~~Film önerileriniz~~

#1
Burdan film önerilerini paylaşabilirsiniz.Film hakkında küçük bir bilgi yada içeriğiyle ilgili resim vb yapabilirsiniz.Filmin türü içeriğide önemli tabiki.İlk ben başlayayım.

~~Film önerileriniz~~ ü

Filmin Türü: Drama,Gerilim
Orjinal adı:Perfume: The Story of a Murderer
Konusu:

1766. Grasse, Güney Fransa.

Kalabalık şehir meydanında bir parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille’ün (BEN WHİSHAW) hüküm giymesini izlemek için toplanmıştır. Halk zincirlerinden tutulup sürüklenen adamı kalenin balkonunda gördüğünde gürültüyle öldürülmesi için tezahürata başlar.22 yıl önce. Paris.

Grenouille’in annesi (BİRGİT MİNİCHMAYR) yılın en sıcak gününde şehrin balık pazarının bulunduğu mahallede doğum yapmaktadır. Bu istenmeyen çocucğu çevresinden saklamaya çalışmaktadır. Fakat yeni doğan bebek çıkardığı inanılmaz gürültü sayesinde çevreden yetişenler tarafından annesinin gazabından kurtulur. Çocuk yaşayacaktır fakat annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için asılarak idam edilecektir.

Grenouille hayatının ilk yıllarını Madame Gaillard’ın (SİAN THOMAS) yetimhanesinde geçirir.. Diğer çocuklar onda bir gariplik olduğunun farkındadılar. Altı yaşına geldiğinde küçük çocuk hala konuşamamaktadır fakat kokular hakkındaki inanılmaz yeteneği ortaya çıkmaya başlamıştır.

13 yaşına geldiğinde Madame Gaillard 10 franka Grenouille’I Grimal’a (SAM DOUGLAS) satar. Grimal bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Yaşam şartları cehennemden beter, pis kokulu nitratlar,kokuşmuş postlar içinde geçmektedir fakat bu ortamda hayatta kalmayı başarıp genç bir adam olmuştur.

Paris’e ilk gittiğinde havada hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder genç adam… Ve bu kokular onu hiç sahip olmadığı olamayacağı hayallerine sürükler… istemeden de olsa bir genç kadının ölümüne sebep olur…


Yorum:Muhteşem bir film hiç soluksuz izledim herkesin izlemesi gereken hatta arşive kaldırılabilecek tarzda bir film.
İlginizi Çekebilir


Mumya Evi

#2
...Mumya Evi...


~~Film önerileriniz~~

Altı gencin ölüm kalım mücadelesi


Mumya Evi'nde, altı arkadaşın bir kolej maçına gitmek üzere için çıktıkları yolculuk, nefes kesen bir ölüm kalım mücadelesine dönüşüyor.

Carly, Paige ve arkadaşları, yılın en büyük üniversitelerarası futbol maçı için yola çıkmıştır. Ancak maça gitmeden önce bir gece açık havada kamp yapmaya karar vermeleriyle birlikte korku verici bir maceranın içine yuvarlanırlar.

Erkek arkadaşı Wade ve asabi erkek kardeşi Nick'in gerginliği nedeniyle Carly'nin huzuru daha baştan altüst olmuştur. Kampta gizemli bir kamyoncuyla yaşadıkları sürtüşme keyiflerini iyice kaçırır. Ertesi sabah uyandıklarında arabalarının birisi tarafından kasıtlı olarak bozulmuş olduğunun farkına varırlar. Kampta mahsur kalmamak için en yakın yerleşim yeri olan ıssız Ambrose kasabasına gelirler.

~~Film önerileriniz~~~~Film önerileriniz~~

Kasabada görülebilecek tek yer Trudy Mumya Evi'dir. Son derece gerçekçi ve canlı balmumu heykellerle dolu bu evdeki heykellerin neden bu denli canlı göründüklerini kısa süre sonra keşfederler. Mumya Evi'nin esrarını çözmeleriyle, çılgın bir katilin hedefi haline gelen altı genç için keyifli bir haftasonu yolculuğu, kanlı bir ölüm-kalım mücadelesine dönüşmüş olur böylelikle. Bu tuhaf kasabadan kaçmayı başaramadıkları takdirde onlar da Mumya Evi'ni canlı heykelleri arasına dahil olacaklardır.

