"İlacin saatİnİ kaÇirdim" dÖnemİ bİtİyor

#1
"İLACIN SAATİNİ KAÇIRDIM" DÖNEMİ BİTİYOR


"İlacin saatİnİ kaÇirdim" dÖnemİ bİtİyor
Sağlık ve güvenlik şirketi kurucusu Kasım İvgen, hizmete sundukları 'İlaç Hatırlatma Kutusu'nun, periyodik olarak ilaç almak zorunda olanların ihmal ve unutkanlık gibi sorunlarına çözüm sunduğunu belirtti.ADANA - Özellikle yaşlılar ve alzheimer hastaları ile periyodik alınması gereken ilaçların içilmesinin sağlanması için tasarlanan 'İlaç Hatırlatma Kutusu'nun, sinyal vererek uyarıda bulunduğu ve bundan da sonuç alınamaması durumunda çağrı merkezine bildirim yapılarak kişiye ulaşılmasını sağladığı bildirildi.

Sağlık ve güvenlik şirketi kurucusu Kasım İvgen, hizmete sundukları 'İlaç Hatırlatma Kutusu'nun, periyodik olarak ilaç almak zorunda olanların ihmal ve unutkanlık gibi sorunlarına çözüm sunduğunu belirtti.

İvgen, 'akıllı kutu' içindeki bölmelere ilaçların yerleştirilip, alma saatlerini cihaza kaydetmek gerektiğini bildirerek, şunları söyledi:

'İlaç alma saati geldiğinde cihaz otomatik olarak devreye giriyor ve sinyal vererek kullanıcıyı uyarıyor. Bu şekilde iki defa daha uyaran cihaz, yine ilaç alınmadığında ise çağrı merkezine sinyal gönderiyor ve çağrı merkezi personeli devreye giriyor. Önce kullanıcı, eğer ulaşılamıyorsa önceden bilgileri kaydedilmiş yakını aranarak durum bildiriliyor. Özellikle yaşlılar ve alzheimer hastaları için tasarlanmış olan ürün sayesinde artık hasta yakınlarının aklı evde ve sevdiklerinde kalmayacak.'

İvgen, cihazın çağrı merkezsiz satış fiyatının 418 avro, aylık kiralama ücretinin 13 avro olduğunu belirterek, 'Ben unuturum çağrı hizmeti istiyorum' diyenlerin ise ayrıca 300 avro ödeyerek connect cihazı alabileceklerini veya aylık 23 avroya kiralayabildiklerini sözlerine ekledi.
habervitrini.com

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:08 .