6 yeni film vizyonda

#1
Yeni Superman macerası 'Man Of Steel' ve Danny Boyle'un yönettiği 'Trans' ile birlikte 6 yeni film vizyonda.MAN OF STEEL
DC Comics'in en meşhur süper kahramanı olan Superman'in köklerine, geçmişine dönerek kahramana farklı bir bakış açısı getiren son filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstleniyor; filmin senaryosu ise David S. Goyer'e ait.
Filmde Clark Kent'i Henry Cavill, kötü adamı General Zod'u Michael Shannon canlandırırken kadrodaki diğer isimler arasında Lois Lane rolünde Amy Adams, Martha Kent rolünde Diane Lane, Jonathan Kent rolünde Kevin Costner ve Jor-El rolünde de Russell Crowe yer alıyor.
Yeni Superman filminde Clark, ne olduğu ve nasıl kullanacağını hiç bilmediği, birtakım sıra dışı güçlere sahip bir çocuktur. Okulun servis aracı kaza geçirip, içinde çocuklarla birlikte nehre uçar. Servisin içindekilerin ölmesine göz yumamayan Clark, güçlerini kullanarak herkesi kurtarır. Fakat bu olay onun diğerlerinden oldukça 'farklı' bir çocuk olduğunu da bariz biçimde ortaya çıkartacaktır.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
TRANS
Ödüllü İngiliz yönetmen Danny Boyle'un yönettiği 'Trans'ın başrollerinde James McAvoy, Rosario Dawson, Vincent Cassel yer alıyor.
Filmin konusu ise şöyle; Sanat eserleri hususunda uzman olan Simon tanınmış bir müzayede müdürüdür. Franck adındaki bir gangster ile birlikte milyon dolarlar değerindeki bir tablonun çalınma eylemine katılır. Olay esnasında oluşan kargaşada başına korkunç bir darbe alır ve uyandığında tabloyu nereye sakladığı hususunda hiçbir şey hatırlamamaktadır. Ne tehditler ne de işkenceler onun hafızasını geri getirecektir. Bunun üzerine Franck Elizabeth isimli bir hipnoz uzmanı tutulur. Böylece Simon'un beyninin derinliklerindeki bilgiye ulaşması planlamaktadır.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
MUHBİR
Dwayne Johnson, bol takip sahneli yeni bir filmde karşımızda. Filmin yönetmenliğini Ric Roman Waugh üstleniyor.
İnşaat işiyle uğraşan bir baba oğlunun uyuşturucu bulundurmak suçundan tutuklandığı haberiyle şoka uğrar. Oğlu üniversiteyi kazanmış başarılı bir gençtir ve uyuşturucuya bulaşacak biri hiç değildir. Genç çocuk 20 yıl yer. Oğlunu hapisten kurtarmak için her yolu denemeye hazır olan baba, savcıyla gizli bir anlaşma yapar. Bölgede uyuşturucu ticareti yapan organizasyonun yakalanmasına yardım ederse oğlu serbest kalacaktır.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
BEŞİNCİ EMİR: ÖLÜM
Haftanın gerilim-korku türündeki filmi "Beşinci Emir: Ölüm"ü Rafael Lara yönetirken, başrollerde Ilean Almaguer, Angelica Aragon, Ernesto Gomez Cruz yer alıyor.
Meksika yapımı olan film için mekan olarak yine aynı ülke tercih edildi. Meksika'da, polis departmanının, bir seri katilin 11. kurbanını bulmasıyla başlayan film, dedektif Garcia'nın katili yakalamak üzere görevlendirilmesinin hikayesini anlatıyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
BAŞVURU: KABUL
Kısa süre önce ABD'de vizyona giren "Başvuru: Kabul" haftanın komedi türündeki tek filmi.
Princeton Üniversitesi'nde terfi alıp yönetici olmaya hazırlanan Portia Nathan ve eski lise arkadaşı John Pressman'ın başından geçenlerin anlatıldığı filmin başrollerini Tina Fey, Paul Rudd ve Nat Wolff paylaşırken, yönetmen koltuğunda Paul Weitz oturuyor.
Filmin senaryosu ise Jean Hanff Korelitz'in romanından Karen Croner tarafından uyarlandı.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
HAVADA AŞK VAR
Alexandre Castagnetti'nin yönettiği 96 dakikalık Fransız yapımı filmde, Paris'ten Newyork'a giden Julie'nin yaşadıkları beyazperdeye yansıtılıyor.
Filmde Ludivine Sagnier, Brigitte Catillon, Michel Vuillermoz, Nicolas Bedos ve Jonathan Cohen başrolleri paylaşıyor.
