Sponsorlu Bağlantılar:
  Kanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 10-03-2009, 16:26 #1

∂i$i вєℓα`

Forumun Tiryakisi

Kanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi

Kanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi
SGK özel hastanelerle de anlaşma imzaladı. Hastalar ek ücret ödemeden anlaşmalı özel hastanelerde kanser tedavisi olabiliyor..
Kanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi
Bilinçli hasta olmak için SGK'nın yeni getirdiği düzenlemeleri bilmeniz gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar bu düzenlemeleri nasıl kullanabileceğinizi anlatırken Türkiye'nin dört bir tarafındaki hastalardan gelen soruları yanıtladı:

*
Kanser hastasıyım SGK'nın anlaşmalı olduğu tüm özel hastanelerden yararlanabilir miyimKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi kanser çok pahalı bir tedavi. Katkı payı benim bütçemi çok zorlar. Ne yapabilirim?
SGK tarafından devletKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi üniversite ve anlaşmalı özel hastanelerdeki tedavi paranız ödenir. Kanser tedavisi için katkı payı ödemenize gerek yoktur. SGK özel hastanelerle branş anlaşması yaptıKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi kanser tedavisi görmesi gereken hastalar katkı payı ödemeden anlaşmalı özel hastanelerden de yararlanabilir. Tekrar hatırlatıyorum kanser tedavisi görecek çocukların da ailelerinin SGK'sı bulunup bulunmadığına bakılmaz. Anlaşmalı hastanelerden kanser tedavisi görebilirler.

KATARAKT PATLAMIŞTI
*
Katarakt ameliyatı için devlet anlaşmalı hastanelere çok az ücret verdiği için ucuz lensler kullanılıyormuşKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi ben gözüme kötü bir lens takılsın istemiyorum ne yapabilirim?
Göz içine konulan lensler 2 dolarla 300- 400 dolar arasında değişiyor. Bir malzemenin ülkemizde kullanılabilmesinin birinci koşulu Avrupa Standartı yani CE belgesinin bulunması ikinci koşul ise Sağlık Bakanlığı'nca uygun görülmesi. SGK anlaşması bulunan hastanelerdeki lensleri denetliyoruzKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi kalitesiz lens kullanılamaz. Anlaşmalı hastanelerle ameliyat fiyatları hususunda pazarlık yaptık ancak lenslerin kalitesini denetledik. Katarakt cerrahisi son yıllarda Türkiye'de patlamıştı bunun için önlem aldık. Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile birlikte karar aldık. Eğer katarakt genel anesteziyle yapılıyorsa 686 bin TL'yi veriyoruz ama lokal anestezi altında yapılıyorsa fiyatı düşürdük. Çünkü on dakikalık bir işlem. Ameliyat fiyatı ucuzladı diye ucuz lens tercih edilecek diye bir durum yok onun denetimini zaten yapıyoruz.

TEDAVİNİN YAŞI OLUR MU?
*
Hıncal Uluç 10 Şubat 2009 tarihli yazısında bir hasta olarak SGK ile ilgili sorununa yer verdi. Bundan böyle servikal disk protezi sadece 45 yaşından küçüklere takılmasına karar veren SGK nedeniyle 52 yıl prim ödediği halde protezin parasını alamadığını söyledi. Hasta için neyin gerekli olduğuna hasta ve doktor karar vermez miKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi bu kararı SGK mı veriyor?
Servikal disk'in 45 yaşından yaşlılara takılmasının uygun olup olmadığı tamamen tıbbi tartışma konusu. Bu konuda üniversitelerin "45 yaşından sonra takılması uygun değil" diye görüşü bulunduğu için bir düzenleme getirdik. Bu sınır tamamen hastaların sağlığı için konuldu.

SGK STENTLERİ UCUZ MU?
* Hıncal Uluç 6 Mart tarihli yazısında yine SGK'nın uygulamalarından bir hasta olarak yakındı:
Tam 52 yıldır bu devlete sosyal sigorta primi ödüyorum. Yani 52 yıldır sigortalıyım.. Ve eğer param olmasaydıKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi şimdi ya hayatta değildimKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi ya sakatKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi felçliKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi falan yaşıyordum.. Piyasada 3 çeşit stent varmış. Bana takılan türKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi en iyisiKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi ama en pahalısı imiş. Yeniden tıkanma ihtimaliKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi yüzde 10. Daha ucuz bir çeşidinde bu ihtimal yüzde 25.. En ucuzunda yüzde 40.. Neredeyse yarı yarıya.. Bizim sosyal sigortamızKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi bu en ucuz cinsin parasını ödüyormuş. İyisi ve sağlıklısını istersen kendi paranla.. Eğer param olmasaydıKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi şimdi ya hayatta değildimKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi ya sakatKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi felçliKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi falan yaşıyordum.. Benden 52 yıldır pirim alan sigortamKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi beni adamdan saymıyor..

