Kilo Verirken Aç Kalmayın

#1


Uzmanlar, kilo vermek için aç kalmanın ilkel ve zararlı bir yöntem olduğunu belirterek, vücuda sadece belirli dönemlerde özen gösterilmesinin yanlış olduğunu söyledi.


Doruk Sağlık Grubu Diyetisyeni Rabia Yıldız, yapılan tespitler ışığında, Ramazan ayındaki abartılı iftarlar sebebiyle kilo alındığını belirtti. Bu kiloların bayram ziyaretlerinde yapılan ikramlarla birlikte vücutta kalıcı hale geldiğini aktaran Yıldız, "Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte yapacağınız diyetlerle haftada 1 kilo vermek mümkün. Önemli olan, alınan kiloların acele ile değil, yavaşça verilmesidir. Uygulanacak bilimsel diyetler ile sağlıklı bir şekilde bu kilolardan kurtulabilirsiniz. Ancak önemli olan kiloların hemen değil, yavaşça ve sağlıklı bir şekilde verilmesidir" dedi.

"SAĞLIK ÖN PLANDA TUTULMALI"


Kilo vermek için aç kalmanın ilkel ve zararlı bir yöntem olduğunu vurgulayan Kaya, insanın bedenine iyi davranması gerektiğini, ayrıca vücuda iyi bakmanın sadece belirli dönemleri kapsamasının yanlış olduğunu söyledi. Kaya, "Hayati fonksiyonları tam olarak düzenli yapabilmek için günlük ihtiyacınız olan enerjiyi, besin öğelerini, vitamin ve mineralleri düzenli bir şekilde almalı ve bunun yanında fiziksel aktivite ile vücudumuzu çalıştırmayı unutmamalıyız. Diyet yapmak için çok katı bir beslenme listesi veya sıkı kuralların olması gerekmez" diye konuştu.

"KİLO VERMEYİ ZAMANA YAYMANIZ GEREKLİ"

Ramazan ve bayramda alınan kiloları bayram sonrası hızlı bir şekilde vermek için zararlı yöntemlerin tercih edilmesinin kişiyi önemli sağlık sıkıntılarıyla baş başa bırakabileceğinin altını çizen Kaya, Ramazan ayı boyunca alınan kiloların 1-2 haftada verilmeye çalışılmasının yapılacak en büyük hata olduğunu belirtti. Kaya, "Hızlı kilo vermeyi esas alan diyetlerden uzak durun. Haftada 1 kilo verecek şekilde içinde her besinden bulunan az ve sık yemek yeme esasına dayanan ve beraberinde egzersiz olan, bir diyetisyen tarafından planlanmış programlar yapın. Sihir vaat eden programları sakın uygulamayın" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:23 .