Diyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 05-09-2010, 12:43 #1

~MuCiZe~

Forumun Tiryakisi

Diyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilirDiyaliz hastası sayısı her geçen gün artıyor. Önlem alınmazsa hasta sayısının 2020'de 100 bini aşacağı belirtiliyor.Türkiye'de diyaliz hastası sayısı her geçen gün artıyor. Önlem alınmazsa hasta sayısının 2020'de 100 bini aşacağı belirtiliyor.


Türkiye'de diyaliz tedavisi gören hasta sayısının 55 bini aştığını kaydeden Fresenius Medical Care Başkan Yardımcısı Alp ÖzkanDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir 'Yanlış beslenmeDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir sağlıksız yaşam koşullarıDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir şeker ve yüksek tansiyon hastası sayısındaki artışın böbrek yetersizliğini de tetiklemesi sonucu diyaliz hastası sayısı giderek artıyor. Göstergeler Türkiye'deki diyaliz hastası sayısının 2020 yılında iki katına ulaşacağını gösteriyor. Bunun ekonomiye ve devlete yaratacağı ilaç dahil toplam maliyet de 2020'de 2 milyar doları aşabilecektir" diye konuştu.

Düzenledikleri toplantıda son 10 yılda Fresenius öncülüğünde gelişen teknoloji ile hemodiyaliz tedavisinde büyük ilerlemeler kaydedildiğini de belirten ÖzkanDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir 'Eskiden hastalar tedavi görebilmek için hastane kapılarında ya da kliniklerde sıra bekliyordu. Bugün son derece modern ve teknik donanımı son derece gelişmiş sağlık kuruluşlarında bu tedavileri görüyorlar. Hastaların yaşamını konforlu hale getirmek için yurt dışında özellikle AvrupaDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir AmerikaDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir Japonya ve Avusturalya'da ciddi çalışmalar yürütülüyor. Bu uygulamalardan biri de evde hemodiyaliz tedavisi. Diyaliz tedavisinin gelişimine ve bu alanda dünya çapında yürütülen ArGe çalışmalarına en önemli katkıyı sağlayan kuruluş olarakDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir bu alandaki tüm ilerlemeleriDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir misyonumuz ve vizyonumuz gereğiDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir dünyanın gelişmiş ülkeleriyle aynı anda Türkiye'de de hizmete sunuyoruz" dedi.

Evde diyaliz hizmeti hususunda Prof. Dr. Ali Başçı ve Prof. Dr. Ercan Ok'un başkanlığında Ege Üniversitesi Nefroloji Bölümü ile birlikte ilk çalışmaları yürüttüklerini kaydeden ÖzkanDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir '2 yılı aşan bilimsel çalışmaların ardındanDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir Türkiye'de de evde diyaliz uygulamasına hazır hale geldik; Sağlık Bakanlığının onayı ve SGK'nın uygulamayı ödeme kapsamına almasıyla birlikte hali hazırda İzmir'de 6 hastaya evlerinde diyaliz tedavisi sunmaya başladık" dedi.

Evde diyaliz için tıbbi açıdan uygun olan hastalar Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kliniklerde bir süre eğitimden geçiriliyor. Bu eğitimin ardından hastaDiyaliz hastası sayısı 100 bini aşabilir kendi evine kurulacak olan sistem ile evinde kendi diyalizini kendisi yapabiliyor.Benzer Konular

Görüntüleme:344, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:16 .