Uçan Süpürge "12 Eylül'de..."

#1
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin 12. yılına özel olarak düzenlediği “12 Eylül'de…” başlıklı mektup sergisine başvurular 1 Nisan'da sona eriyor. Yalnızca kadınların katılımına açık olan sergiye, el yazısından ses kaydına, videodan grafiğe her türlü aracı kullanarak katılabilirsiniz.

7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek 12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin teması “80'li Yıllar”. Festivalin bu yıla özgü bir etkinliği olan “12 Eylül'de…” başlıklı Mektup Sergisi'ne başvurular 1 Nisan'da sona eriyor. Festival bu sergiyle, gerçek veya kurgusal anlatılar üzerinden bir döneme ayna tutmayı, farklı hikâyeleri bir araya getirerek 12 Eylül'ü hatırlamayı ve hatırlatmayı amaçlıyor.
Yalnızca kadınların katılımına açık olan sergiye gönderilecek mektuplar; el yazısıyla herhangi bir kağıda yazılarak, bilgisayarda yazılıp herhangi bir kağıda çıktı alınarak, video, ses kaydı, resim, fotoğraf, grafik ya da istenen başka bir formatta hazırlanabilecek. Çağrı, bilinen mektup formunun yanı sıra, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak farklı mektup formları yaratmalarını da teşvik ediyor.
1 Nisan 2009 tarihine kadar gönderilecek mektuplar Ayşegül Devecioğlu, Gülden Treske, Halime Güner, Latife Tekin ve Umut Tümay Arslan'dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Jürinin bu eserler içinden oluşturacağı seçki, 7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılacak 12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında Ankara'da sergilenecek.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:19 .