#21
Bir an olsun unutamadığımın, gelmemişim hiç aklına..
Ya "yok" yazmış beni aşk..
Ya da
sana geç kalmışım..

ö.s.ö#22

ve senin gülüşlerin var benim ihtiyaçlarıma istinaden ortaya çıkmış muhtemelen.
yüzünün soluk kıvrımlarına girmiyorum bile bilirsin güzel şeyleri güzel konuşamam bi türlü.
senin bunaldığın şehir var ikamet ettiğimiz .
teneffüs etmekten sıkıldığın oksijene sahip bu şehri yaşanılabilir kılan şey yine bi yerinde
nefes aldığını bilişim.
saçlarında bile yok istikrar birisi biraz daha aceleci yer çekimine doğru.
söylesene ıhlamur ağacı gibi sesini duymasam ve cami avlusuna bırakılan çocuğun ihtiyacı olan şefkati, kirpiklerini görmesem…
bu şehir boğmaz mıydı beni?

ağız dolusu gülmesem de olur, dudağının kenarında gülümserken oluşan o kıvrımda kıvrılıp uyumaktan büyük mutluluk mu olur?

#23

Sevmek; defalarca aynı ateşe yürümek.


#24
Gri.


#25

Her şey istediğimiz gibiydi. Sevdiğimiz, “olmalı” dediğimiz bütün davranışlar diğerimizde sıralanmıştı. Kimsede bulamayacağımızı biliyorduk birbirimizde bulduklarımızı. Bulamadığımız için biz çıkmıştık zaten bir diğerimizin karşısına. Bu yüzden sevmiştik birbirimizi. Her şeyin yerli yerinde olmasını beklemiyorduk, değildi de zaten. “Olsun” diyorduk bunlara rağmen, “Olsun, varsın böyle olsun.” Razı olmuştuk bir noktaya kadar, ancak rahatsız olmaya başlamıştık o noktadan sonrasında. “Yine mi?” sorularını kendimize sorar olmuştuk. Tekrar tekrar aynı şeyleri görmek kimi rahatsız etmezdi ki zaten?
Kimsesizliğimizde birbirimizi bulmuşken, kimsesizliğimize döndük tekrar. Hiçbir şey olmamış gibi, hiçbir şey yaşanmamış gibi. Olması gereken buydu belki, ama olmasını istediğimiz bu değildi.
#26

Cem Adrian’ın sesi geliyordu kulaklarıma. “Korkmuyorum artık senden gece, korkmuyorum artık senden yalnızlık. Üzerime gel istersen, kaçıp gitmem.”
Cesaret geldi birden, korkmadığıma inandırmaya çalıştım kendimi. Yalnızlık dediğin nedir ki? Halledilebilir, alışılmaz belki ama mutlaka halledilebilir. Çözüme kavuşturulabilir. Hayatına yeni insanlar dahil etmek neden göründüğü kadar zor olsun?
Geceler en zoru, en güçlüsü, en zorlusu. Geceleri güzelleştirmenin bir yolu yok mu? Geceleri güneş doğmaz mı, istesek yapamaz mıyız bunu? Bir insan gelir, önce kalbimizi aydınlatır, sonra gecelerimizi. Onunla da başa çıkabilirim.
Bir anda irkildim. yokluğunun soğukluğunu hissettim. Ne cesaret kaldı, ne inanç. Bütün direncim kırıldı, savunmam düştü. Düşünüyorum da, sanırım benim için geceden ve yalnızlıktan daha güçlüsün.
#27

Gri.


#28

“İnsan inandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar yapabilir.”


#29

“Ne olur? Anlaşamayacağımızı anlarsak veda eder ayrılırız. Bu o kadar mühim bir felaket mi? Hayatta yalnız kalmanın esas olduğunu hala kabul edemiyor musunuz? Bütün yakınlaşmalar, bütün birleşmeler yalancıdır. İnsanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler, üst tarafını uydururlar; ve günün birinde hatalarını anlayınca, yeislerinden her şeyi bırakıp kaçarlar…”
Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna#30
“Onun yanında, böyle saatlerce hiç konuşmaksızın, göz göze bile gelmeksizin oturmaktan canım sıkılmazdı. Aynı masada, ayrı şeyler düşünür, bu arada sonsuz çay içerdik. Bizi bir arada tutan şeyin ne olduğunu bugün de çözümlemiş değilim.”

- Cemal Süreya.


#31

Gri.


#32

Gri.

Denizler ve kuşlar, bu hayatı daha yaşanılır kılan onlar değil mi zaten ?


#33
Gri.


#34

Gri.


#35

“Sen benim en büyük ideolojimsin.”
— Batuhan Dedde


#36

Gri.


#37

dökün adam.
içime dökün.
ruhuma yaklaştır tüm benliğini.
seviyorum seni.
hâlâ.
imkânsızca.#38

Gri.


#39

"Kimseye ihtiyacım yok" diyen kadınlar da vardır. İnanmayın onlara, bazı kadınlar bir erkeğe muhtaç olmaktansa yalnız ölmeyi tercih ederler.

ö.s.ö#40

Henüz ikimizi çeken şeyin ne olduğunu anlamış değilim Aslında seksten de bi bok anlamam Aşk da acıklıdır, hükümdür çoğu zaman.. Ne yaptığımı bilmiyorum İnan bilmiyorum Yanına uzanmak istiyorum Yanına uzanayım; “geçsin artık

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:21 .