile takip edebiliyorsunuz. Messenger’ın sunduğu bir diğer güzel özellikse “favori” olarak belirleyeceğiniz kişilerden gelen güncellemelerin listenizde otomatik olarak en üst sırada yer alması.

Messenger şu anda 76 ayrı pazarda ve 48 ayrı dilde kullanıma hazır durumda. Ballmer'in yaptığı açıklamaya göre yeni WLM kullanıcıların bilgisayarlarında web’de ve telefonlarında erişebilecekleri bir dizi yeni özelliği kapsıyor.Windows Live Messenger'da HD sohbet
Yüksek çözünürlüklü görüntülü sohbet. Yeni Messenger sayesinde artık tam ekran yüksek çözünürlüklü görüntülü sohbet mümkün oluyor. Böylelikle örneğin oyun oynarken veya bir fotoğraf paylaştığınızda arkadaşlarınızın anlık tepkilerini canlı olarak görebiliyorsunuz.

Messenger Connect
Herhangi bir web sitesi sahibi sitesinde Messenger arayüzünü sunabiliyor yani site üzerinden Messenger’daki arkadaşlarınızla iletişim kurabiliyorsunuz. Böylelikle her web sitesi için ayrı bir paylaşım ağı kurulmasına gerek kalmamış oluyor.

Sosyal Bildirimler
Sosyal ağlardan gelen güncellemelerin sunulduğu bu yeni alan “favori” kişilerinizi içerecek şekilde özelleştirilmiş. Böylelikle geri kalan yüzlerce kişinin durum güncellemelerinden kaynaklanan mesaj kalabalığı önlenmiş oluyor.

Artık sekmeli sohbet mümkün
Tek bağlantı listesi. Tüm ağları ve güncellemeleri tek bir yere toplayan Messenger bu ağlarda yer alan kişi listelerinizi analiz ediyor ve birden fazla olan kayıtları tek bir kayıtta toplayarak size tek bir bağlantı listesi sunuyor. Bu listedeki arkadaşlarınız hangi sosyal ağa mensup olursa olsun rahatlıkla iletişim kurabiliyorsunuz.

Sekronize durum güncellemeleri
Durumunuzda herhangi bir güncelleme yaptığınızda Messenger’ın bu güncellemeyi otomatik olarak diğer sosyal ağlarda da sunmasını (ve elbette bunun tersini de) sağlayabiliyorsunuz.

Windows® Phone iPhone Blackberry ve diğer akıllı telefonlar için yazılmış Messenger sürümlerini kullanarak hareket halindeyken de bağlantılarınıza erişebiliyor sosyal ağlarınızdaki gelişmeleri takip edebiliyor sohbet başlatabiliyor fotoğraf paylaşabiliyor ve durumunuzu güncelleyebiliyorsunuz.

Yeni Messenger birkaç ay içinde hazır olacak ve Essentials - Windows Live adresinden indirilebilecek.

İlginizi Çekebilir


#2
Emeğine sağlık kardeşim ellerin dert görmesin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:30 .