anlayamazsın
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 26-12-2012, 00:28 #41

εδדяεŁŁα.

Forumun Tiryakisianlayamazsın
üⓣⓞⓟⓘⓚ Bunu beğendi.

Alt 31-12-2012, 13:18 #42

küskünçiçek

Bizden Biri


artık kalbim yok ağladığımda sana
düşündüğümde seni artık kalbim yok
seni anlatırken birilerine, atmıyor kalbim
atmıyor kalbim seni gördüğümde rüyalarımda
istediğin gibi yaptım; artık kalbim yok !
küçük bir velede verdim onu, oyuncak niyetine
fırlattım attım doyursun karnını diye bir sokak
köpeğine
suda sektirdim bir kiremit parçası gibi
ve bekledim batmasını
bekledim batmasını yanan bir gemi
nasıl ağlayarak denize dökülürse

istediğin gibi yaptım; artık kalbim yok!
artık kalbim yok baktığımda eski resimlere
özlediğimde seni
arta kalmış bir kalbim yok!
YOK!

Alt 31-12-2012, 14:47 #43

εδדяεŁŁα.

Forumun Tiryakisi


Yüregim seni ne kadar derinin de boğsa da ..
Biliyorum; yine vuracaksın aklımın kıyılarına..

Emre Gökçe

Alt 31-12-2012, 14:48 #44

εδדяεŁŁα.

Forumun Tiryakisi


Konuşamadım, ağladım..
Yüreğimde biriktirdiğim tüm kelimeler bende kaldı.

Ahmet DOĞAN

Alt 31-12-2012, 14:50 #45

küskünçiçek

Bizden Biri


Bir Kadın Aşka Inanmıyorum Derken, Aslında Tek Bir Şey Söylemek Istiyordur: Hadi Beni Aşka Inandır.


Alt 31-12-2012, 15:29 #46

küskünçiçek

Bizden Biri


Öyle sevmelisin ki beni, bu yazdıklarım korkutmamalı seni. Tebessümler açtırmalı… yüzünde. Bir gün bu hayatı bırakıp giderken, sadece mutluluk olmalı yüzümüzde, birbirimizi sevmenin gururu olmalı ” her şeyde ”


Alt 31-12-2012, 15:31 #47

küskünçiçek

Bizden Biri


Üşüyordum. .Sarılcak bir şeyler ararken seni buldum. .Dokundum. .Yanıyordun Elimi çekmek zorunda kaldım çünkü beni de yakiyordun . . Sana dokunsam yanıyor. Elimi çeksem donuyordum . . Şimdi düşünüyorum seninle olup yanmakmı zor. Yoksa Sensiz kalıp donmak mı ?


Alt 31-12-2012, 16:02 #48

küskünçiçek

Bizden Biri


Ağlanması gereken yerlerde ağlamayı severim lakin çok ağlamam. Ağlamak dedim de insan bazen ağlamalı gibi gelir bana. Ağlamak derken nerede ve ne kadar ağlayabilmeli insan?
Ölçülü olmalı ağlamakda da insanlar. İlk ağlayanın kişinin en yakınım olunca ağlayan birini görünce duygu yoğunluğu yaşarım.
Çocukluğuma götürür beni ağlayanlar.
Yanımda ilk ağlayan anamdı. Bence çok basitti ağladığı konu. Şimdi düşünüyorum da kendince çok hakkı varmış ağlamakta.

