Dünya Kentleri: Napoli

#1
Dünya Kentleri: NapoliNapoliDünya Kentleri: Napoli (Yunanca: Νeάπολn (Neapoli-Yenişehir) İtalya'nın üçüncü büyük şehridir. Ayrıca İki Sicilya Krallığı'nın da başkentliğini yapmiştır. Şehir İtalya'nın Güneyinde bulunur. Turizm açısından önemlidir. Özellikle Pompei antik sehri ve Kapri Adasi baslica turist çeken yerlerdir.

İtalya'nın Güneybatısı'ndaDünya Kentleri: Napoli İstanbul'a oldukça benzeyenDünya Kentleri: Napoli Tiran Denizi kıyısında 1.5 milyon nüfuslu bir İtalyan kentidir. Campania Eyaletinin merkezidir. yakın zamana kadar turistlerin gitmeye çekindiği halen de sokaklarında belli bir saatten sonra polis sirenlerinin duyulabileceğiDünya Kentleri: Napoli köşe başlarında bekleyen motorlu serserilerin görülebileceği bir yerdir. Buna rağmen ayrı bir çekiciliği vardır. köklü bir tariheDünya Kentleri: Napoli güzel tarihi eserlere sahiptir. Napoli hakkında bir söz vardır: "Kuzeyliler Güneylileri sevmezDünya Kentleri: Napoli Güneyliler Kuzeylileri sevmez ama bütün İtalyanlar Napoli'yi sevmez." Napoli kendi kabuğuna çekilmiş bir şehirdir.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:00 .