1953 tarihli korku klasiği "Mumya Evi" (House of Wax), Jaume Collet-Serra'nın yönetiminde bir kez daha beyazperdede! Filmin başrollerinde Elisha Cuthbert (Carly Jones), Chad Michael Murray (Nick Jones), Brian Van Holt (Bo/Vincent), Paris Hilton (Paige Edwards), Jared Padalecki (Wade), Jon Abrahams (Dalton Chapman) ve Robert Ri'chard (Blake) var. Senaryosunu Charles Belden'ın hikayesinden Chad Hayes'in perdeye uyarladığı filmin müzikleri John Ottman imzası taşıyordu.
Türü:Korku,gerilim
Yorum:Korku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken içinde çok süprizler içeren çok iyi efecklerin bulunduğu muhteşem bir film


#3
2638-longestyard-p.jpgThe Longest Yard / En Uzun Atış

Filmin Konusu: Georgia Eyalet Hapisanesinin bahçesi olan bu zorlu sahada, mahkumlar ve gardiyanlar karşı karşıya. Sadistik müdür Eddie Albert, yarı profesyonel futbol takımını ulusal şampiyonaya sokmak için herşeyi yapmaya hazırdır. Reynolds ise çalıntı bir arabayla eyalet polisiyle başını derde sokarak parmaklıklar arasına düşmüş olan bir zamanların profesyonel oyuncusu Paul Crewe. Gardiyanlara karşı oynamak üzere bir takım kurmayı kabul eder. Crewe’in takımının gardiyanlar karşısında fazla bir şansı olmadığını düşünen müdür yanılacaktır. Gardiyanlara karşı nefretleri hırsız ve katil takımına oyunu öğretmek için büyük bir motivasyon olacaktır.

Yönetmen: Robert Aldrich
Oyuncular: Burt Reynolds, Eddie Albert
Görüntü Yönetmeni:
Senaryo: Tracy Keenan Wynn
Müzik: Frank Devol

Türü: Komedi


#4
harry potter ve yüzüklerin efendisi serisi süper


#5
ben size dizi önermek istiyorum...=LoSt ve prison break...islemenizi tavsiye ederim..çok süper=)


#6
en çok sevdiğim dizi dir~~Film önerileriniz~~


#7
ölümcül.com dıe bır fılm vızyonda ızlemenızı tavsıye ederım
gerılım korku


#8
Alıntı:
LasTbaron´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
en çok sevdiğim dizi dir~~Film önerileriniz~~Bende seviyorum bu diziyi..
~~Film önerileriniz~~
Bu filmi çok begendim tavsiyemdir arkadaşlar..

Yönetmen Tim Hill
~~Film önerileriniz~~
Oyuncular Jason Lee, David Cross, Cameron Richardson, Justin Long, Don Tiffany, Matthew Gray Gubler, Jesse McCartney, Jane Lynch, Jordan Green, Allison Karman, Tiara Parker
~~Film önerileriniz~~
Senaryo Jon Vitti, Will McRobb, Chris Viscardi
~~Film önerileriniz~~
Yapımcılar Ross Bagdasarian Jr, Janice Karman,Steve Waterman
~~Film önerileriniz~~
~~Film önerileriniz~~Görüntü Yönetmeni Peter Lyons Collister
~~Film önerileriniz~~
Prodüksiyon Tasarımı Richard Holland
~~Film önerileriniz~~
~~Film önerileriniz~~Yapımcı Stüdyo Bagdasarian, Productions Fox 2000 Pictures
~~Film önerileriniz~~
Türkiye Dağıtımı Özen Film
~~Film önerileriniz~~
Gösterim Tarihi 14 Aralık 2007