Ne bilirim ki ben ağlamanın bu kadar değerli olduğunu?
İnsan sevdiğinin ağlamasına katlanamaz. Nasıl katlasın ki her gün yanında olan canı kadar sevdiğinin ağlamasına sıkıntılı anında sığınma yerin olanın ağlaması.
Olur olmadık yerler de değil de hakkı olunan yerde ağlamak güzel olmalı. Ağlamak denince çok etkilendiğim ağlamakta var.
Büyük insanların ağlaması da büyük olmalı. Ağlaması büyük oluyor da hem de çok büyük. Ortalığı velveleye vermeden ağlamak en güzeli olmalı ağlamanın.
Ağlamanın yerinde ve bağırmadan gözyaşının inmesinden bahsediyorum. O inci tanesinin nur yüzüne aktığı yüce insanı düşündüm.
İnsanlığa yol göstericinin ağlaması bizlere gözyaşı akıtırken bile ağlamanın usulünü de öğretmiş olmuyor mu?
Öğretiyor bağırmak yok feryat yok. Sükûnet içinde gözyaşı dökmek.
Ağlamasında merhamet var. Şefkat var. Üzüntüyü yaşamak sevgiyi yaşamak var. Evlat acısının dayanılmazlığını yansıtmak var.
Acıların en büyüğünün ne olduğunu ağlayarak anlatmak kalbinin olduğunun ispatını görmeyenlere sunmaktır.
İnsan olmanın erdeminden hisseli olan kişilere örnek olmalıdır. Sessizce ağlamanın.
Saatlerce ağlamanın anlatımından gözyaşı dökerek işte böyle olmalı demekti bu.
Canım ağlamanın da usulümü mü olurmuş demedim hiç? Çünkü peygamberimizin uyguladıkları önemlidir bizler için.
Gözyaşının değerini bilmeli insan. Ucuz olmadığını anlatmalı. Duyguların yoğunlaştığı yerlerin başında mezarlıklar gelir.
Mezarlıklar bizim yakınlarımızın mekânları. Yakınlarımızdan öte bizim asıl mekânımız. En çok gözyaşının döküldüğü yerlerin başında gelir mezarlıklar.
Katı kalpleri yumuşatan içinden eyvah dedirten bir gün sende buralara geleceksin dersini anlatmalı oralar.
Eğer mezarlık bile benim kalbimi yumuşatmıyor denirse işimiz kolay olmamalı.
Kabir hayatını düşününce insanın kalbinin atım hızı artıyor.
Gözyaşı sessiz derinden en saf düşünmenin merhametin ifadesidir.
Gözyaşının değeri yüce olmasaydı cehennem ateşini söndürmeye gücü yeter miydi gözyaşının?

Alt 02-01-2013, 12:21 #49

küskünçiçek

Bizden Biri


Bazen Kendiyle Başbaşa Kalmak İster İnsan Yalnızlığıyla Durulmak Bir An Bile Olsa Dünyada Tek Kalmak Yada Öyle Hissetmek İster..Herkes Fazlalıktır Sanki AiledostSevgili..Kimsenin Sesini Duymak İstemez ya Ve Hiçbirşeyin Umrumda Olmamasını Sadece Bir An İçin..İşte Öyleyim Sanki İstiyorum ki Geçmişi Geleceği yaşanılanı ve Yaşanalıcakları Düşünmeyeyim Sırf Kendim Olayım Kendimle Kalayım..

Bir Ben Çıkartayım Benim içimden..Öyle Bir Ben ki Herşeyi Silsin Zihnimden..Dünyaya Yeniden Gelmiş Gibi Olayım.O kadar Olayım ki Bebek Gibi Kokayım Yeniden.Yeniden Öğreneyim Okuma Yazmayı Ve de Oyun Oynamayı Ama Hayatla Değil Çocukça Oyunları...Körebe Oynayayım Mesela Kapayayım Gözümü Ve Açtığımda Değişsin Dünya.Değişsin Hayat..Saklambaç Oynayayım Yahut Saklanayım En Ücra Köşelere Bulamasın Beni Karamsarlığım Geçmişim Gelmesin Peşimden Kovalamaca Oynarken Ardımda Bırakayım Acılarımı..Gözyaşlarımı Uçurtma Yapıp Uçurayım Göklere Yağmur Olup Yağsınlar Gitsinler..

