Dünya Kentleri: Tunis
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 18-03-2013, 20:09 #1

<<d£n!z>>

´Kelebek Misali

Dünya Kentleri: TunisTunus kenti Tunus Cumhuriyetinin başkentidir. Ayrıca bağlı bulunduğu Tunus vilayetinin de merkezidir. Nüfusu yaklaşık 1 milyon kişidir. Büyük yerleşim alanı ile birlikte nüfusunun 2 milyon olduğu sanılmaktadır.Dünya Kentleri: TunisTunus, İtalya’nın hemen güneyinde Akdeniz ve Kuzey Afrika’ya hakim konumda olmasından dolayı çeşitli toplulukların yaşadığı bir yer olmuş tarih boyunca.


Dünya Kentleri: Tunis
Dünya Kentleri: TunisFenikeliler, Vandallar, Bizanslılar, Osmanlılar, Fransızlar gibi. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu'nun da bir eyaleti olan, daha sonra Osmanlı'nın zayıflamasıyla Fransız egemenliğine geçen Tunus, 1930’larda Habib Burgiba önderliğinde bağımsızlık mücadelesine başlar. 1956 yılında bağımsızlığını kazanarak Tunus Cumhuriyetini ilan eden Burgiba, ilk Tunus Cumhurbaşkanı olur. Birçok reformlar yaparak laik eğilimli bir rejim kurar. Ölünceye kadar Devlet Başkanı seçilen Burgiba, 1987'de sağlık durumu gerekçe gösterilerek devlet başkanlığı görevinden alınarak yerine General Zeynelabidin bin Ali geçer. Bin Ali, havaalanından ülkeye girer girmez her yerde posterleriyle sizi karşılar.

Tunis şehrindeki Bardo Mozaik Müzesi (Bardo Ulusal Müzesi), dünyanın en büyük mozaik müzesi ünvanını taşıyor.Benzer Konular

Görüntüleme:653, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:39 .