Paris'ten Newyork'a giden bir uçakta olan güzel Julie evlenmek için oraya gitmektedir. Kendini 3 yıl önce aşık olduğu adam olan Antoine'ın yanında otururken bulur. Antoine oldukça çekici bir adamdır ve Julie'yi ona geri dönmeye ikna etmek için geçirecekleri 6 saate güvenmektedir, oysa Julie buna izin vermemek için elinden geleni yapmaktadır. Onlar bu uçak yolculuğunu yaparken izleyicide kendilerini onların aşk hikayesinde bir yolculuğa çıkmış buluyor . Bir sürü romantik sahnenin yer aldığı film,çiftin tanışmaları , aşık olmaları ayrılıklarının yer aldığı bir sürü sarsıcı sahneyle başbaşa bırakıyor film izleyiciyi.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ
BİLİNMEZE DOĞRU - STAR TREK
Atılgan gemisi mürettebatıyla dünyaya geri çağrılır. Ama karşılaştıkları manzara, çok güçlü bir terör örgütünün donanmalarını ve ona bağlı olan her şeyi yerle bir ettiği bir faciadır. Kaptan Kirk'ün bitirmesi gereken şahsi bir kavgası vardır ve bu tek kişilik kitle imha silahını bulmak için aramaya koyulur. Hayatta kalmak ile ölüme teslim olmak arasında mekik dokuyan kahramanlar, bu macerada aşk, dostluk ve fedakarlıklar sınavlarından geçeceklerdir. Kirk tek ailesi olarak nitelendirdiği müretebatı için fedakarlığın anlamını yeniden sorgulayacaktır.
Bilim-kurgu, aksiyon ve dramı harmanladığı yapımlarla 2000'li yılların en sevilen yönetmen-yapımcıları arasına giren J.J. Abrams, seyirciyi kendi imzasını taşıyan ikinci Star Trek macerasına götürüyor.
Filmin senaryosunda Roberto Orci, Alex Kurtzman ve Damon Lindelof'un imzası bulunurken Chris Pine, Zachary Quinto, Benedict Cumberbatch ve Zoe Saldana kadronun öne çıkan isimleri arasında.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
BABADAN OĞULA
Başrollerde Ryan Gosling, Bradley Cooper ve Eva Mendes'in yer aldığı "Babadan Oğula" filminin yönetmenliğini Derek Cianfrance üstlendi.
Babadan Oğula

FİLMİN ELEŞTİRİSİ YER GÖSTERİCİ'DE:
AMERİKAN RÜYASININ İKİ YÜZÜ
"
Luke çok yetenekli bir motosiklet sürücüsüdür ve dublörlük yaptığı karnaval kumpanyası ile şehir şehir gezmektedir. New York'un kuzeyindeki Schenectady bölgesine geldiğinde eski sevgilisi Romina ile yeniden karşılaşır ve kendi yokluğundan Romina'nın onun oğlu olan Jason'ı dünyaya getirdiğini öğrenir. Luke yollarda geçen hayatını düzene sokma ve ailesiyle yeni bir yaşam kurma kararı alır. İlk iş olarak da Robin'in yanında araba tamircisi olarak çalışmaya başlar. Robin, kısa sürede Luke'un yeteneklerini keşfeder ve yapılacak bir dizi banka soygunu için kendisine ortak olmasını ister."
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
SAKSI OLMANIN FAYDALARI
Amerikalı romancı Stephen Chobsky'nin kendi kitabından sinemaya uyarladığı "Saksı Olmanın Faydaları" filminde, bir gençlik hikayesi romantik komedi türünde beyazperdeye taşındı.
Yönetmenliğini, Stephen Chobsky'in yaptığı, Logan Lerman, Kate Walsh, Ezra Miller ile Emma Watson'ın rol aldığı filmde, çocukların büyüme sürecinde karşılaştıkları sorunlar, arkadaşlık ve aile ilişkileri gibi konular ele alınıyor.
Filmin kahramanları, karizmatik son sınıf öğrencileri, güzel ve özgür ruhlu Sam ile korku nedir bilmeyen, eşcinsel üvey kardeşi Patrick’in kanatları altına aldığı utangaç, duygusal ve çekingen Charlie. Bu komik ve dokunaklı ergen hikâyesi, büyüme sürecinin alt üst edici gelgitli hallerini aktarırken, kimlik sorunları, arkadaşlık, aile, ilişkiler ve cinsellik konularını da masaya yatırıyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
İNTİKAM KURŞUNU
Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Sylvester Stallone'un başrolünü üstlendiği "İntikam Kurşunu" filminin yönetmenliğini Walter Hill yaptı.
Matz ve Colin Wilson'ın aynı isimli çizgi-romanından uyarlanan filmde, Sylvester Stallone'un yanı sıra Jason Momoa ve Christian Slater de rol alıyor.
Stallone'un "Jimmy Bobo" isimli bir kiralık katili canlandırdığı film,tehlikeli bir soruşturmanın içinde kalan dedektiferin ortak bir amaç uğruna ölüm kalım savaşına girmesini konu ediniyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
BENİM ÇOCUĞUM
Türkiye'den 5 ailenin katılımıyla hayata geçirilen belgesel projesi lezbiyen, gey, biseksüel ve trans çocuklarının hikayelerine bu sefer anne-babaların gözünden bakıyor.
Ebevyenlerin ve çocukların hissettiği inkar, travma, çaresizlik, korku, utanma ve kabullenme insani duygular itiraf öyküleriyle beyazperdeye yansıyor.
