Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 09-02-2011, 17:50 #41

* M σ я є.

Foruma Isınan ÜyeÖlüm İle Hayat Arasına Çizebildiğim Tek Mutluluğumdun“Hiçbir kelime senin adın kadar yer tutmadı dudaklarımda.. Hiçbir kadın senin kadar yakışmadı alın yazgıma..Ama başaramadık bu sevdayı yaşatmayı.. Başaramadık işte..”


Biz seninle hiçbir zaman aynı cümlenin içinde bile anılmadık.. Ne ben acılarını sırtlamış cümlenin yüklemi olabildim ne de sen mutluluklarımın gizli öznesi olabildin..Biz sadece hasrete prangalı iki yürek olduk....Biz ayak uçlarındaki karlara aldırmadan güneşli sabahlara doğmayı özenen iki deli gelinciktik..Zamansız açtık baharlara.. Zamansız uyandık kış uykularından.. Birbirimizin yüzünde gördüğümüz gülüşleri bahar sandık..Oysa biz kökleri toprakta kalacak bir gelinciğin bir kış sabahı güneşe gülümsemesi kadar imkansızdık…Hayat yolculuğunda sırt sırta verdik zannederken sırtlarımızın arasına örülü hasret duvarlarını göremedik..Belki de görmek istemedik.. Ne zaman duvarları aşmak istedik işte o an esir düştük imkansızlığa… İşte o zaman yenik düştük zamana.. Senle ben Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? hiçbir zaman “ biz “ olmayı başaramadık… Başaramadık işte.. Belki de seninle biz ayrı cephelerde savaşan iki kılıç ustasıydık… Kendimizi hep aramıza örülmüş hasrete kılıç sallar bilirken meğer biz kendi yüreklerimize kılıç sallamışız…


Hadi git sevgili.. Rüzgara karşı savaşmayı bırak… Hadi git.. Dağlar devrilmişken omuzlarımaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yalnızlık düşmüşken sokaklarıma git.. Git diyorum sana..Kapıyı biraz arala ve git.. Bana verdiğin ne varsa her şeyi topla ve git.. Bekletme ” seni” bekleyenleri… Bekletme kapımda beni sonsuzluğa gömecek yetim kelebekleri…Hadi git.. Her harfine ölümler beğendiğim adımı dudaklarımdan sökerek git.. Bana çıkan tüm sokakları sil adres defterlerinden.. Yaşayıp da kendi yüreğine bile ispat edemediğin bu sevdayı “ mutluluk bakiyelerden” düş gayri.. Gözlerime demir pervazlardan ölüm göz kırpıyorken durma git …


Hadi git sevgili... Adınla başlayıp adınla bitiremediğim cümleler kadar yalnız bırak beni.. Durma karanlıklarımdaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? durma hatıralarıma.. Git sadece.. Bırak hayat boyu sensizlik yerine ölümler diz çöksün ayak dibime… Bırak günahların dökülsün soğuk ellerinin gezindiği kücük avuç içlerime.. Hadi git sevgili.. Biz seninle rüya olmaktan öteye geçemedik.. Hiçbir zaman acıyı sırtlanıp mutluluğa gülümsemedik.. Hadi git…Dudaklarında daha fazla kanamasın pişmanlıkların. Daha fazla ağlamasın hatıraların.. Hadi git sevgili..


Hadi git..Çıktığın kapıdan ölüm gelsin ayak uçlarıma.. Bırak gözlerin mapusluğumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yüreğin sonsuzluğum olsun.. Hadi git… Durma sabahı olmayan karanlıklarımda.. Daha fazla üşütme ellerini karıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? boranı eksik olmayan kışlarımda... Daha fazla bekleme yamalı cümlelerimde. Git diyorum sana.. Git.. Beni “ bana “ bırakma…Hadi kapıyı arala ve git.. Kapat tüm ışıkları.. Ve git hadi.. Çıktığın kapının ardından ölüm gelsin gayri..


Şimdi git…
Unut ismimi…
Unut yeminlerini….
Seni hiç sevmediğimi farz et…
Bu sevdayı hiç yaşanmamış kabul et..
Demir kapımı “ ölüme “ arala ve sessice git…

Git diyorum…
Sadece git…
Ardından ölüm gelsin ayak uçlarıma..
Sana kavuşmayı bilmese de Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Seni severken “ ölmenin gururunu “ yaşasın bu yürek…
Çünkü; sen benimSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Ölüm ile hayat arasına çizebildiğim tek mutluluğumdun….

Alt 09-02-2011, 17:50 #42

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Hayatım UmutsuzlukHer şey korkularla dolu. Hep kaybetmeye mahkumuz galiba. Her şey yalanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? her şey riya her şeyin çıkar olduğu bir yaşam tarzımız var galiba. Dürüstçe yaşanılan her şeyde var bir korku var bi çıkar. Kaybetmekten korkuyoruz. İyide hayatın tamamı zaten korkaklıklarla dolu. Susmak her şeyi halleder diye düşünürdüm hep. Yine ne saçmalıyorsun kızım sen diyorum bazen yaa hep iyide zaten her şey saçma sapan olaylarla dolu. Kalp kırıklıklarıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kişilik kayıpları ve en önemlisi aşk kazalarıyla her şey başlıyor.


