Dünya Kentleri: Ahmedabad

#1
Ahmedabad - Ahemadabad

Dünya Kentleri: Ahmedabad


Dünya Kentleri: Ahmedabad

Ahmedabad ({અમદાવાદ AmdāvādDünya Kentleri: Ahmedabad Hindi: अहमदाबाद)Dünya Kentleri: Ahmedabad Hindistan'ın Gujarat eyâletinde 4.519.278 (2001) nüfuslu şehir. Bombay'ın kuzeyinde Sabarmati Nehri civarındadır. 1411 yılında Sultan Ahmed Şah tarafından kurulmuştur.

Hindistan'ınDünya Kentleri: Ahmedabad orta-batı kesiminde ilinin yönetim merkezi olan kentDünya Kentleri: Ahmedabad yüzyıllar boyunca geçirdiği savaş ve istilalara rağmen Hindistan'ın 6. kalabalık kenti ve sanayi merkezi olmayı başarmıştır.

KentteDünya Kentleri: Ahmedabad HinduDünya Kentleri: Ahmedabad Müslüman ve Cayna mimarisi içiçedir. Eski mimari kalıntılarDünya Kentleri: Ahmedabad çağdaş atölye ve fabrikalar ile çarpıcı bir karşıtlık yaratır.

Dünya Kentleri: AhmedabadKentin en gözalıcı özelliklerinden biri de Kankaria gölüdür. Gölün çevresinde parkDünya Kentleri: Ahmedabad gezinti alanları ve Le Corbusier tasarımı bir müze bulunmaktadır.

Kent nüfusunun yarısıDünya Kentleri: Ahmedabad pamuk sanayi ve hafif imalatta çalışmaktadır. UlaşımDünya Kentleri: Ahmedabad kara ve demiryollarıyla sağlanmaktadır. Bombay ve Delhi ile ulaşım kolayca sağlanmaktadır. İl topraklarıDünya Kentleri: Ahmedabad yer yer ormanlarla kaplıdır. Başlıca tarım ürünleri ; pamukDünya Kentleri: Ahmedabad akdarıDünya Kentleri: Ahmedabad buğday ve baklagillerdir.

Dünya Kentleri: Ahmedabad


Dünya Kentleri: Ahmedabad


Ahmedabad'ta yapılan bir ilginç eylem. Dünyanın en büyük AŞK MEKTUBU.


İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:31 .