böbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER

#1
böbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER
Kronik böbrek yetmezliğinde yüzde solgunluk ve şişmeler olur. Böbrek hastalıkları tansiyonun yükselmesine sebep olabilir. Kalsiyum içeren ilaçlarböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER D vitaminiböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER çayböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER kakaoböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER ıspanakböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER maydanozböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER kuru yemişler ve aşırı C vitamini alımı kısıtlanmalıdır.

Tuz: vücutta su tutulması ve deri altı dokularda su depolanmasına sebep olur. Ödemi olan hastalara tuz sınırlı verilmelidir. 1 gr. tuzböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER 400 mg. sodyum içerir.

Lahanaböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER enginarböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER kerevizböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER havuçböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER şalgam ve ıspanakta diğer sebzelerden daha çok sodyum vardır.

İçtiğimiz suda da sodyum vardır. Ödemi olan hastalara 1 günde 200- 500 mg. sodyum önerilir.

Böbrek hastalarının beslenmesiböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER böbrek taşı ve idrar taşı:

İdrardaki kristaller normalde idrar yollarında çökmez. Bazen taş oluşabilir. Böbrek taşı genetiktir. Ailede gut veya böbrek taşı hastası varsa olma riski vardır. Böbrekböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER kum ve taş olunca ağrı yapar. Bol bol su içilmeli.( en az 2lt)böbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER bol idrar yapmalıböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER alkol almamalı ve üşütülmemelidir.

Böbrekler günde 15- 2 lt idrar yapar. Sıcak günlerde sıvı tüketimi arttırılmalıdır. Günlük 2 lt’nin üzerinde su içilmelidir. Bira içmek taş düşürmez. Burada önemli olan sıvı tüketimi artırmaktır. Bol hareket yapılmalıdır. Tuz ve kalsiyum alımı azaltılır.

Maydanoz çayı ve kekik çayı içilir.
Karpuzböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER şeftaliböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER elmaböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER armutböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER üzümböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER domatesböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER şalgam suyuböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER maden suyuböbrek hastalığı böbrek taşı kronik böbrek yetmezliği»ŞİFALI BİTKİLER marul ve lahana iyi gelir.
Karpuz- kavun devamlı yenmelidir.
Çam fıstığı ve badem faydalıdır.

İlginizi Çekebilir


#2
tşkRLer


#3
Su.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:31 .