Acaba güvenecek insanlar mı kalmadı. Çevreme şöyle bir bakıyorum da dostumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? canımSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kardeşim dediğimiz arkadaşlarımızamı yada aşığımSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? seviyorum dediğimiz sevgilimizemi güvenmeli olmuyor. Yine kaybediyorum. İlk defa yenilgiyi kabul edip havlu atıyorum. Bir yerlerde bir boşluk bir yanlışlık var. Tıpkı bende olduğu gibi. Ben beni özlüyorumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ben beni kaybediyorum. Sanırım artık dur demek gerekiyor.


Polyanacılık oynamaktan vazgeçiyorum. Her şeyi daha iyi anlıyorSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? her şeyi daha siyah görüyorum. Artık at gözlüklerimi çıkarttım. Gri görmüyorum hiçbirşeyi. Susmuyor sadece konuşmuyorum. Sanırım konuşamıyorum. Dilsiz yada sağır değilim ben körüm galiba. Yapılan yanlışlar hatalar unutulmuyor. Belki aylar hatta bi 10 yıl geçecek bu yazdıklarımın ardından ama yine aynı olacakSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? biraz daha olgunlaşıp insanlara daha az güveneceğim. Lanet olsun rol yapmayıda beceremiyorum öğretmemiş hayat bana. Eee hayatın yanlışı da bu olsun. Sanırım yine tükeniyorum bugünde bitiyorum.


Sen gittin ben hala gülüyorum. Ama eskisi kadar güzel olmuyor. Çünkü bana sen gibi bakan yok. Gülmeye devam edicem. Bir yerlerde beni izlediğini biliyorum. işte bak yine gülüyorumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yine param yok okula yine yürüyerek gidecem.


Sustun;

Sanırım beni terk ediyorsun. Bedenin buz tutmuş. Bil ki seni özlüyorum deli şey özleyeceğim de. Asla unutulmadın şu yürekte..

Alt 09-02-2011, 17:50 #43

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Suskun ve Karanlık Sevdam


Duydugum en
güzel söz duymadığım sözdür belkide asla duyamayacağım benim sağır dünyamda..


Görmeyenlerin gözleri duymayanların kulagı hayatım. Yaşlı birinin gençliğinde gizli hayallerimSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? genç birinin umutlarında yada bir çoçugun elma şekerinde... Nerdesin diye sorma bana kayıp bir şehrin ortasında hayallerinde kaybolan insanlardanım ben sonu olmayan yollarda kendini rüzgara bırakmış yalnızlığın ortasında...


Duymuyorum sokakta oynayan çoçukların sesleriniSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? görmüyorum karanlığa gizlenmiş aydınlığı karanlık penceremin önündeki ekmek kırıntılarını yiyen kuşları... Elini ver bana tut ellerimden izin verme düşmeme sesi ol sessizliğiminSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? güneşi ol karanlığımın bırakma beni bu karanlık sağır odada.


Kapatma yüreğinin kapısını bana girmeme izin ver teninin kokusunu duymama izin ver bıkmışken bu yosun kokusundan görmesemde ben sen bak gözlerime duymasamda söyle bana sevdiğin en güzel şarkıyı gökyüzünü anlat banaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?benim gördüğüm kara bulutlarmı var orada?? yoksa göremediğim mavilik mi??


elini koy kalbime bedenimdeki sessizliğin çığlığıdır orası...korkma sakın ölü bedenimde yaşayan kalbimin sesini duyduğunda sadece dinle onu anlatmasına izin ver yaşanmamışlıkların hikayesini.


Bana gül getir kırmızı olsun kokusundan tanırım ama dikeni hissetmediğim bedenime batmasın!Benim yüreğimde batmış güneşin doğuşunu anlat bana renklerini karıştırdığım çiçekleri göster hepsi niye siyah???hıçkırarak ağlama bana bakarak biliyorsun duymuyorumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? göz yaşlarını silememki görmüyorum.

Kalbim de suskunsa artık sen yanımda YOKSUN...

Alt 09-02-2011, 17:51 #44

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


AteşTüm toplumlar genelinde doğu toplumlarının ateşe karşı özel bir ilgisi vardır.İlgi ve sevginin nerede korkuya dönüştüğü ise ayrı bir yazı konudur belki.Bu ilgi doğaya ateşle karşı çıkma sevinci midirSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?Zerdüştlüğün etkisi midir garip bir fantezi midir bilinmez. Ama doğu toplumlarında ateşle az çok haşir neşirlik vardır.Bugün son temsilcilerinin İranda Ateşgedeler de yakılı tuttukları ateş bin yıllardır insanların yüreğini ve bedenini yaka gelmektedir.


Doğu toplumları ateş sevgisini o kadar abartmışlardır ki bayram seyranlarda üzerinden atlamayı bile fanteziye dönüştürebilmişlerdir. Bugünün mantığıyla ateşin üzerinden atlamanın nasıl bir zevk sunduğunu anlamak zorSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? fakat Batı toplumlarında da durum çok farklı değildir. Feraset dışı paralarla yaptırılan konutlarda ısınmayı teknolojiye tevdi etmişken salonun bir yerine şömine koydurmak ateş sevgisi değil de nedir?


İnsanoğlu ateşle ısınmaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? aydınlanmaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? haberleşmeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? öldürmeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? cezalandırmaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? alet yapmaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? doğaya hükmetme ve envai şeyle yetinmeyerek hayvan terbiye etmede kullanacak kadar abartmıştır. Ateşle cezalandırma Nemrut’tan Hitler’e kadar süre gelen zaman diliminde çeşitli toplumlarda özellikle hükümranlarca kullanılmıştır.