Ağır mı Geliyor Bir Zaman Sonra Herşey İnsana Yoksa Ben mi Ağırım Bu Dünyaya..Kaçta Kaçı Toplarsam Bir Ben Ederim Acaba Yoksa Etkisiz Elemanmıyım Anlamam ki Matematikten..Şiirler Yazsam Döksem İçimi Hangi Satırlarda Bulurum Benliğimi...Karmakarışık Darmadağınım Annem Görse Yüreğimdeki Dağılmışlığı Kızar mı Odamı Dağınık Gördüğü Gibi..

Ben Yine Döneyim Hayatın Kendisine.Sorular Cevaplar Bitmiyor Zamanda Yetmiyor Üstelik Sorgulamaya..Hayatın Götürdüğü Yere Gitmek En İyisi Bu Satten Sonra Gönüldeki Sevdayla..Bir Yol Çizmişim Yürüyorum Ama Nereye Bilmiyorum Hatalarımla Sevaplarımla Yaşananacak Günlerimi Yanıma Alıp Birde Asi Yüreğimle Sevdamı Yeni Bir Yola Giriyorum Ve Kendimi Ardımda Bırakıyorum Yeni Bir Ben Oluyorum Umutlarımla Ve İyiki Var Onlar Diyorum...

Alt 02-01-2013, 12:28 #50

εδדяεŁŁα.

Forumun Tiryakisi


Ömrüm,

Ah benim ördükçe sökülen,
Yakasız kolsuz hırkam..

Şükrü Erbaş

Alt 02-01-2013, 12:29 #51

εδדяεŁŁα.

Forumun Tiryakisi


Hiç kapıldın mı o hisse ?
- Gitmek istersin hani..
Ama aynı zamanda kalmak gelir içinden.

Chuck Palahniuk

Alt 14-01-2013, 12:08 #52

küskünçiçek

Bizden Biri


anlayamazsın


Mumlarla rengarenk oldu evimin içi. Sonra her bir mum benden bir parça kopararak eridi. Gözlerimi kırpmadan izledim benden gidenleri.
Kalbimin en kuytu köşesine saklanan küçük bir sevgi tanesini bulacak, bu dünyaya benim için gelmiş PRENS kafamı çevirdim tam da arkamda duruyordu. Nasıl da duymamıştım yanıma gelişini.
Kalbime düşen gökyüzünden inen pamuklar kadar yumuşak, anlaşılması ise eski dilde yazılmış şiirler kadar zordu. Dokunduğunda anladım gerçekti. Göğsüme giren sancı, Tanrım katlanılması ne kadar da zordu. Kalbim öylesine hızlı çarpıyordu ki göğüs kafesim parçalanacak sandım.


anlayamazsın
Masumdu, rüyalardaki aşklar gibi. Sahteleşti gözümde; sevgiyi basitleştiren aşksız yaşayabileceğini düşünen insanlar.
Sonra korktum. Aşk mıydı bu? Benimle kalır mıydı ? Düşünmek için kendimi zorladım. Mantığım yere düşen cam vazo gibi paramparçaydı

Alt 14-01-2013, 12:13 #53

küskünçiçek

Bizden BiriNefesim Ol'ki sen! i Senin bittiğin de ben de bitteyim Ağlamak İçin Bir ''GÖNÜL'' Aramam... Gözyaşlarımı ''YÜREĞİME'' Akıtacak Kadar Yürekliyimdir... Yalana Yalan Diyebilecek Kadar da ''CESUR''...Kendi Doğrularım Yanlış Dahi Olsa...Bunun ''BEDELİNİ'' Ödeceyecek Kadar Tutarlıyım...İhanet Etmem Ama ''İHANET'' Edeni ''SADAKATİMLE'' Utandıracak Kadar ''YÜREKLİYİM''... Kazanmak İçin Yaşarım Ama...Yolun Sonunda Kaybetme İhitmalini Unutmam Kaybettiğimde İse Kendime... Pay Çıkaracak Kadar ''MÜCADELECİYİM''... Yani Kısacası Ben Hayatı ''YÜREĞİMLE'' Hisseder... ''KALBİMLE yaşar AKLIMLA yargılarım
__________________

