Sigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor

#1
Son zamanlarda kadınlarda da görülen 'Buerger Hastalığı'na yakalanmamanın yolu sigara içmemekten geçiyor.

Son zamanlarda kadınlarda da görülen 'Buerger Hastalığı'na yakalanmamanın yolu sigara içmemekten geçiyor. Halk arasındaki adıyla ''budama'' olarak bilinenSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor genç ve orta yaş erkeklerde daha sık görülen hastalıkSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor tedavi edilmemesi halinde ilerleyici bir tıkanma şeklinde seyreden damar hastalığına dönüşüyor.

Buerger hastalığı hakkında AA muhabirine bilgi veren MedicalPark Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Yusuf KalkoSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor buerger hastalığınınSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor 20 ile 40 yaşları arasındaki genç bireylerde görülenSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor tamamen sigara alerjisi olanSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor sigara içen insanlarda ortaya çıkan bir hastalık olduğunu belirtti.

KalkoSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor hastalığın genellikle sigara içen toplumlarda görülme oranının yüksek olduğunu belirterekSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor halk arasında budama hastalığı olarak bilinen bu hastalığın damarsal bir iltihaplanma olduğunu söyledi.

HastanelerindeSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor 5 ayda 50 hastadan 10'unun kadın olduğunu belirten KalkoSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor bu hastalığın önceleri kadınlarda görülmediğiniSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor şimdilerde kadınlarda da artış gösterdiğini kaydetti.

Morfinin bile buerger hastası insanların ağrılarını geçirmediğini ifade eden KalkoSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor ''Çünkü kılcal damarları tamamen iltihap alıyor. Damarlar tamamen tıkanmış durumda oluyor'' dedi.

-BUERGER HASTASI OLAN SÜLEYMAN SARAK-

Buerger hastası olan ve tedavi sürecinde 2 ayak parmağı kesilen Süleyman Sarak da insanların kendi çektiği sıkıntıyı çekmemesi için kesinlikle sigara içmemesi gerektiğini söyledi.

SarakSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor bundan 6-7 yıl önce sigara kullandığını belirterekSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor hastalığın öncelikle ayaklarında gerilmelerle ve yürümede zorluk çekerek başladığını söyledi.

Süleyman Sarak şunları söyledi:

''Üzerinden yıllar geçtikten sonra ayak parmak uçlarımda yanmalarSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor sızlamalar başladı. Ben bunu normal deri hastalığı zannederek cildiyeye gittim yanmalara karşı bir krem verdiler. Kremi kullanmaya başladıktan sonra ayağımda çatlak olan yerler daha da açıldı ve çatladı ama bir şey anlayamadık. Hastalığımın teşhisi bir çok hastaneye gittik. Son zamanlar ağrılarım artınca Çapa Tıp Fakültesi hastanesine gittim. Orada bana Doppeler yaptılar ve bütün damarlarımın tıkalı olduğunu söylediler ve anjiyo yapıldı. Sonrasında Buerger hastası olduğum anlaşıldı'' diye konuştu.

SarakSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor sonrasındaSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor doktorunun ilaçlı tedavi yollarını deneyerek parmaklarını kurtarabilmek için uğraştığını belirterekSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor bunda başarılı olamadıklarını ve 2 ayak parmağının kesildiğini söyledi.

Bundan sonra sigara kullanmak istemediğini dile getiren SarakSigara 'Buerger Hastalığı'na neden oluyor maddi ve manevi olarak çok sarsıldığını bildirdi.

İlginizi Çekebilir


#2
güzel paylasım ama bende zathen ikiside var öğrenciysen
sigara + fast food kacınılmaz oluyo


#3
ögrencı ısen ılla sıgara ıcmek mı gerek ne alaka =)


#4
bu kötüymüş ..


#5
Bu sigara Bünyeden bünyeye torğil yapıyo adam bacak kadar boyundan ölene kadar iciyo bise olmuyo baska biri iki tüttürsün hastalıga yakalanıyo garip
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:51 .