Medeniyetlerin olmazsa olmaz öğesi ateş bugünkü yaşamın da mimarlarındandır. Demiri eğme gücünü insanoğluna veren ateş değil midir? Kumu şeffaf bir maddeye çeviren sanatın adı da ateştir.İbrahim’i ve Aynzeliha’ yı yakmayan ateş yüzyıllardır insanoğlunu silah ateşiyle yakmaktadır.


Prometenin Tanrılardan çaldığı ateştenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? Bağdat kütüphanelerini yakan Moğol ateşineSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? Sanayi devriminden sigaranızın ucundaki ateşeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? Yunan olimpiyat meşalesinden bilgisayar ekranınızdaki sanal ateşe kadar ateşin yaşamınızdaki yerini sorguladınız hiç?

Ateşi ister kimyasal bir olay olarak algılayın ister mistik bir öğe olarak algılayın. Ateş algılaamanızda yüreğinizi bir Zerdüşt Ateşgede’sine çeviren sevgiliyi anımsamıyorsanız ateş algınızı gözden geçirmekte büyük yarar vardır.

Alt 09-02-2011, 17:51 #45

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Hayat Kadar YalanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? Ölüm Kadar Gerçektik
Bugün yine hatıralarımı gözlerime yükleyip “senin gözyaşların “ diye bulutların eteklerinden düşen yağmur tanelerini topladım küçük ellerimle. Yokluğunda üşüdüm. Sıcak sesini aradım kurak topraklara bereketi dağıtan rüzgarın koynunda. Varlığını sorguladım cümlelerin virgülsüz sokaklarında..Seni aradım gecenin iç cebinde.. YüzünüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? gülüşünü aradım hatıralarımın ağlayan suretinde..Bazen senin yüreğinde sevilmiş olmanın gururuyla kendimle onur duydum bazen de yalnızlığını soludum. Sonbahar yapraklarının sokaklarında gezindiği vakitlerde ben adının her bir harfini gözyaşlarımla yıkayıp gülüşlerimin sıcak avlusunda kuruladım. Ölmeden önce zzbere tanıdığım karanlıkların içinde benden yabancı kollarda baharın beyaz duvağını giyinmiş yüreğine emanet ettim yüreğimi. Sen mavi düş ülkelerinin bulutlarında gezinirken ben ayak uçlarına serpiştirilmiş acılarını sırtlanıp gülüşlerinde tazeledim yitirilmiş düşlerimi. Bedeller ödedim senin için. Kah yalnızlık sinmiş odamda cığlık cığlığa sevdanı sayıklattım dudaklarıma kah adının her harfini kanattım parmak uçlarımda. Bağışla beni sevgili. İçimdeki sana olan ölümsüz sevgiyi “ varlığımda” yaşatamasam da sen uzaklarda acılarını bedenimle ödemek sensizlikte yapabileceğim tek şey ne yazık ki..Bir ömür mutlu olacağını bilsemSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bedenimi kefenleyip varlığına serilsin bu yamalı kalbim.Çünkü ben sadece bir şafak vakti sis duvarlarından aşıp acılara yenilmiş dudaklarına sunulmuş bir damla can suyum…


Yokluğuna kanayan her gecede “ benden ömür uzaklıktaki yüreğinden ” kurak toprağa düşen cümlelerin ölüme mevzilenmiş namlusunda kanattım hasretini. Sen kirpiklerini gökyüzünün ince dallarında uyuturkenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ayrılıklara yataklık eden bir eşkıya gibi kelimelerin namlusunda ağlattım içimdeki cocuğun gözbebeklerini . Sen benden uzaklarda susmaları oynarken ben sensizliği anlatan intihar mektuplarının harflerinde susturdum yokluğunun pas tutmuş çığlıklarını. Seni sevmenin bedeli ölümle onurlandırılmışsa sevgili; gülüşlerim kefenimSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? saçların darağacım olsun… Çünkü ben; ayrılık şarkılarının notalarına yaslanıp uzaklarda yarınlarım için vuslat cicekleri toplayan kadının dudaklarından söylenmiş son mutluluk cümlesiyim..


Unutma sevgili ; benden bir ömür uzaklığa gitsen deSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ben hala ilk gün ki gibi seviyorum seni. Sesini duymasam da varlığına yaslanıp dualarıma ekliyorum ıslak gözyaşlarımı. Tozlanmış hatıralarımı gözlerimin önüne getirip getirip yüreğinle bana gülümsediğin hallerini anımsıyorum. Lakin gittiğin günden beri her yağmurda hüzünler üşüşüyor bedenime. Ne zaman yağmurun bulutlarla dansına tanıklık etsem; kanla yıkanmış yaşlarım düşüyor kuru toprağın ince dudaklarına. YaşımaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?başıma aldırmadan delicesine ağlıyorum gözlerimde nemSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yüreğimde sensizlik ile..Biliyorum ki; gözlerimden her akan yaşSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bana haram gülüşlerine dua oluyordur. Kirpiklerimden akan her nemSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? senin yazgına senin acılarına kefaret ödüyordur umarım.. Ve geleceğini bilsem; umuda gebe sabahlara kurşun sıkardım. Ölmeden önce gözlerini göreceğimi bilsem; dağlarını sırtlanıp tuz basardım kanayan sancılarıma..Ah gülümSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ah hicrana gelin ettiğim yarim..Gittiğin mevsimlerden dönüp baharlarıma gülümsemeyecek misin ?


