Hayat Böyledir- Farklılığın Farkı-

#1


Hayat Böyledir- Farklılığın Farkı-

Hayat Böyledir- Farklılığın Farkı-

Birisine inanacaksanız eğer, bunun sonucunda belki yanacaksınız, ağlayacaksınız diye hiç şikâyet etmeyeceksiniz! Her şeyi göze alarak yola çıkacaksınız. Yola çıkarken yolda terk edileceksiniz, ihanete uğrayacaksınız! Sizi terk eden yarı yolda bırakan kişi, sizin ona inandığınızın parıltısını gözlerinizde görünce, utanacak belki geri dönecek, sizdeki farklılığın farkını GÖREREK anlayacak, bunun neticesinde SİZ bir insanı hem topluma, hem de kendinize kazandırmış olacaksınız. Hayat böyledir, bazen gülmedir, bazen gülmemektir lakin hep gülümsetmektir.
Mehmet Aluç#2
Hayat Böyledir- Farklılığın Farkı-

Aynalara bakarken belki kendinizi göremeyeceksiniz! Aşkla severken, sizi terk edenin geride sizde bıraktığı acıyı sancıyı göreceksiniz ve buna inanamayacaksınız çünkü siz, o sizi terk ederken onun gibi sevmeyi aşkı bıraktığınız için çöktünüz, bunun neticesinde acı ve ıstırap duyuyorsunuz. Oysa aşk her şeye rağmen, sevmek ve severken bu yolda düşerken yıkılırken yılmadan azimle ayağa kalkarak yürümek olduğunu bilemediğiniz için, düştüğünüz yerde kaldığınız için aynada ki bu yansımayı görüyorsunuz.

Mehmet Aluç


#3
Hayat Böyledir- Farklılığın Farkı-

Hayatınıza girmesini istediğiniz bir sevdiğiniz dostunuz arkadaşınızda olabilir, hayatınıza girmiyorsa ve sizde bunun acı ve sancısını çekiyorsanız önce suçu kendinizde arayın. Hayatınıza girmesini istediğiniz kişi sizden, buyur gel demenizi bekliyordur, belki gönül kapınız kapanmış açılmıyordur içeriden (biliyorsunuz gönül kapısı içeriden açılır)belki gönül kapınızın etrafını dikenler kaplamıştır, girmeye çalışırken canını dikenler acıtıyor olabilir ve kaçmasına neden olabiliyordur. Bu nedenle ani kararlar vererek dünyanızı karartacağınıza derinden objektif-yani yansımaları tek taraflı değil iki taraflı düşünerek içten yolculukla tartışmayla- düşünerek araştırarak, bir sonuca varmak, her zaman kazancımıza sebep olacaktır. Yoksa diğer türlü karşımızdakinden mütemadiyen suçu ararsak yalnız kalır mutsuz oluruz. De haydi daha ne bekliyoruz?
Mehmet Aluç

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:54 .