HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?

#1
ilk benden.
BAKÜ:
Bakü (Azerice: Bakı), Azerbaycan Cumhuriyeti'nin, Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkentidir. Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemlidir. Şehirde yaşayanların büyük çoğunluğunu Azerbaycanlılar oluşturur.
HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?

İlginizi Çekebilir


#2
Eyfel Kulesi (Fransızca: La tour Eiffel [la tuʀ ɛˈfɛl]), Paris'deki demir kulesi. Kule, aynı zamanda tüm dünyada Fransa'nın sembolü halini almıştır. İsmini, inşa ettiren firma olan Gustave Eiffel'den alır. En büyük turizm cazibelerinden biri olan Eyfel Kulesi, yılda 6 milyon turist çeker. 2002 yılında toplam ziyaretçi sayısı 200 milyona ulaşmıştır.
Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel'in firması tarafından, Fransız Devrimi'nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde inşa edilmiştir.
HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?
Eyfel kulesi 300 metre yükseliktedir.En üstündeki televizyon vericileriyle 27 metre daha yükselik kazandırır. Halka açık manzara izlenilebilecek açık platformlar 57 m ,115 m ve 276 m yükseklikte olmak üzere 3 kat bulunmaktadır.


#3
HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?

Niagara Şelalesi

Niagara Falls (Niagara Şelalesi), ABD'nin kuzey doğusunda Niagara Nehri üzerinde yer alan dünyanın en harika beş şelalesinden biridir. Güney Afrika'da bulunan Viktorya Şelalesi'nden sonra ikinci en büyük, Venezüella'daki Angels Falls'tan sonra da ikinci en yüksek şelaledir. Bundan tam 10 bin yıl önce Kuzey Kutbu'ndan gelen buz kütlelerinin yol açtığı çöküntü sebebiyle oluşan bu şelale, sadece 30 saniyede 168 bin metreküp suyu zirveden aşağı bırakarak doyumsuz bir manzara oluşturur.


#4
Moskova (Rusça: Мосkbа / Moskva) Rusya Federasyonu'nun başkenti. Şehir merkezinde 10.406.578'lik nüfusa sahiptir. 1081 km² Rusya'nın iki federe şehrinden biridir. Moskova nehrinin içinden geçtiği bu şehir Dünya'nın en yoğun işleyen (mimarisi ile ünlü) metro sistemine sahiptir. 1980 yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Moskovada yaşayan milyarder sayısı diğer dünya şehirlerden fazladır, bu da en çok milyarderin yaşadığı şehir ünvanını getirmiştir. 2007 ylı istatistiklerine göre dünyanın en pahalı şehirleri listesinde 1. sıraya yerleşmiştir. Eğitim, bilim alanında birçok kuruma sahip çıkar. Ayrıca Eurovision 2009'a ev sahipliği yapmıştır.

Eklenen Resim Ön İzlemesi

Dosya tipi: jpeg 12.jpeg (8.4 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg ja-lyublyu-moskvu-i-love-moscow-hd1340891338-4fec60ca7701f.jpg (16.1 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)


#5
Ama türkiyem gibisi yok yaaa. Canim memleketim cok özledim


#6
HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?

Moskova airport ( hava alanı )


#7
HAngi yabancı şehirleri tanıyoruz?

şimdiki yerim Almaty airport (hava alanı )kz


#8
Yeni Zelanda, Güney Büyük Okyanus'da bir ada ülkesidir. Güney Yarımkürede, Okyanusya'daki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya'nın yaklaşık 1.500 km güney doğusunda yer almaktadır. Başlıca iki büyük (North Island ve South Island) ve birçok küçük adadan oluşur.

Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'dur. Üzeri kar kaplı dağ manzaraları ile bilinen bir ülkedir. En büyük ve en kozmopolit şehri Auckland'dır.

Eklenen Resim Ön İzlemesi

Dosya tipi: jpeg 55.jpeg (10.4 KB (Kilobyte), 2x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg yenizelandadilokulu (2).jpg (82.6 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)


#9
New York Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir.Şehir bir parçası olduğu New York Eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizcede New York City veya The City Of New York olarak da anılır.Şehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır.Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent Birleşmiş milletler genel merkezine de ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır.

Eklenen Resim Ön İzlemesi

Dosya tipi: jpeg 44.jpeg (8.7 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg amerika0003k.jpg (25.7 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpeg images.jpeg (8.8 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)


#10
Hollywood, (/hˈɔlˌiwʊːd/) Amhttps://www.tatliaskim.com/images/editor/menupop.giferika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles kentinin bir bölgesidir. Kent merkezinin kuzeybatısında yer alır. Sinema stüdyolarının ve film yıldızlarının oturduğu evlerin bu bölgede yoğunlaşmasından dolayı Amerikan sinema endüstrisiyle özdeşleşmiştir.

Eklenen Resim Ön İzlemesi

Dosya tipi: jpeg 45.jpeg (10.0 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpeg 78.jpeg (10.8 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)


#11
Yabancı sayılır mı bilmem ama yurtdış olduğu için yazıyorum. Girne ve Lefkoşa'yı çok iyi bilirim...


#12
Alıntı: bgra´isimli üyeden Alıntı
Yabancı sayılır mı bilmem ama yurtdış olduğu için yazıyorum. Girne ve Lefkoşa'yı çok iyi bilirim...
Mağusayı bilmez misin ?


#13
Alıntı: Litatia´isimli üyeden Alıntı
Mağusayı bilmez misin. ?

Yok bizi götürmediler oralara hiç


#14
Görkemlii +.+
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:17 .