Gittin ama gidişine hiçbir zaman pes etmedim. Yokluğunda kazılmış ayrılığın dipsiz çukurlarına düştüm. CanımaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yüreğime ilmeklediğim seni benden acımasızca söküp ipsiz uçurumlara sürgüler beni. EzildimSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? itildim nemli duvarların sağır dudaklarında. Kanayıp durdum sensizliğin çatısız duraklarında. Ama pes etmedim. Gittin diyeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? beni “ sensiz “ bıraktığın diye senden vazgeçmedim. Gidişine yargısız ve acımasız mahkemeler kurup sevgine ayrılık hükmünü giydirmedim. Gözlerinde kanayan bir hatıra olsam da ben senin sevgini hep nefesim bildim. Yüreğine dokunamadığım her gece taş dibekleri yumruklayıp sensiz denizleri yakıp yıktım. Sancıyla kavrulan bedenime yosun bağlamış taşları reva gördüm. Bayatlamış bir isyanı üzerine giyinip ayrılığa bayrak açan ruhumu kalbimin ölümsüz sevdasıyla savaşlar açtım.. Meydanlarda süngüsüz kalsam da sevdanı tek silahım bildim. Ayrılıklar zafer çığlıkları atsalar daSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ben seni kazandım. Biliyorum bu dünyada bize vuslat yasak.. Bize kavuşmalar hep ırak. Ama aşk bu değil midir ki; gitse de bir yudum gülüşüyle hala yürekte yaşatabilmek ?..Merak etme hüzün gözlüm; sen gitsen de ben sadece seni sevdim sevgili..Çünkü biz seninle aynı yürekle gülümseyip aynı gözle ağlayan iki imkansız yürektik kavuşmaları ölüme ertelenmiş….Gitmiştin; ayrılığın meteliksiz sebepleri yamalı yüreğimdeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kör hançeri göğsümde ışıldarken gitmiştin. Haklıydın gitmekte.. Ben gökyüzünden düşüp gülüşlerine yağan kar tanesiydim sen ise baharların en nazlı çiceği. Yüreğine her sarıldığımda sen üşüyecektinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bedeli ödenmemiş acılarını bedenimle sardığımda yine de sen ayazlara yenik düşecektin. Oysa ben sadece senin yüreğin için gökyüzünden serpilmiştim dudaklarına. Sadece senin gülüşlerin icin serilmiştim yapraklarına. Sevdana doğmuşken kar tanesi iken ben senin yapraklarında ölmeye gelmiştim. Aldığın nefes benim mutluluğum bilmişken her acın benim ölümüm olacaktı.. Ben senin yüreğinde yeniden doğmaya değilSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? senin yapraklarında ölüme kanatlanmaya gelmiştin.. Bilemedin seninle öleceğimi.. Bilemedin senin yüreğinde yavaş yavaş eriyeceğimi.. GittinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yapraklarından düşüp toprağa sarıldım. Kanadı düşlerimSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ezildi kelimelerim. Ben senin yüreğinde ölmeyi isterkenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ben toprağın avuçlarında yavaş yavaş eridim. Ama hiçbir zaman ayrılığa yenilmedim ben. Çünkü ben seni sensiz yaşatacak kadar cok seviyordum. Bir gülüşüne bedenimi ölümün ayak uçlarına serecek kadar cok seviyordum seni. Çünkü; sen benim nefesimdin. Cünkü biz seninle güneşe mevzilenmiş sabahların avuçlarında vuslata gülümseyecek iki sevda tohumuyduk dallarında hep mutluluk cicekleri açacak…Şimdi benden uzaklarda olsan da gecenin karanlığında “ umuda gülümseyen “ o gözlerini düşlüyorum. Adını bilmediğim rüzgarlara seni anlatıyorSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? gökyüzümden gelip geçen turnalara seni soruyorum. Bensiz uzaklarda mutlu olduğunu duydukça bir cocuk gibi seviniyorum. Gitsen de ben hala sendeyim sevgili. Gözlerini gördüğüm ilk günden beri ben hep aynı yerdeyim. Unutma sevgili; sana göre “ hiç yaşanmamış “ Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bana göre “ hiç sonlanmamış “ sevda masalının iki kahramanıydık seninle..Mavi bulutların kirpiklerinde yıkanmış cümlelerin vuslat kokan satırlarıydık biz seninle.. Birbirimize severken ne savaşlar verdik seninle.. İmkansızlığı kelimelere ilmekleyip kavuşmalarımızı Ahirete erteledik. Aynı gökyüzünün altında gezinip aynı baharlara gülümsedik. Aramıza devasa yalnızlıklar örüldüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sevdamız emeklerken bize kör uçurumlarda tek başımıza yürüme reva görüldü. Aynı baharda yaşarken ayrı çöllerde düştük seninle..Aynı kirpiklerinden akan iki damla gözyaşı iken sen baharlara gelin oldun ben ise toprağın kanayan yaralarına bir dirhem tuz…

