sivilceler genetikmi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-02-2009, 01:14 #1

IzмiЯ ÇiceĞi´

Forumun Tiryakisi

sivilceler genetikmisivilceler genetikmi
Sivilce sadece ergenlerin kâbusu mu? İleri yaşlarda ortaya çıkan sivilceler bir hastalığın habercisi olabilir mi?


Sivilce sadece ergenlerin kâbusu mu? İleri yaşlarda ortaya çıkan sivilceler bir hastalığın habercisi olabilir mi? Sivilce tedavi edilebilen bir hastalık mı? Nasıl bir tedavi sürecinden geçiliyor? Tedavide ne gibi yöntemlere başvuruluyor. Sivilceye dair merak edilen tüm soruları Çamlıca Medicana Hastanesi Dermatoloji Kliniği Sorumlusu Dr.Vefa Gönenç’e yönelttik.

Sivilce sadece ergenlik dönemi sorunu mu?

Sivilce yalnızca ergenlik döneminde ortaya çıkan bir hastalık değildir; yeni doğan bir çocukta görülebildiği gibisivilceler genetikmi çocukluk çağlarında ve ileri yaşlarda da ortaya çıkabilir. Ergenlik dönemi sivilcenin en sık görüldüğü dönemdir yalnızca (ergenlik döneminde bulunan gençlerin yaklaşık yüzde 85'inde akne sorununa rastlanabilir). İleri yaşlarda ortaya çıkmış bir sivilcede olası başka nedenler araştırılmak zorundadır. Bu genelde hastadan iyi bir bilgi alma yöntemi ile yapılır. Hastalarımıza sorulan sorular ve onlardan aldığımız yanıtlar neler yapmamız gerektiği hususunda yönlendirir bizi. Adet düzensizliklerisivilceler genetikmi erkek tipinde saç dökülmesisivilceler genetikmi aşırı kıllanma gibi durumlarda mutlaka tetkikler istenir ve hormonal bir sorunun olup olmadığı belirlenmeye çalışılır. İleri yaş döneminde ortaya çıkan aknede mutlaka bir hormonal bozukluk olmayabilir. Bu ihtimal mutlaka araştırılmalıdır.

aaaa hormonları akne sorununun artmasına neden olur mu?

Akne 8-12 yaş döneminde ortaya çıktığında daha çok siyah nokta (komedon) şeklindedir. Hormon seviyeleri ergenlik döneminin ortalarında iyice artmaya başladığında aknenin görünümü de değişir; daha iltihaplısivilceler genetikmi daha büyüksivilceler genetikmi kızarıksivilceler genetikmi şiş sivilceler gelişmeye başlar. Akne en sık 15-18 yaş grubunda görülür. Genelde 25 yaşından önce geçmeye başlar. Ama bayanların yüzde 12'ndesivilceler genetikmi erkeklerin yüzde 3'ünde 44 yaşa kadar devam etme olasılığı da vardır. Mutlaka bir uzmanı giderek sorunun kaynağına inilmelidir. Sivilcenin beslenmeyle ilgisi yoktur. Bazen halk arasında bunlar konuşulursivilceler genetikmiancak bugüne kadar yapılmış böyle bir araştırma yok.

Akne tedavi yöntemleri neler?

Tedavi zaman alabilir; bazen tedavi sonrasında tekrar ettiği de görülebilir. Sabırla tedaviyi devam ettirmek gerekir. Akne izlerini gidermek amacıylasivilceler genetikmi izlerin özelliklerine göre çeşitli tedaviler önerilebilir. Çeşitli kimyasal soyma yöntemlerisivilceler genetikmi mekanik soyma işlemlerisivilceler genetikmi laserle cilt yenileme bunlardan bazılarıdır. Yüzü temizlemek sivilce çıkmaması için tek başına yeterli değildir. Hatta abartılmış hijyenin akne üzerinde olumsuz etkilerinden bile söz eden makaleler vardır; tahriş olmuş bir ciltte aknenin şiddetini arttıran bazı mikropların daha uygun ortam bulduklarını söyleyebiliriz. Yüzeyde yapılan bu temizlik işlemlerinin akneye sebebiyet veren P. aknes adı verilen mikrop üzerinde olumlu bir etkisi yoktur."

Dönemsel sivilce ve akne sorunu için doktora gitmeli mi?

Kişileri rahatsız eden her akne olgusu bir doktor yardımıyla çözüme ulaşabilir. Örneğin adet kanaması öncesinde bir iki ufak sivilce çıkıp geçiyorsa ve bu kişide bir rahatsızlık yaratmıyorsa özel bir tedaviye gerek görülmeyebilir. Tedavi kişilerin istekleri üzerine yapılır. Akne sonuçta kendiliğinden geçebilen bir hastalıktır. En önemli etkisi ise ciltte bıraktığı leke ve izlerdir. Bu yüzden tedavi gereklilik taşımaz hasta isteğine göre düzenlenir. Estetiksivilceler genetikmi sosyal ve psikojenik etkileri nedeniyle tedavi önerilerinde bulunulur. Yanı sıra başka yakınmalar varsa kıllanmasivilceler genetikmi adet düzensizliğisivilceler genetikmi saçlarda dökülme gibi durumlarda araştırılması gereken bir durum olarak değerlendirilirBenzer Konular
 • sivilceler için.....
  kızlar baş belası sivilceler için bi önerim var..:ihis: sivilcelerinizi kurutmak için (kaliteli olmasına mutl...

 • sivilceler için...
  merhaba arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var dogru yeremi baslık acıyorum bilmiorum yanlıs yere baslık acıosam...

 • neşeli olmayı seviyorum acaba bu genetikmi bitürlü çözemedim...
  hayata hiç aglamadım hiç pişmaan olmadım nebilim herşeye güldün geçtim aynı şabanın gülen adamdaki gib zop...

 • Akne ve sİvİlceler...
  Cildinizi beslemenin dışında canlan­dırıcı özelliği de olan maskeler yüzün gençleşmesini, kan dolaşımının ...

 • SiviLceLer...
  Yağ bezlerinin fazla çalışmasının sebep olduğu küçük çıbanlara sivilce denir. Sivilce kesinlikle sıkılmamalıdı...


Görüntüleme:1101, Cevaplar:3

İlginizi Çekebilir >
Alt 12-07-2010, 14:43 #2

Rillie

Bizden Biri

Çok çektim sivilcelerden
Teşekkürler

Alt 17-07-2010, 10:27 #3

αşк вö¢ü'üü

Forum Heveslisi


sivilceee
paylaşım içn tşkr (:

Alt 18-08-2010, 01:25 #4

yagmur_yürekli

Bizden Biri


Sivilce sorununun %60i iç beslenme %30 dış beslenme %10u genetik form ile ilgilidir...

Kilonuzun her bir 25KGsine 1litre su tüketin, kabızlık probleminiz varsa öncelikle bunu giderin, bol lif alın, lifli gıda takviyelerini eksik etmeyin... Kozmetikte abartıdan kaçının...

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:32 .