#9
Makinist~~Film önerileriniz~~Yönetmen: Brad Anderson
Oyuncular: Christian Bale , Jennifer Jason Leigh , Aitana Sánchez-Gijón , John Sharian , Michael Ironside , Larry Gilliard , Reg E. Cathey , Anna Massey , Matthew Romero Moore , Robert Longo , Colin Stinton , Craig Stevenson
Görüntü Yönetmeni: Xavi Giménez , Charlie Jiminez
Müzik: Roque Baños
tür : dram / gerilim


pisikolojik film severlere


#10


The Terminal


~~Film önerileriniz~~Terminal, The - (Terminal)
Doğu Avrupalı bir göçmen olan Viktor Navorski ülkesindeki savaş nedeniyle Amerika'ya sığınır. Viktor, ülkesinin haritadan silinmesi üzerine, New York hava terminalinde pasaportuyla ilgili sorunlar yaşar. Navorski artık evsiz kalmıştır ve havaalanında kalmaya başlar. Havalimanındaki personelle arkadaşlık kuran Navorski, uçuş hosteslerinden birine de aşık olur.Oyuncular : tom hanks#11
arkadaşLar şu an vizyonda oLan fiLmLer öneriLse bnce daha iyi oLur
yada öneriLen fiLmLerin şu an vizyonda oLup oLmadığı beLirtiLirse süper oLur


#12
~~Film önerileriniz~~

Ian stone (mike vogel), güzel bir yaşamı ve onu seven jenny (christina cole) adlı sadık bir sevgilisi olan bir gençtir. buz hokeyinde kaybettiği maçtan sonra gece geç saatte eve dönerken ian şaşırtıcı bir şey keşfeder; demiryolundaki geçidin yakınında, cesede benzeyen bir şeyle karşılaşır. ian bu tüyler ürperten şeyi incelerken "ceset" tarafından saldırıya uğrar. ceset onu zorla demiryoluna sürükler ve gelen trenin altında kalır. ian, yaradan'la tanışmayı beklerken, takım elbise içinde bir büroda uyanır. hayattadır fakat görünüşe göre herkesin en büyük kâbusunu yaşamaktadır; peşindekiler onu tekrar öldürmeden önce bulunduğu durumu anlayana kadar her gün tekrar tekrar ölüp dirilecektir.

Orjinal Adı: Deaths Of Ian Stone

Yönetmen: Dario Piana
Oyuncular: Mike Vogel, James Bartle, Christina Cole, Andrew Buchan

Senaryo: Brendan Hood
Görüntü Yönetmeni: Stefano Morcaldo
Müzik: Elia Cmiral
Kurgu: Celia Haining
Tür: Korku - Gerilim
Süre: 90 Dk.
Yapım: 2008 - ABD
Dağıtımcı: Bir Film


#13
Ölüm Fısıltısı
~~Film önerileriniz~~
0 yaşındaki David, zengin bir İngiliz ailenin tek çocuğudur. Ailesinden para koparabilmek için kendisini kaçıran Max Harper ve ortağının hedefi olan David, klasik bir kurban olma niyetinde değildir.


Max ve ortağı için fidye amaçlı klasik bir kaçırma olayından farkı olmayan bu durum, David’in sahip olduğu bir takım üstün güçler nedeni ile bir anda kabusa dönüşüverir. Artık iki ortak için de olanların hiç yaşanmamış olmasını dilemekten başka yapılacak bir şey kalmamıştır.Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi : 13 Temmuz 2007
Yönetmen : Stewart Hendler
Görüntü Yönetmeni : Dean Cundey
Müzik : Jeff Rona
Yapım : 2007, ABD , 95 dk.
Oyuncular
Josh Holloway (Max Truemont) , Blake Woodruff (David) ,
Joel Edgerton (Vince Delayo) , Sarah Wayne Callies (Roxanne) ,
Dulé Hill (Dedektif Miles) , Erika-Shaye Gair (Jenny) ,
Tara Wilson (Chloe) , Cory Monteith (Punk)


~~Film önerileriniz~~

~~Film önerileriniz~~


#14
Hımm çok güzel film önerileri var merak ettim izleyeceğim


#15
Arkadaşlar bende size stephen king in romanından uyarlanmış bir flim tavsiye edeceğim cidden çok süper bir flim seyredin korku ve gerilim sevenlere


~~Film önerileriniz~~


Tür : Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi : 28 Eylül 2007
Yönetmen : Mikael Håfström
Senaryo : Matt Greenberg , Scott Alexander , Larry Karaszewski , Stephen King (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Benoit Delhomme
Müzik : Gabriel Yared
Yapım : 2007, ABD , 94 dk.