Gülüşlerimi yüreğine takıp tüm imkansızlığa inat bir gün kavuşabilseydik seninle ; yağmura aldırmadan saatlerce dans edecektim seninle gökyüzünün şahitliğinde. Sırılsıklam olmuş tenine taze gülüşlerimin sıcaklığını serip adaklar adayacaktım her nefesine.. Yağmur sonrası gökkuşağının güzelliğini çalıp baharın taze gelinciklerini örecektim naif yüreğine..Söyle ey yar; bulutları saçlarıma indirip bir bahar günü gelecek misin gülüşlerimin sıcaklığına ? Söyle ey yüreğimi acılarına adadığım sevgili; dönecek misin yüreğimin yalnızlığına ? Eşlik edecek misin yağmurla gözyaşlarımın dansına? Şahitlik edecek misin seni “ sensiz “ yaşatmama ? Kelimelerin susmalarına üzerine örtüp ben satırlarda gittiğin güne ağıtlar yakıyor olacağım. Sensiz yaşadığım her güne gitmiş olsan da yaşadığım aşkın mutluluklarını bulutlara yazıyorum olacağım. Ve sen yazılan bu satırlardan habersiz “ bensizliğe “ uyandığında ben sana nefes alıyor olacağım… Gitsen de bendenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ben hala seni seviyorum çünkü biz seninle hayat kadar yalanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ölüm kadar gerçektik..

Alt 09-02-2011, 17:52 #46

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


SENİ SEVMEK;
Yaşamış olduğum tüm acılara rağmenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?

Hayata “Seni Affettim” demekSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?ve ona gülebilmekSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Fırtınalı karanlık bir gecedeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Güneşin sıcağınıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? parlaklığını görebilmektir.

Yakıcı ve insanı kör eden bir çöldeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Yıldızlardan esenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?insanı rahatlatan bir serinliği hissedebilmekSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Hoş bir yaz akşamında bülbüllerinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Güllere yaptığı ilan-ı aşkı anlayabilmektir.

Bir bahar sabahında esen rüzgarın sesiniSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Muhteşem bir müzik eseri olarak dinleyebilmekSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Karlı ve soğuk bir kış günündeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Kartopu oynayan çocukları sen diye seyredebilmektir.

Kalbimi hipodroma çeviren o tayın ayak sesineSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
En sevdiğim şarkı gibi ritim tutabilmekSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Seni bana verdiği için AllahaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
BİNLERCE DEFA DUA EDİP ŞÜKREDEBİLMEKTİR.

Alt 09-02-2011, 17:52 #47

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Sen Yoktun Ya!!

Sen Yoktun Ya !

Yollar hep yokuşa sardı
Gün karanlığa doğru
Dans etmiyordu artık rüzgar
Toprağa küskün yağmur
Bir hüzün çiçeklerde
Boynu bükük yapraklarSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? ağaçların
MahcupSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sessizSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? beklemede

Kabir toprağı örtülmüştüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? adeta
Sen yoktun ya..

Boğazımda bir düğüm
Hüzün devşiriyor yaralı yüreğim
Yer arıyor kendine solgun umutSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Rüyalardan medet..
BekliyorumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Vefalı bir sesSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Özlüyorum..
Ağlıyorum

Kabir toprağı örtülmüştüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? adeta
Sen yoktun ya..

Hani o ateş vardı ya
Hani o saran alev
Hani o sessiz haber
Hani o sensiz haber
Hani o ölüm haber
Ölmüştüm ölmeden
Efsunlu o geceden sonra
Sabahı beklemeden

Kabir toprağı örtülmüştüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? adeta
Sen yoktun ya..

Bir ebedi bestesiydi sevdam sana
Bir sözdüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Perde kalmamıştı oysa vuslata
Kurşun gibi saplandıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? şimdi
Yani o anda
Hani öldüğümSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Hani şakaklarımda çıldıran sesin;
Gidiyorum...

Kabir toprağı örtülmüştüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? adeta
Sen yoktun ya..

Güller kokmaz oldu artıkSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Çiçekler solgun ve ölgün
Çöle döndü mahzun bahar
Güfteler elem üflemekte
Vedâ üflemekte
Cefâ üflemekteSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Alevden bir korSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sinelerde
Beyhûde..

Kabir toprağı örtülmüştüSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? adeta
Sen yoktun ya..


Alt 09-02-2011, 17:53 #48

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Yeminim Var ..............

Benim için bir tutku ğibisinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
içimde hiç sönmeyen ateşsin
belki bir rüyaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? belki bir hayal
ama yinede bir ömre bedelsin

Gözler sımsıcakken nefret saçacaksa
umut dolu iken hayaller yıkılacaksa
kavuşmuşken tam insan ayrılacaksa
bu aşka başlamak niye

İşte böyle başlayıp bitsede hikayem
ne aşkıma ahım nede sana kinim var
şunu bilmeni isterimki birtanem seni sonsuza dek sevmeye yeminim var

Alt 09-02-2011, 17:53 #49

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Bu Kadar Mi Aci Ayriliklar

Bu kadarmı acıdır ayrılıklar
Yaz bitince düşer yapraklar
Sonbahar gelince aglar ağaçlar
Döker göz yaşlarını bulutlar

Sen gidince anladım ayrılığın acısını
Bomboş kaldı evimin dört yanı
Ölmeden çektim toprağın sancısını
Sabret dedim gözyaşlarıma dökme yaşını

Ayrılığın sonumu yazmış
Sen yanımdayken dünya varmış
Gidişinle gündüzlerim kararmış
Anladımki ayrılık yürek yarasıymış
Ayrılık azrailin arkadaşıymış

