Sponsorlu Bağlantılar:
  Nasihatlerim
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 21-03-2017, 03:28 #1

mehmetaluc

Bizden Biri

Nasihatlerim

Nasihat 1 - İşte Buradaki Sır Ve Mana...

Nasihatlerim

Yanlış yolda yanlış fikirle yolunda gideni doğru yola çıkarmak için yapılan uğraşıya çoğu insan angarya ne gereği vardı aklını kulanaydı saçmalığı ile yaklaşır. Hiç düşündünüz mü acaba bundaki mana ve sır nedir? Hem onu yanlış yolunda çıkarmak için onun yanlış yolunda gitmeye gerek yok, az nasihat ile insanı yolda alı koymazlar, yoldan çıkarmazlar. İşte buradaki sır ve manaya geldik onlar sizin yollara gönül güzellinizi sermeniz, gönlünüzdeki gülleri sermeniz için Yüce Allah'ın önünüze çıkardığı fırsatlardır, derim bence yani, bu sayede gönlümüze neler var neleri taşıyoruz diye imtihan edilirken o an imtihanı kazanmaktır ben buna derim, gerçi imtihan için önümüzde uzun yolda olsa, bir tanesini geçmekte büyük başarıdır. Selam ve dua ile.
Mehmet Aluç
Görüntüleme:233, Cevaplar:5

Alt 01-04-2017, 06:19 #2

mehmetaluc

Bizden Biri

Ben doğru durakta beklenilen doğru adamım güzelim. Beklerim güzelim seni her durakta, ben herkes gibi beklemem/indirmem/terk etmem son durakta. Sevdim mi dibine kadar severim ölünce giderim, ölümden sonra beklerim, bu dünyada bana verilen hayatım tamam derim. Çünkü aşk sevmek bunu gerektirir, gönlün amacı gayesi de budur derim.

Mehmet Aluç
Alt 01-04-2017, 06:27 #3

mehmetaluc

Bizden Biri

Ben hep seninleydim, senden uzakta hiç değildim. Benden kaçsan da kaçtığın yerde de seninleyim. Ta ki gözlerinde gönlünde bana ait bir aşk sevgi yoksa git diyorsan çeker giderim, uzaktan seni takip ederim, sözün gerçek mi samimim değil mi anlamak için beklerim. Aşta sevmelerde terk etmek öyle kolay değil güzelim, son nefese kadarda beklerim.
Mehmet Aluç
Alt 01-04-2017, 06:38 #4

mehmetaluc

Bizden Biri

Ayrılık aşkı bitirmez, ayrılık aşkın dayanma merkezi unutmama merkezi, gönülde her an hissetme gülümsetmeye çalışma merkezidir gülüm. Hasret geldi diye aşk bitmez, bitiremezsin yitiremezsin /öldüremezsin/geri döndüremezsin, aşk geldi mi gitmez ölmez, öyle veya böyle güldürtmeden hissettirmeden kattiyen gitmez. Kaçamazsın aşktan, seversin ilk baştan, yüreğin olsa da taştan yumuşatır pamuk gibi bir anda, her bakıştan her sarılışında.
Mehmet Aluç
Alt 01-04-2017, 07:10 #5

mehmetaluc

Bizden Biri

Beraber yürüdüğümüz yol sadece ölümle vedaya çıkar, başka çıkmaz güzelim bunu da iyi bil, ona göre çıkar dilde gönülde söz. Yoksa aşk aşk olmaz, aşk bundan başkasını da kabul etmez güzelim
Mehmet Aluç
Alt 01-04-2017, 19:33 #6

mehmetaluc

Bizden Biri

Korkma bana derdini anlat diyorsun, anlamazsın diye korkuyorum, çekiniyorum.

Anlaşılmak kolay değildir zordur, işte bu anlaşılmamak gönlü yakan bir kordur.

Mehmet Aluç/ Kul Mehmet
Cevapla

Etiket
nasihat


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:54 .