Dünya Kentleri: Ahmedabad
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 10-08-2009, 13:54 #1

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Dünya Kentleri: AhmedabadAhmedabad - Ahemadabad

Dünya Kentleri: Ahmedabad


Dünya Kentleri: Ahmedabad

Ahmedabad ({અમદાવાદ AmdāvādDünya Kentleri: Ahmedabad Hindi: अहमदाबाद)Dünya Kentleri: Ahmedabad Hindistan'ın Gujarat eyâletinde 4.519.278 (2001) nüfuslu şehir. Bombay'ın kuzeyinde Sabarmati Nehri civarındadır. 1411 yılında Sultan Ahmed Şah tarafından kurulmuştur.

Hindistan'ınDünya Kentleri: Ahmedabad orta-batı kesiminde ilinin yönetim merkezi olan kentDünya Kentleri: Ahmedabad yüzyıllar boyunca geçirdiği savaş ve istilalara rağmen Hindistan'ın 6. kalabalık kenti ve sanayi merkezi olmayı başarmıştır.

KentteDünya Kentleri: Ahmedabad HinduDünya Kentleri: Ahmedabad Müslüman ve Cayna mimarisi içiçedir. Eski mimari kalıntılarDünya Kentleri: Ahmedabad çağdaş atölye ve fabrikalar ile çarpıcı bir karşıtlık yaratır.

Dünya Kentleri: AhmedabadKentin en gözalıcı özelliklerinden biri de Kankaria gölüdür. Gölün çevresinde parkDünya Kentleri: Ahmedabad gezinti alanları ve Le Corbusier tasarımı bir müze bulunmaktadır.

Kent nüfusunun yarısıDünya Kentleri: Ahmedabad pamuk sanayi ve hafif imalatta çalışmaktadır. UlaşımDünya Kentleri: Ahmedabad kara ve demiryollarıyla sağlanmaktadır. Bombay ve Delhi ile ulaşım kolayca sağlanmaktadır. İl topraklarıDünya Kentleri: Ahmedabad yer yer ormanlarla kaplıdır. Başlıca tarım ürünleri ; pamukDünya Kentleri: Ahmedabad akdarıDünya Kentleri: Ahmedabad buğday ve baklagillerdir.

Dünya Kentleri: Ahmedabad


Dünya Kentleri: Ahmedabad


Ahmedabad'ta yapılan bir ilginç eylem. Dünyanın en büyük AŞK MEKTUBU.
Benzer Konular

Görüntüleme:1457, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:46 .