Alt 09-02-2011, 17:54 #50

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Veda etmeyeceğim sana…
Çok küçüktüm kalbim seni tanıdığında
Hayallerim kocamandı sen rüyalarımı kapladığında
Üşündüğünde sana sarmak için vazgeçtim hayallerimden
Beni küçük görme diye vazgeçtim gençliğimden
O kadar sıkı tutuyordum ki ellerini
Kimse inandıramazdı bana gidişini
Arkandan baksam da kabullenemezdim
Nasıl bir rüya biterdi ki
Ben sensiz hiç uyanmadım sabaha
Sensiz görmemiştim güneşin doğuşunu
Sensiz üşümedim karların altında
Ve sen…
Sen bensizmişsin bunca yıl boyunca
Ben senin elini sıkarken gitme diye
Sen hep umut etmişsin benden sonrasını
Madem engel oldum rüyalarına git
Ben ağlarım ağlarım ağlarım ama
Gün gelir geçer değil mi
Zaten aşk nedir ki...
Ben sana anlatırken satırlara sığmaz ama
Sen okurken olsa olsa iki damla gözyaşı
Veda etmeyeceğim sana
Çünkü...
Çünkü sözvermiştin bana
Hayallerimi hep üstüne saracağına...

Alt 09-02-2011, 17:54 #51

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Binmediğim hiç bir otobüs
Beklemediğim hiç bir durak kalmadı bu şehirde
Gittikçe azalıyor hayat
Neyi erken yaşadıysam
Hep ona geç kalıyorum
Sana göçüyorum her sonbahar
Yolların çıkmıyor aşkıma
Unuttuğun yağmurların adı saklımda
Seni içimden terk ediyorum

Susmaktan yoruldum
Kuşlar ve şarkılarSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
bu şehri terk edeli
Efkar demliyorum gözlerimde
yaşlarımıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
yanağıma varmadan öldürüyorum
Tam sancağımdan yaralıyorum kendimi
Alnını yüreğime dayadığın güne bakıp
SENİ İÇİMDEN TERK EDİYORUM

Ne unutacak kadar nefret ettin
Ne hatırlayacak kadar sevdin
Yıkık bir duvar kadar bile
Pişman değilsin biliyorum
Beni hep bulmamak için aradın
Yanıldığımdın
Yangınımdın
Yangındın

Sensizliğe yenilmek
Sana yenilmekten zor olsada
Ardımda bir sürü "belki"ler bırakarak
Seni içimden terk ediyorum

Şimdi
İçimde öldürecek bir anı bile bulamayan
İki yarım kaldık
Tamamlayamadık bizi
Elinden tutamadık yanlızlığımın
Saçlarımıda uzaklarına gömdün

İçimin mavisi senin okyanusundandı
Al! geri veriyorum.
Kilitleri hep yanlış kapılara vurdun
Devrilmiş vagonlara dönerken gözlerim
Sana bensizliği terkediyorum

"Yarime uzanmayan bütün dallar kırık" demiştin
Aşk içinde doğmuşsa nereye kaçabilirdi?

Ne tuaf değil mi?
İçimi acıtanda sendin
Acımı dindirecek olanda.
"Ya öldür beni"dedim
Ya da ğit benden.
İçi bulanık bir sevdanın ucunda
Seni kaybettim.
Aldırmadın aldırmalarıma
Bir gecede yakıp yarini
Şafaklara sattın ihanetini
Küllerime basanlar bile utandı yaptığından
İşte soluk bir ömrün son nefesi
Benden
İçimden
Terkediyorum.

Alt 09-02-2011, 18:27 #52

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Neden Sevdim seni ?
Çünkü kendi yaşam yolculuğun için
Ne varsa gönlünce değerli olan
Gökkuşağı gibi saydam ve yalın
Yüreğini yüreğinle bana yansıttın.

Çünkü yolu senin yoluna karşıt
Nice ayrı dünyaların insanlarını
Anladın yıllardır sevecenlikle
Hepsine de dost elini uzattın

Çünkü umutları da hüzünleri de
Ne güzeldi seninle başbaşa yudumlamak
Yaramaz çocuklar gibi kıvancımı da
Acılarımı da sevgiyle paylaştın

Çünkü seviyorsun sen öz varlığını
Tüm ruhunla önemsiyorsun kendini
Her uzatışında sevgiyle ellerini
Kalplerimizin sıcaklığına alıştın

Çünkü doğal akışında yaşamın
Barış adına dirlik düzenlik içinde
ÖzenleSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sevginleSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yüce gönlünce
Yeni dünyalar yaratmaya çalıştın

Çünkü sen insanca onurunla varsın
Gözyaşımı sildin saf duygularınla
Sevda türküleri gibi rengarenk
Açtın banaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? benliğime karıştın

İşte ben bütün bunlar için sevdim seni
Ölünceye kadar da seveceğim seni.....


Alt 09-02-2011, 18:27 #53

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Ben de herkes gibiyim işte
ParaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? hırsSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bencillik
Yalnız unuttum işte
Aşk ta olmalı burada bir yerlerde.


TamamSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? buldum işte!
Aşk ayaklarımın altındaymış
Bakma ne olur bana öyle
Ben de insanım
Âşık olamam ya sana paraSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? hırsSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bencillik yerine.