Alt 14-01-2013, 12:44 #54

küskünçiçek

Bizden Biri


Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim. Hani hep kızardın ya “Konuş konuş konuş” derdin haykırabilir miyim şimdi korkaklığını. Bıraktığın bu mavi düşleriyle avunan yalnızlığıartık sahiplenilmeyecek olmanın burukluğunu yaşarken haykırabilir miyim dersin susar mıyım gülüp geçer miyim yoksa …?
Aslında alıştırmalıyım kendimi hiç dönmeyecekmişsin dönülmeyecek bir yerdeymişsin gibi farzetmeliunutmalı. Seni hiç tanımamış gibi yaşamımı sürdürmeliyim. Var olduğum her yer aşk(ın) şehri olmalı artıkyeniden sevmenin sevilebilmenin yeri her yer zamanı yaşanan ve gelecek tüm zamanlar olmalı benim için. Evet sayfalardan koparıp bir bir savurmalıyım seni yaşanmış tüm zamanlara uzaklaşan her adımımla hapsetmeliyim bu anılar sokağına. Kopan takvim yaprakları sensiz geçen günleri saymamalı bende yokluğunun güncesini tutmayı artık bırakmalıyım. Her yeni güne seni getirmedi diye isyan etmemeliyim. Kabullenebilmeli hazmedebilmeli aldırmamalı hatta sana hak verebilmeliyim. Bu satırlarla büyümeye başlamalıyım sırf seni ve çocuklaşan bir aşkı kolayca unutabilmek için. Zira yoksun. Sanki benim hiç senim olmamış sanki bizi hiç yaşamamışız sanki aşk denen o hoyrat şarkıyı mırıldanmış ve sonra yarım bırakmışız gibi. Artık yeni bir şarkı söylemenin vakti Yaşanmışlığına yitikliğime hiç aldırmadan

Sanki benim hiç senim olmamış gibi

Alt 14-01-2013, 16:55 #55

küskünçiçek

Bizden Biri


Müsaitmi Yüreğin


Gözbebeklerinde kendim yerine başkasını gördüğüm insan;yalan söylerken bile nasıl bu kadar masum durabiliyordun?
Oysa ki sarılırken sanabaşka bir tenin soğuk kokusu varmış bedeninde..
Bilmiyordum..
İçten içe ağladığım onca gecenin hesabını nasıl verebilirsin ki..
Söyle;en fazla kaç intiharıma sebep olabilirsin?Yüreğimin sancılarını nasıl yok edebilirsin..?
Bu gece başka bir başka bir ölüm gecesi daha..Bu kez gem vurmadan geldim acılarıma..Senin yüreğin uçurum ve ben hiç korkmadan cesurca ölmeye razıyım kollarında..
Kahretsin..
Sana son bir defa sarılmak için o soğuk kokuyu duymaya bile razı olmak ne kadar acı..
Korkularımı ve heyecanlarımı bir yana koyupyanıma sadece her zaman hasret olduğum yüzünü alıp gidiyorum bu gece ölüme..
Peki bir geceliğine müsaitmi yüreğin?
Sadece ölüp son bir kez
Gideceğim..

Alt 15-01-2013, 12:05 #56

küskünçiçek

Bizden Biri


Seni ilk gördüğüm gün başka kim varsa silinip gitti hayatımdan. Tatlı anılar bir yana, hangi olay varsa zihnimden silindi.

Yepyeni, tertemiz bir başlangıçtı bu. Çıplağım, karşında arınmış durumdayım. Yaşamın iki yüzlülüğünü, yalancılığını, ihanetlerini, kalleşliklerini soyunup karşına en saf, en yalın benliğimle çıktım.

Sana ait olanı yaşamak istiyorum ben. Aşksa aşk, sevinçse sevinç, hüzünse hüzün, acıysa acı...

Senden gelen hiçbir şey korkutmuyor beni. Sen yanımda olduktan sonra her şeye dayanabileceğimi biliyorum. Gözlerindeki derin uçurumlarda bir dağcı edasıyla gezinmek mutlu ediyor beni.

