Sponsorlu Bağlantılar:
  Basur - Hemoroid için Şifalı Bitkiler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 17-06-2009, 10:52 #1

nûnvakti

"Sû'yun yanışı..."

Basur - Hemoroid için Şifalı Bitkiler

Basur - Hemoroid için Şifalı Bitkiler


Basur - Hemoroid için Şifalı Bitkiler
Altın otu

Herba Ceterachi . İdrar söktürücü ve kabız etkileri vardır. Basura karşı, haricen kullanılır.

Böğürtlen

Dikenli ve çalı görünümünde bir bitki. Ekilmemiş yerlerde, çit, yol ve hendek kenarlarında çok bulunur.Meyve birçok meyvenin oluşturduğu bileşik küre biçimindedir.

Kullanılan kısımları yaprakları ve çiçek tomurcuklarıdır. Yapraklar çiçek açmadan toplanır, gölgede kurutulur.

Yapraklarda tanen ve organik asitler ihtiva eder. Hafif kabız edici özelliği olmakla beraber; diş etleri, bademcik ve boğaz iltihaplarında, ishal ve basurda kullanılmaktadır.

Civan perçemi (binbir yaprak otu, kandil çiçeği)


Bitkinin kullanılan kısmı, yapraklı ve çiçekli dallarıdır. Dallar ve çiçekler henüz tamamen açılmadan toplanır ve gölgede kurutulur.

Bitkinin bu kısımları uçucu yağ, sabit yağ ve acı glikozit maddelerini ihtiva ederler. Kuvvet verici, uyarıcı, idrar ve gaz söktürücüdür. İçersindeki Sincolden dolayı antiseptik, balgam söktürücü ve midevidir. Yara iyi edici bir özelliği vardır. basurda sulu hulasası fitil halinde verilir.

Dereotu

Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce tüketilecek dereotu basura karşı mükemmel bir çözüm getirmektedir. Bir ay boyunca uygulanmalıdır. ( Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tarifi )

Düğün çiçeği

Kavak merhemi ile birlikte haricen basura karşı verilmektedir.

Kakao yağı

Oleum cacao basur memelerini, kadınların göğüslerindeki yara ve çatlakları yumuşatmak için haricen kullanılır.

Kestane


Kabuklarının suda kaynatılması ile elde edilen çay, ateş düşürür ve sinirleri yatıştırır. Meyvesi kasları kuvvetlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Varis ve basur memelerinin meydana gelmesini önler. Karaciğer yorgunluğu ve şişliğini geçirir. Kansızlığı giderir. Damar sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet edenlerle, şeker hastaları yememelidir.

Kuşburnu

Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur. Vücuda dirilik sağlar. 100 gram kuşburnunda bir sandık portakala eşdeğer C vitamini vardır. İyi bir raşitizm ilacı, etkin bir kan temizleyicisidir. Güçlü bir kurt düşürücü ve bağırsak yumuşatıcısıdır. Mide kramplarına ve sindirim sistemi zorluklarına karşı yararlıdır. Romatizma ağrılarını gideriyor. basur tedavisinde iyi sonuç veriyor.

Mazı

Yaprakları siğilleri yok etmekte kullanılır. Kozalağından barsak kurdu düşürücü ilaç yapılır. Gebe kalmayı önlemek için kullanılır. Bazı zehirlenmelerde panzehir olarak kullanıldığı bilinir. basur memelerinde de yararlıdır.

Nazar otu


Egzama, basura karşı ve tütsü olarak kullanılır.

Papatya

Çiçek durumu başları, çiçek açmadan önce toplanarak gölgede kurutulur. Çay halinde sabahları aç karnına bir bardak içilebilir. İdrar çoğaltıcı, iştah açıcı, yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. basur memelerinde ağrı kesici, tedavi edici etkiye sahiptir. Boyar madde olarak da kullanılır.

Pırasa

İdrar söktürür. Mide rahatsızlığına iyi gelir. Kabızlığı giderir. basur memeleri için yararlıdır. Böbreklerdeki kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olur.

Servi kozalağı


Cupressi Çocukların gece işemelerinde, haricen basura ve kokulu ayak terlemelerine karşı kullanılır.

Şeftali

Çiçekleri kabızlığı giderir ve barsak solucanlarını düşürür. Meyvesi hazmı kolaylaştırır. İdrar yollarını temizler. Bol miktarda idrar söktürür. Basur memelerinden doğan şikâyetleri giderir. Safra kesesi ve böbrekler için yararlıdır.

Görüntüleme:4780, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerBasur - Hemoroid için Şifalı Bitkiler Konusuna Benzer Konular

Uykusuzluk için şifalı bitkiler


Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler değince akla kekik gelir nedeni uzun yıllardır halk arasında bu sorun için...

Basur için Şifalı Bitkiler


Basur için Şifalı Bitkiler - Basur için Şifalı Bitkiler nelerdir? Hakkında altınotu Herba Ceterachi İdrar söktürücü ve kabız etkileri...

Diş Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler


DİŞ AĞRISI Diş ağrılarına karşı aşağıdaki terkipler uygulanmalı: Terkip 1: «Çınar yaprağı sirke ile kaynatılır, elde edilen mayi ile gargara...

Arpacık için şifalı bitkiler


ARPACIK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER Halk arasında it dirseği olarakta tabir edilen arpacıkkirpik dipindeki yağ keseciklerinin iltihaplanarak sivilce gibi...

Uykuda Boşalmanın Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler


UYKUDA BOŞALMA Tanımı: Geceleri uyku esnasında meni kesesinin dışarı bo­şalmasıdır. Nedenleri : Genellikle cinsel libidonun fazlalığı, görülen...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:11 .