Dur! Gitme!
Sana verebileceğim bir şey var işte
Özgürlüğüm
Al özgürlüğümü desemSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Ne aşk eder ne de para.

Ya da en güzeli gitmen
Hani sen gidersen ben öleceğim ya(!)
Ruhumu alıp satarsın
Kirlidir
Çok para eder piyasada.

Alt 09-02-2011, 18:27 #54

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Kanadi Guller *****

Düşüneceksin beni anmadan önceSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Gökyüzündeki kuşa bakacakSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Yeryüzünde taş olacaksın.
İneceksin kalbinin derinliklerineSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Muhtaç olacaksın bir kazmaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? küreğeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Taşlaşmış kalbin sen inmeden önce.


Bulutlar gibi süzülecek gözlerinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Hiçbir zaman yağmayacakSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Ben ise bekleyeceğimSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Ruhum senle dolana kadar.


Tarlalar bile muhtaç sanaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Yeni ekilen bir tohumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Yosun tutmuş kabuk dahiSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Benim sana olduğum kadar.


Bülbüller ağladı senin yokluğundaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Kanadı güller hatıralarla.
Özlemin ecel oldu yalnızlığımdaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Kapandı mezarım sen dönene kadar.

Alt 09-02-2011, 18:27 #55

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


....Biz Beraber Öleceğiz....

Biz Beraber Öleceğiz.
Sen Bilsen De Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?Bilmesen De
Göz Bebeklerimde Kalacaksın
Bir De Kalbimde.
İster İstemez Götüreceğim Seni.
Bozuk Yollara Aldırmadan.
Zaman Çabuk Geçer Bilirsin
Gel Şimdiden Tut Ellerimi.
Hiç Pişman Olmayacaksın İnan.
Gönlüm Serilecek Ayaklarına.
Taşları Bile Hissetmeyeceksin.
Hadi GelSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?Durma Aşk Seni Çağırıyor
Beni Kul Etmiş Senin Yoluna
Yüreğimin Acısını Vereceğim Ellerine
Bir Can Borcum Vardı Yaratana.
Bilse AlmazdıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? Çift Gideceğim Yanına
Saklayacağım Seni Hep Göğsümde
Artık Faydası Yok Direnmenin
Nasılsa Geleceksin Bırak
Biz Beraber Öleceğiz.
Bunu Sen De İsteyeceksin.

Alt 09-02-2011, 18:28 #56

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


Aşk için bahar.Tehlike her yerdedir...
Vuruluverirsin hiç ummadığın birine.
Ama öyle çarpar ki kalbinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? duracak gibi aldatır seni.
Bahardan sonra yaz gelir...
Hepimiz bilirizSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sabun köpüğü gibidir yaz aşkları.
Bence öyle basit değil.
Henüz silinmedi hiçbirinin yarası benden.
Aşk gitti ama acısını bıraktıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? iz kaldı.
Güz aşkları mevsimine dönünce dönenceSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? pencereye sinmiş insanlar gelir gözümün önüne.
Ve yavaş yavaş görünürler etrafta.
Kimi yaza girerken terk ettiği aşkınıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kimi yaz aşkını düşünür.
Kimi ayrılık planlar ama hala yüreği yanar.Kimi terk edilmişliği sindirmeye çalışır.
Çok azdır taze aşk yakalayan.
Sanki bir doğum öncesi ölüm gibidir.
Sonra kış gelir.
Kimi yüzsüzler yazın hiç aldatmamış gibi eski sevgilisine döner;kimi sadıklar kavuşur...
Kimi yalnızdırSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kimi yorgun...
O yorgunlar için kış uykusu başlar...
Belki de taze baharlaraSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? taze aşklara enerji depolarlar...
Aşk dört mevsimdir herkesin sözlüğünde.
Ama nedense bana bu anlattıklarımı çağrıştırmaz.
Saçmaladım belki de bir paragraf boyu.
Yalan attım.Aslında doğru olsalar bile yalanlardı çünküSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? hissetmediklerimi yazdım.
Ezbere konuştum.
Aşk Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kelimesi içimde gebe olduğum bir kelimedir.
Her duyuşumda doğum sancısı çekerSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? doğuramam.Ama gözlerimin önüne o gelir.
Sadece bir bakışına karın ağrılarıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? suyla yatışmalar.
Bir tebessüme ömür bulmak.İtiraf.Saatler süren telefon konuşmaları.
İlk duygularSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? çocuksu güzellikler.
Ve sonra.....Nefessiz kalmacasına ağlamalar.
Izdırap çığlıkları...Kış..Kış..Kış..... Azap....Ve sonunda doğan gün....
Hemen her mevsim aşık olmuşumdur birilerine....Hatta sonbaharda bile...
Ama onca ufaklı büyüklü sevda içindeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? böylesine derinde var olanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
böyle yaktı mı iz bırakanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bu kadar çaresiz bırakanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
bu kadar arzu illetine hasta edenSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bu kadar dizginsizSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sorgusuzSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
başına buyrukSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? acımasızSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bu kadar bugünsüz sevda görmedim.
Ve işte hiç biri böyle koyupSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? böyle yıkıp gitmedi.
Ondan önce hiç biri içimden bir şey götürmemişti.
Ondan sonrası zaten götüremez çünküSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? götürülecek bir şey kalmadı..
İşte o insanSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? beni aşka karşı böyle kelimesiz böyle hayretliSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? böyle çaresizSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? isteksiz bırakıp gitti..
Şimdi ben nefretten bile aciz isem bana bir şeyler borçlu.
İçimden söküp aldığı bir şeyleri.
Bana beni borçlu.Herkesi seven o sersem yüreğimi..
Benden alıp kaçtığı o masum kızı borçlu.Bana bir dünSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? birde yarın borçlu.
Benim ne günahım vardı da aşk için üç kelime etmekten aciz kalacaktım.
Benim ne günahım vardı da her mevsim başka meyve yemek varken iştahsız kalacaktım.
Yoktu elbet günahım..Onunda yoktu ya..Öfkem susmama engel...
Ama ikimizin de suçu yoktu...Suçlu yoktu..
Benim mevsimim sonbaharsaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? yazaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? kışaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? bahara dönmez...
Benim gibilerin nasibi pencere önüne sinipSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? mazide yaşamakSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
kendinle kanlı bıçaklı düellolar yapmak...Kendinle savaşmak Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? hırpalamak...
Yaptığının farkına varıp Sıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?bir de üstüne onun için cezalandırmaktır.

