En iyi sandbox yazılımları
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 28-07-2017, 11:48 #1

Birdahamı asLa

Aktif Üye

En iyi sandbox yazılımlarıSandboxing Nedir?

Sandboxing temelde neredeyse izole edilmiş bir ortamda uygulamalrı çalıştırmanın bir tekniğidir. Çalışan uygulamalar sanal bellek ve disk alanı ile sağlanır. Çalışan uygulama ile alttaki işletim sistemi arasındaki iletişim yoktur. Korumalı alan uygulamalarının genellikle donanım bileşenlerine veya sabit disk içeriğine izinsiz izin verilmez. Çok düşük profilli ve ayrıcalıklarla çalışırlar.
En iyi sandbox yazılımları


Yazılımı bir sanal alanda deneme etmenin diğer bir yolu, bir Sanal Makine kullanmaktır. Microsoft Virtual PC veya VirtualBox veya başka herhangi bir sanallaştırma aracını kullanarak bir sanal makine oluşturabilirsiniz. Bu sanal makineye yapılan değişiklikler işletim sisteminizi etkilemez.

Windows için kullanılabilen bazı ücretsiz sandbox yazılımına bir göz atalım.

Sandboxie

https://www.sandboxie.com/index.php?DownloadSandboxie

En popüler yazılım ve şimdi Windows 10’u destekliyor. Ücretsiz sürümü tüm özellikleri sunmuyor. Ayrıca 30 gün sonra ücretsiz sürüm işlevsel kalır, ancak Pro sürümü çok harikadır. Sandboxie tüm uygulamalarınızı sanal bir ortama koyar, böylece herhangi bir uygulamayı kullanırken güvenle oynarsınız.

Bitbox

https://Cybersecurity.rohde-schwarz....se-information

Bitbox içerisindeki tarayıcı ile geleneksel web tarayıcılarına güvenli bir alternatif olabilecek ücretsiz bir araçtır. BitBox temelde bir sanal makineye kurulmuş bir web tarayıcısıdır. Bu araçla, dakikalarca virüs veya trojan bulma riski olmadan herhangi bir web sitesine göz atabilirsiniz. BitBox, bir işletim sistemi çalıştıran kendi VirtualBox kopyasıyla birlikte gelir. Bu işletim sisteminde web tarayıcısı seçimi yapabilirsiniz. BitBox Firefox veya BitBox Chrome arasından seçim yapabilirsiniz. BitBox, şimdiye kadar sahip olduğunuz en güvenli web tarayıcısıdır. Çünkü göz attığınız web sitesi; orijinal işletim sisteminizi etkilemez. Sanal makinede kötü bir şey olursa, bir sonraki tarayıcı başlatıldığında otomatik olarak sıfırlanır.

Shade Sandbox

http://www.shadesandbox.com

Shade Sandbox, tamamen ücretsiz olan başka bir sandbox aracıdır. Araç, kullanımı kolaylaştıran bir sürükle-bırak işlevselliğine sahiptir. Shade’e birçok uygulama ekleyebilir ve bir dahaki sefer bu uygulamaları güvenle açabilirsiniz. Shade, kötü amaçlı yazılımları yakalayabilen ve gerçek işletim sistemine erişmesini önleyen sanal bir ortamı vardır. Kullanımı en kolay ve ayrıca bedelsizdir.

Bufferzone

https://bufferzonesecurity.com

BufferZone, tüm uygulamanızı izole edilmiş bir ortamda çalıştırmanıza izin verebilen bir sanal alan oluşturucu yazılımdır. Geliştiricinin web sitesinin hiçbir yeri yok ancak yazılım, MajorGeeks, Softpedia, vb. Gibi web sitelerini barındıran büyük yazılımlardan indirmek için halen mevcuttur. Aynı şey, İade ile olan durumdur.

Bunlar, kullanılabilen sanallaştırma yazılımlarından bazılarıydı. Bu günlerde güvenlik yazılımlarının çoğunda bulunan sanal kutuları da bulabilirsiniz. Sandboxing uygulamaları modern zararlı yazılımlara karşı korunmak için harika bir tekniktir. Sandboxes, daha fazla güvenle göz atmanıza ve hesaplamanıza izin verir. Web tarayıcıları çalıştırabilir, aslında bir virüsteki virüsleri indirebilir, oyunları çalıştırabilir veya başka şüpheli bir programı çalıştırabilirsiniz.

Time freeze

http://www.toolwiz.com/lead/toolwiz_time_freeze

Sanal alan uygulamaları için potansiyel olarak kullanılabilecek başka bir araçtır. Temel olarak bilgisayarınızın etkili bir geri yükleme noktası oluşturur. Tüm sistem kendi havuzunda çalışır ve aracı devre dışı bıraktıktan sonra tüm değişiklikler geri alınır. Serbest dondurma modundayken listesindeki uygulamalar haricindeki herhangi bir uygulama kayıt defterinde veya bilgisayarınızdaki dosyalarda herhangi bir değişiklik yapamaz. Bu aracı kullanarak, gerçek işletim sisteminizi dondurabilir ve orijinal işletim sisteminizle tamamen aynı sanal bir ortamda çalışabilirsiniz.

Not: sanal alanda sanal uygulamalarla başa çıkmak için iyi bir donanım özelliğiniz olmalıdır. Aksi takdirde bazen performans sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Kaynak topbestalternatives.comBenzer Konular

Görüntüleme:240, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:14 .