niye ben???

#1
Niye ben?’’ diye baslayan cümlelerim bileklerimden akan kanimin acisiyla yarim kaliyor. Biraz duruyorum,gözlerimi kapatiyorum; az da olsa biraz huzur ariyorum! Olmuyor,basaramiyorum,beceremiyorum,bulamiyorum…Sonra yine ‘’niye ben’’ diyorum! Hayat neden bu kadar acimasiz,neden beni kurban seçti diyorum. Agliyorum,yalvariyorum,haykiriyorum ama duyuramiyorum sesimi; göz yaslarimi silecek birini bulamiyorum. Karanligimi ariyorum yine,çünkü beni anlayan acilarima ortak olan sadece o! Aç kollarini,al beni yanina,huzur ver yine. Hala kanim akiyor,durmayacak tipki göz yaslarim gibi. Kulaklarimi tikiyorum duymak istemiyorum onun sesini,dinlemek istemiyorum söylediklerini. Ellerim basimin arasinda,bileklerim hala kaniyor, yastigim sirilsiklam,göz yaslarim yanagimdan süzülürken haykirdigim iki kelime var! ‘’Niye Ben?

İlginizi Çekebilir


#2
tşk paylaşımın için


#3
Bir gökkuşağı düşün
O güzelim renkler ve başını ve sonunu bir türlü göremediğin o gökkuşağı...

Hayatın içinden....
Evet hayatın içinden geliyoruz hepimiz, hayatın içinde varoluyoruz, hayatın içinde yok oluyoruz yada hayatın içinde
yaşama karşı mücadele veriyoruz...

Hayat o kadar büyük ve o kadar geniş ki...
Bugüne kadar yaşadığın her şeyi onun içinde yaşadın, onunla yaşadın.
İyilikler, kötülükler, güzellikler, çirkinlikler, mutluluk, mutsuzluk ya da hastalık ve sağlık... Tüm bunları yaşarken ne kadar anladın yaşadığını, ne kadar anladın var olduğunu, mutlu olduğunu, sevdiğini, sevildiğini, sevinip sevindirdiğini.... Bunları anlamaya ne kadar zamanın oldu? Yada bunları fark etmeye?Yada bunları yaşamak için ne kadar vakit ayırdın kendine yada gerçekten vakit ayırdın mı?Zamanın nasıl geçtiğini fark ettin mi hiç? Sana nasılsın diye soranlara "iyi idare eder bildiğin gibi işte koşturup duruyoruz" deyip devamını getirmemek yerine, " İyiyim çok mutluyum geçende şunları şunları yaptım..." dedin ve bunları anlatmak için sabırsızlandığın oldu mu....

Evet amaçların.... amaçların var, ideallerin var. Peki ne kadarı hayatını yaşamana izin veriyor, hayatını yaşamaktan anladığın ne?...... İşinde başarılı olmak mı? İyi bir yerlere gelmek ve çok iyi paralar kazanmak mı, yada bir yuva kurup iyi bir ebeveyn ve eş olmak mı?..Belki de zaten evlisin daha iyi bir eş olmak mı? Bunlar sadece hayatının bir parçası olmaIı, hayatın olmamalı.

Hiç hayatın tadını çıkardı mı! Hayatın tadını çıkarmak.....? Hayatı doya doya kendin için yaşadın mı hiç? Hiçbir şeyi, hiç kimseyi düşünmeden, yalnızca önce kendin için bir şeyler yaparak...Önce kendin mutlu olduğunda bu mutluluğu farkında olarak başkalarına da dağıttın mı, bunun sana verdiği mutluluğu doya doya yaşadın mı? Kendin için isteklerini, amaçlarını, aslında gerçekteki ideallerini düşündü mü?Bunlar için ne kadar çaba harcadın? Kendine göre ne kadar imkan yarattın?

Başkaları her zaman mutludur onlar için yaşadığın sürece, peki seni düşünen, senin mutluluğunu düşünen kaç kişi var hayatında bir düşün bakalım. Kaç kişi senin için kendiliğinden bir şeyler yapıyor, sana yardımcı oluyor içinden gelerek... Ve hiç düşünmeden seni tarif edilemeyecek kadar çok sevdiğini söylüyor hiç karşılık beklemeden hiç beklemediğin bir an da belki de çok ihtiyacın olduğu bir anda...

Hiç kendi mutluluğu için yaşayan insanları gözlemledin mi yada böyle insanları tanıdın mı hayatında?Önce kendi mutluluğu için yaşayan insanlarla birlikte olmalısın ve kendin için bir şeyler yapmalısın. Henüz hiçbir şey için geç değil, mutluluğu yaşamak ve hissetmek için henüz geç değil. Ne kadar çabuk başlarsan o kadar çabuk başarırsın.
Hayatının geçerken nasıl geçirdiğini anlamanın vakti geldi artık, doya doya mutluluğu yaşamanın, içine sığdıramadığın o güzelim sevinci,sevgiyi hissetmenin zamanı geldi. Artık sen yeni bir sensin ve böyle devam etmelisin, eğer gerçekten yaşamayı ve mutlu olmayı istiyorsan...Unutma dün dünde kaldı, yarın muallak, var olan tek gerçek, yaşadığın şu an..


#4
Zamansız Bir Aşktı Bence Bu

Zamansız bir aşktı bence bu
Ne seni tanımalıydım
Ne de sana aşık olmalıydım
Anlamalıydım sana böyle bağlanacağımı
Anlamalıydım sena deliler gibi aşık olacağımı
Bilmeliydim acı çekeceğimi
Her gün kuytu bir köşede
Elimden hiç eksilmeyen bir dal sigara
Dilimden hiç ayrılmayan sevdalı bir türkü
Ve gölerimde daima duran bir gözyaşı olacak
Dedimya güzelim
Zmansız bir aşktı bence bu
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:22 .