Alt 09-02-2011, 18:28 #57

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


SENİ SAKLAYACAĞIM

Seni saklayacağım inan
YazdıklarımdaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? çizdiklerimdeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
ŞarkılarımdaSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? sözlerimde.
Sen kalacaksın kimse bilmeyecek
Ve kimseler görmeyecek seniSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Yaşayacaksın gözlerimde.
Sen göreceksinSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? duyacaksın
Parıldayan bir sevi sıcaklığıSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
UyuyacakSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? uyanacaksın.
BakacaksınSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? benzemiyor
Gelen günler geçenlereSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Dalacaksın.
Bir sevGiyi anlamak
Bir yaşam harcamaktırSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Harcayacaksın.
Seni yaşayacağımSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? anlatılmazSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Yaşayacağım gözlerimde;
Gözlerimde saklayacağım.
Bir günSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ? tam anlatmaya..
BakacaksınSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?
Gözlerimi kapayacağım..
Anlayacaksın...

Alt 09-02-2011, 18:28 #58

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


**Son Vapur**

Hadi git son vapur kalkmadan
Gözlerim gözlerine dalmadan
Sevgin yüreğimi sarmadan
Hadi gitSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?ardına dönüp bakmadan

Git belki gönlün uslanır
Git yağmurda durma öyleSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?yüreğin ıslanmasın
Git ama;gönlüne hasret dolmasın
ÜzülmeSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?yüzün hep gülsün

Biliyorum gidişin zor ama;gerçek
Bu ayrılıktaki ateşSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?beni eritecek
Senin gidişin hayatım da yeni bir sayfa açacak
Hadi gitSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?yoksa son vapur kaçacak

Şimdi çiçeklere bakıyorum sensiz
Şimdi çiçekler kokusuz
Yine üşüyorumSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?rüzgar acımasız
İnan sensizlikte heşey anlamsız

Güneşin sıcağında öğrendim sevmeyi
Demekki sevgide anlamlıymışSıcak Bir Yüreğe Hasret Kaldın Mı Hiç - Umutlarından Soğudun Mu Hiç ?ayrılık isteği
Sevmekte ayrılık demekmiş
Ayrılıkla sevgi eşleşmiş..

Alt 09-02-2011, 18:29 #59

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


SENİ SEVME NEDENİM
Gökyüzünde hiç bulut yoktu

Hayat ve aşk eski bir çocukluk sinemasıydı
Gişe başarısı elde etmemiş bir film gibiydi
Fırtınalar çıkıyordu sokaklarda
Seninle fırtınalara bile yakalanmak güzel ve özeldi aslında
Senin olduğun ve bulunduğun bütün metrekareler kilometrekareler
Benim en gizemli mabedim oluyoru
Seninle geçirilmiş saniyelerin önemi yıllara bile sığmıyordu
Affedilmesi zor bir davaydı
Hakimlere mahkumluk mahkumlara hakimlik ünvanı verilmişti
Seni sevme nedenim
Bir mahkumun hakim olabime hayaliydi
Yani ulaşılması zordu ve bir o kadarda güzeldi
Unutmamak ve özlememek mümkün bile değildi
Aslında sevmek dünyada bırakılan son kaleydi
Hiç bir kötülük yıkamıyordu
Sana gizlice aşk manifestoları bırakıyordum
Yakalanma ihtimalimin olduğu yerlerde
Sana kaçmak en iyi çözüm oluyordu
Ve uzak bir şehir sana olan özlemimle ağlıyordu
Çocuk yüreğimle her akşam sarhoşluklar yaşıyordum...

Alt 09-02-2011, 18:29 #60

* M σ я є.

Foruma Isınan Üye


AYRILIK CÜMLELERİ
Bırak gün ağarmış mı

Kuşlar ötüyor mu hala
Bırak bütün bunları...
Sen hangi iklimleri
Hangi mevsimleri ağlattığına bak...
Bir deli seyrinde şimdi yüreğin
Birileri gelir ve gider elbet
Benden ise
Bir kalemde dökülür ayrılık cümleleri
Devamını getiremeyerek...
Yollar yakın mı yüreğine
Açık mı kapadığın kapılar hala
Kimin umrunda...Çünkü ben;
Geldiğinde boşluğu dolduranlardan değil
Gittiğinde yeri doldurulamayanlardan olmayı tercih ettim hep...

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:20 .