Oyuncular :

John Cusack (Mike Enslin) , Samuel L. Jackson (Mr. Olin) , Mary McCormack (Lilly) , Jasmine Jessica Anthony (Gracie) , Kim Thomson (Mrs. Palmer) , Andrew Lee Potts (Jackson) , Walter Lewis (Patrick)


Özet :

Mike Enslin, doğaüstü olaylar üzerine kitaplar yazan başarılı bir yazardır. Yine doğaüstü olaylara odaklanan son kitabı için araştırma yaparken Dolphin Oteli'nin 1408 numaralı odasında bir takım gizemli olayların olduğunu keşfeder.

Geçmişte kitapları için yaptığı çalışmalardan elde ettiği bilgilerden, 1408'in önemli bir mit olduğunu anlayacaktır. Otel yöneticisi Mr. Olin'in de olaylara karışması ile herşey ürkütücü bir boyuta varır. 1408'in korkutucu geçmişini çözmeye çalışmak, hiç de kolay olmayacaktır.

Stephen King'in 1408 isimli kısa öyküsünden uyarlanarak beyazperdeye aktarılan film, John Cusack ve Samuel L. Jackson gibi güçlü isimleri barındırıyor. 1408'in, ünlü korku romancısının en beğenilen öykülerinden biri olduğu düşünülürse filmin nasıl olacağı da merak konusu... Şeytana Karşı ve Raydan Çıkanlar gibi etkileyici gerilim filmlerinden sonra yönetmen Mikael Håfström'ün kesinlikle güven yarattığını söyleyebiliriz.

#16
Cehenneme Bir Adım

The Descent~~Film önerileriniz~~

Orjinal Adı: The Descent
Yönetmen: Neil Marshall
Oyuncular: Shauna Macdonald, Natalie Mendoza, Alex Reid, Saskia Mulder, Nora Jane
Senaryo: Neil Marshall
Görüntü Yönetmeni: Sam McCurdy
Müzik: David Julyan
Kurgu: Jon Harris
Tür: Korku - Gerilim - Macera
Süre: 99 Dk.

Yapım: 2006 - İngiltere
Mağara inişi yapacakları korkusuz bir tatil için bir araya gelen altı kız arkadaş, Applachian Dağları'ndaki bir mağara sisteminin derinliklerinde kendilerini aç ve saldırgan yaratıkların avı olarak bulurlar.
Beklenmedik bir kayanın düşüşü girdikleri mağarada çıkış yollarını kapatır. Labirenti andıran tünellerde çıkış yolunu ararlarken, kendilerini bir anda karanlıkta yaşamaya adapte olmuş saldırgan yaratıkların avı olarak bulan arkadaşlar, bu ölüm kalım savaşında eski sırların ortaya dökülmesiyle birbirlerine sırtlarını dönecekler...#17
Outpost ( Sığınak ) / 2008

zaten ölü olan bir şeyi öldüremessiniz !~~Film önerileriniz~~Oyuncular: Ray StevensonJulian Wadham,Richard Brake,Paul Blair,Brett Fancy,Enoch Frost,

Tür : Macera, Savas

Yönetmen: Steve Barker
Senaryo: Rae Brunton writer
Müzik: James Seymour Brett
Yapımcılar: Graham Begg, Jamie Carmichael, Arabella Page Croft

Zaten Ölü Olan Bir Şeyi Öldüremezsin.