Seni her gün yeniden keşfediyorum. Bu keşifte yolumu kaybetmeme imkan yok. Pusulamda rehberimde sensin. Karanlık yollarda ışığımda sensin.

Demet demet çiçek oluyorsun. Ben o çiçek tarlasının acemi bahçıvanı, birini koklasam diğerinin hatırı kalır diye üzülüyorum. Neyse ki her gün yeniden açıyorsun.

Ve ben o renk renk çiçekleri bir daha koklama şansına sahip oluyorum.

Ne desem de sevda mı anlatsam diye düşünüyorum. Bu güne kadar söylenmiş en güzel sevda sözcükleri bile sana duyduğum aşkı ifade edemeyecek diye korkuyorum.

Dünyanın bütün dilleriyle “Seni Seviyorum” desem yetmeyecek biliyorum.

Bana dokunduğunda tatlı bir ürperti kaplıyor bedenimi. Hafif bir meltem nasıl gıdıklarsa insanın vücudunu öyle oluyorum işte. Ama senin dokunuşların bu dünyadan uzaklaştırıyor beni.

Kendimi lacivert bir okyanusun ortasında buluyorum. İçimdeki sonsuzluk duygusu büyüyor. Hiç bitmesin istiyorum dokunuşların.

Nereye gidersem gideyim yanımda götürüyorum seni. Hiç yalnız değilim bu yüzden.Ne gecelerim sensiz geçiyor, ne gündüzlerim. Yaptığım her şeyde, attığım her adımda mutlaka sen de varsın.


Özlemek aşkın yaramaz çocuğu. Ben o çocuğu bile uslandırdım artık. Özlenen sensin çünkü

Sen benim için bu dünyada özlenmeye değer tek şeysin.

Karşıma nasıl çıktığının önemi yok.Biz buna hayatın sürprizi diyelim.

Hani bir piyango bileti alır cüzdanında unutursun da haftalar sonra hatırlayıp listeye baktığında ikramiye kazandığını görür, sevinirsin ya...

İşte sen benim hayatımın büyük ikramiyesi en büyük hediyesisin !

Alt 16-01-2013, 15:22 #57

küskünçiçek

Bizden Biri


MESAFE ' nin önemi yoktur
Burnunun dibinde olsa ne olacak ?
SENİ anlamıyorsa . . !
Ama BİRİSİ vardır ki DÜNYANIN ÖBÜR UCUNDA
En ihtiyaç DUYDUĞUN anda iki SATIRIYLA bile olsa


Bir ÇIRPIDA yanı başında . . !
Mesafe ; uzaklıklarda değil Mesafe ; FEDAKARLIKTA

Alt 16-01-2013, 19:56 #58

Owl

...


anlayamazsın


Öğrendik ki, İki şey asla terketmezmiş insanı: Biri yanındaki ana, diğeri kalbindeki yara.

Ataol Behramoğlu

Alt 22-01-2013, 09:24 #59

küskünçiçek

Bizden Biri


Umudu Kaybetmek Ne Kadar Kolaysa Onu Beslemek O Kadar Zordur...Hayata Bağlanmak Ne kadar Uzun Ve Yorucuysa Hayattan Kopmak da O kadar Kısadır...YAŞARSIN SEVERSIN UNUTURSUN... Sevmek kolay Önemli Olan Tutkuyu yaşatacak Inançtir...Bırakıp Gitmek Için Deli Bir YürekUnutmak Için Küçük Bir Kalp Yeterlidir...Ama Önemli Olan Kocaman KalpLe Sebepsiz SevebilmektiR

Alt 22-01-2013, 09:25 #60

küskünçiçek

Bizden Biri


Ben sadece fazlasıyla ciddiye almıştım küçükken babamın bana birini üzdüğümde söylediği o sözü: “Kendini karşındakinin yerine koy.” Ve ilk başlarda bunu o kadar çok yapmıştım ki bir gün dönüş yolunu yani kendimi bulamadım.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:06 .