Doğu Timor

#1
Doğu Timor, Asya kıtasının güneydoğusunda Timor Adası'nın doğu bölümünde yer alan Jaco ve Atauro adalarının yanı sıra Oecussi-Ambeno adlı bölgeden oluşan küçük bir ülkedir. Yalnızca Batı Timor ile sınırdaş olan ülkenin başkenti Dili'dir. Nüfusu 1.200.000'i aşan Doğu Timor'un yüzölçümü alanı tam 14,609 kilometrekaredir. Kıtanın ve Dünya'nın en yoksul ülkelerinden biridir. 1975 yılında kurulan ve 2002'de tanınan Doğu Timor, genç devletler arasında bulunmaktadır

Cristo Rei of Dili
Doğu Timor
Doğu Timor'un başkenti Dili'nin hakim noktalarından birine konuşlandırılan bir Hz. İsa heyekelidir. Mochamad Syailillah tarafından tasarlanan 27 metre yüksekliğindeki anıt Hz. İsa'nın dünya küresi üzerine basarak ellerini iki yana açmasını tasvir etmektedir. 1996 yılında Endonezya Hükümeti tarafından ülkeye hediye edilen heykel, şu anda Doğu Timor'un en turistik yerlerinden biridir. Ülkenin sembolü haline gelen anıt, başkent Dili'nin hemen hemen her yerinden kolayca görülebilmektedir.

Tatamailau
Doğu Timor
Tata Mailau ve Ramelau Dağı gibi isimlerle de anılan dağ, 2.986 metre yüksekliği ile Doğu Timor'un en yüksek dağıdır. Başkent Dili'nin güney kısmında yaklaşık 70 km mesafede bulunan Tatamailau, Ainaro İlçesi'nde yer almaktadır.

Tais Market
Doğu Timor
Burası Doğu Timor'un başkenti Dili'de bulunan en büyük pazarlardan biridir. Pazarda 'tais' adı verilen ve Doğu Timorlu kadınlar tarafından oluşturulan geleneksel dokuma eşyaları pazarlanmaktadır. Halı, kilim, bohça, kıyafet, süsleme ve ev dekorasyonu gibi birçok alanda kullanılan bu tais'lerin satışı 30 yılı aşkın bir süredir popülerleşmiştir

Ombai Boğazı
Doğu Timor

Santa Cruz Mezarlığı

Doğu Timor


Akrema Plajı

Doğu Timor

Immaculate Conception Cathedral

Doğu Timor

alintidir

İlginizi Çekebilir


#2
Muhteşem ötesi.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:59 .