Film günümüz Doğu Avrupası nda geçiyor.II. Dünya Savaşı'nda Nazilerin işgal ettiği ve üslerinin bulunduğu,o dönemde Nazilerin yenilmeyen,ölmeyen Dünyaya hükmetmek adına insan üstü askerleri yaratmak için yaptığı bir takım doğaüstü deneyleri ve bulguların kalıntıları araştırmaya giden bir bilim adamı ve bir grup paralı askerin başına gelen korkunç ve esrarengiz olaylar konu alınmış.
Film çok başarılı.Konu ve kurgu açısından çok iyi yazılmış ve yönetilmiş.İlk yarısına kadar sukunet ve gizem varken yarıdan sonra heyecan ve dehşet yerini alıyor.Konunun bilim ve askeriyeye yer vermesi ve sinema tarihinde belki de ilk kez Nazilerin farklı şekilde ele alındığı farklı bir korku filmi ortaya çıkmış.Korku filmi seven ve artık klişelerden sıkılmış,heyecan arayanlara önerebileceğim bir film.


#18
Gizli Pencere

Secret Window~~Film önerileriniz~~


Türü:Gerilim

Konu:
Mort Rainey, karisinin kendisini baska birisiyle aldatmasindan sonra sehirden uzaktaki evine kapanan bir yazardir. Yasadigi kötü günleri unutmak için ümitsiz sekilde yeni kitabini yazmaya çalismaktadir.
Basina gelen tüm bunlar yetmezmis gibi isler daha da kötüye gitmeye baslar. John adindaki tanimadigi bir adam evine gelir ve yillar önce kendi yazdigi bir romani Mort'un çaldigini iddia eder.

Tehdit edici imalarda bulunan bu adamla iliskisini kesmeye çalisan Mort evine kapanir. Ancak adam isin pesini birakmaya niyetli degildir. Eger romanin kendisine ait oldugunu kanitlayamazsa sonuçlarina katlanmasi gerektigini söyleyerek Mort'u ölümle tehdit eder.


#19
~~Film önerileriniz~~

Cengiz Han
Mongol


“Moğol” üçlemesinin ilk filmi olan Cengiz Han, genç Timuçin’in savaşarak esaretten kurtuluşunu ve dünyanın yarısını ele geçiren uçsuz bucaksız Moğol İmparatorluğu’nun kurucusu olan Cengiz Han ünvanına sahip oluşunu konu alıyor.

Gösterim tarihi: 14.03.2008

Yönetmen : Sergei Bodrov

Oyuncular : Aliya, Tegen Ao, Tadanobu Asano, Ying Bai, Khulan Chuluun


#20
The Hitcher 2007
Tür-Gerilim,aksiyon

~~Film önerileriniz~~

Grace ve Jim, üniversitede okuyan iki sevgilidir. Sömestr tatilinde eski model arabalarına atlayarak çılgın bir geziye çıkmayı planlarlar. Yola koyuldukları gece bardaktan boşanırcasına yağmur yağmaktadır. Yol kenarında son derece ıslanmış bir şekilde otostop yapan John'u görünce almaya karar verirler. Ama bu hayatlarının hatası olacaktır.

John'un tam anlamı ile bir psikopat olduğunu anlamaları uzun sürdürmez. John gerisinde bir dolu ceset bırakmış olan psikopat bir katildir. Grace ve Jim'i hunharca öldürmek için yaptığı planlar tam gerçekleşmek üzere iken beklenmedik olaylar gerçekleşir. Grace ve Jim, bir yandan hayatta kalabilmek için mücadele verirlerken bir yandan da John'un kendilerini bulaştırdıkları pisliklerden kurtulmaya çalışacaklardır.

Yönetmen Dave Meyers'ın ilk uzun metrajlı denemesi olan Otostopçu, Robert Harmon imzalı 1986 yapımı filmin yeniden çevrimi. Başrol oyuncularından Sean Bean, " Şimdiye kadar hiç otostop yapmadım ve arabama da hiç otostopçu almadım. Bu filmden sonra da asla böyle bir işe kalkışmam” sözleri ile filmin kendisini çok fazla etkilediğini anlatıyor.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:21 .