*
SGK kalp hastalarına neden ilaçlı stentin parasını ödemiyorKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi sağlıkta hesap yapılır mı?
Stentlerle ilgili ne yazık ki sağlık alanında yanlış yönlendirme var. Bu nedenle bazı hastalar dava açtılar. Yargıtay'la Danıştay da bu davalar karşısında karar verdi. Pahalı denilen ilaçlı stentlerin kullanımıKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi etkinliği ve güvenilirliğinin diğer stentlerden daha iyi olmadığını kabul etti. Bu kararı tek başına vermediKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi üniversitelerden görüş alındı. Türkiye'nin stent çöplüğü olduğu doğrudurKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi hastalar hastane kapılarında stent ihtiyaçları doğunca ne yazıkki 'pahalı' stentlere yönlendiriliyor. Ama en iyi stent her zaman en pahalısı değil. SGK alım yaparken stentler için araştırma yaptıKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi ödemesini yaptığımız stentler en iyisidir. İlaçlı stentlerin ölüm oranının daha yüksek olduğuna dair tartışmalar sürerken bu stentlerin ödemesini yapamayız. Hastaların SGK'ya inanması gerekliKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi kurum olarak en ucuzunu değil en iyisini seçerek ödeme yapıyor.
NOT: SGK'nın danışma hattı 170 numaralı telefondur daha önce yanlış yazılmıştır düzeltir özür dileriz..


*
Diş protezi yaptırmam gerekiyor ancak devlet hastanelerinin diş bölümlerinde büyük kuyruklar varKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi muayenehane için eskiden sevk alıyordukKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi artık alamıyoruz ne yapabilirim?
Sosyal Güvenlik Kurumu olarak diş tedavilerinin resmi sağlık kuruluşlarında yapılmasını istiyoruz. Ancak bazı tedaviler için resmi sağlık kurumu raporuyla muayenehanelere de yönlendirme yapabiliyorduk. Sevk formu düzenlenirse özel diş hekimi muayenehanelerine de hastalar gidebiliyordu. Ama Diş Hekimleri Birliği verdiğimiz fiyatı beğenmeyince davalık olduk. Şu aşamada muayenehaneden gelen faturaları ödeyemiyoruz. Mahkeme sonucuna göre özel diş hekimliği muayenehanelerinden hizmet alımında çalışma yapıyoruz. Sağlık BakanlığıKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi Maliye Bakanlığı ve Soysal Güvenlik Kurulu olarak birlikte çalışıyoruz. Mahkeme sonucuna göre özel diş hekimi muayenehaneleriyle sözleşme yapacağız.

Görüntüleme:2396, Cevaplar:2

Alt 10-03-2009, 21:56 #2

Sükút.

Mavii

paylasimin icin tsk


Alt 11-03-2009, 15:58 #3

Zeynepbp

ÖZEL ÜYE

teşekkürler


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerKanserli hastaya özel hastanede bedava tedavi Konusuna Benzer Konular

Bahçelievler'de özel hastanede yangın


Bahçelievler'de bir özel hastanenin 12. katında yangın çıktı. Bahçelievler'de bir özel hastanenin 12. katında yangın çıktı. Havalandırma...

isteyen herkese özel websitesi açıyorum hem de bedava !!


bayanlar istediğiniz domain ismiyle istediğiniz şekilde web sitesi açıyorum örneğin : tatliaskim.tk veya hulyaavsar.tk gibi istediğiniz tk...

Kanserli Hastaya Bir Darbe de Sgk'dan


Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kaan Seyrekbasan, Sgk'nın Eczanelerle Sözleşmeyi Feshetmesinin Vatandaşın Ciddi Sağlık...

4'ü tedavi oldu ve özel çalıştırıldı!


4'ü tedavi oldu ve özel çalıştırıldı! Galatasaray, Süper Lig'in 7. haftasındaki Eskişehirspor maçının çalışmalarına Florya Metin...

Özel hastanede katılım payı kalkıyor


Danıştay, 10 TL katkı payı ödenmesini durdurma kararı aldı... Danıştay 10. Dairesi, 2008 yılı Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:45 .