Yönetmenliğini belgesel sinemacı ve akademisyen Can Candan'ın üstlendiği yapım, homofobinin ve transfobinin karşısına çıkabilecek en güçlü direnişin yine aile desteği olduğunu ispatlar nitelikte.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
SARI SİYAH
Yönetmenliğini, Levent Akçay'ın yaptığı "Sarı Siyah" filmi, 1915'te Çanakkale Savaşı'nda yaşanan bir dramı gözler önüne seriyor.
Levent Akçay, Yusuf Güney ve Burcu Binici'nin rol aldığı filmin konusu şöyle:
"1915'te İstanbul Tıbbiyesi hiç mezun veremedi. Çünkü 1915'te mezun olması gereken sınıfın tamamı, Çanakkale'de şehit oldu. 50 İstanbul Lisesi son sınıf öğrencisi, gönüllü olarak birliğe katılır ve Çanakkale Savaşı'nda hayatını kaybeder. Büyüklerinin ölüm haberini alan İstanbul Lisesi öğrencileri sarı olan okul binasının kapı ve pencerelerini siyaha boyarlar. Bugünden sonra hayatlarını kaybeden öğrenciler anısına okul renkleri sarı-siyah olarak kabul edilir.''
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
PARANOYAK
Tibet Ölüler Kitabına göre, ölen bir kişinin 49 gün boyunca hala bir beden sahibi olduğuna inanılır... Sorunlu giden evliliğini yolun koymak için umutsuzca çabalayan Raul, eşi Ana ve oğulları, Nicoile birlikte Noel'de bir dağ tatili yapmayı teklif eder. Fakat gözler uzak tasarladığı bu tatil Samuel, adında dikkat çekici bir marangozun ortaya çıkmasıyla bozulur. Ana ve Nico, Samuel'e karşı bir anda şefkat duymaya başlar, bu da Raul'u hem kızdırır hem de kıskançlığını körükler. Raul bir şekilde, bu marangozla Ana'nın daha önceden tanıştığını ve beraber bir sır sakladıklarını keşfeder. Raul, Samuel'i Noel yemeğine çağırır ve amacı da aralarındaki ilişkiyi ortaya çıkarmaktır. Doğal geçen Noel yemeğinin ardından gelen günler Raul'un kuşkularını daha da arttıracaktır...
İspanyol yapımı korku filminin yönetmenliğini Miguel Ángel Toledo üstleniyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
ARKADAŞIM MAX
Haftanın yerli yapımlarından biri olan "Arkadaşım Max"te, bir yarışma programında birinci olan sevimli köpek "Max" rol alıyor.
Yönetmenliğini Murat Şeker'in yaptığı filmin senaryosunu Ethem Özışık yazdı.
Filmde, konağında sadık köpeği Max ile yaşayan yaşlı kadının, miras nedeniyle yeğeni tarafından öldürülmek istenmesi anlatılıyor.
Filmin başrollerini, Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu paylaşıyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
DEVİR
"Tabutta Rövaşata", "Filler ve Çimen", "Cenneti Beklerken" ve "Nokta" filmlerinin yönetmeni başarı kazanan yönetmen Derviş Zaim'in kamerasını Burdur'un Hasanpaşa köyüne çevirdiği "Devir", vizyonda.
Çekimlerine 2011 yılının ağustos ayında başlanan filmde, Zaim, önceki filmlerinden farklı olarak profesyonel oyuncu kadrosuyla çalışmamayı tercih etti. Filmin öyküsü şöyle:
"Burdur'a bağlı Hasanpaşa köyünde, her yıl bir çoban yarışması düzenleme geleneği vardır. Bu geleneğe göre, çobanlar sürüleriyle teker teker küçük bir su birikintisine girmekte ve suyu peşlerindeki koyunlarıyla birlikte kesintisiz ve hızlı şekilde geçmektedir. Çobanlar yarışmada koyunların postunu boyamak için kırmızı renkli bir kayadan aldıkları parçaları elemekte, toz boya elde etmektedir. Ancak gelecek yıllarda kırmızı renkli kayalardan bulmak zorlaşacağa benzemektedir. Çünkü büyük bir maden şirketi, köy etrafındaki kırmızı kayaların olduğu yerde dev bir mermer ocağı açmıştır. Ali adlı genç çoban, şehirdeki bir nalburdan kırmızı toz boya alır. Köylü o yılki yarışmada koyunlarını Ali'nin şehirden getirdiği hazır boya ile boyar. Ancak Ali yarışta yine dereceye girememiştir. Çobanlıktan bezen Ali, yakınlardaki mermer ocağında şoför olarak iş bulur..."
HANGOVER 3
Bu hafta komediseverleri, "Felekten Bir Gece" ya da orijinal adıyla "The Hangover" serisinin son filmi bekliyor.
Todd Phillips’in yönettiği ABD yapımı serinin üçüncü filminde, Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis ile Justin Bartha rol alıyor.
Bu kez düğün, bekarlığa veda partisi yok. Ters ya da düz gidebilecek ne olabilir ki Ancak 'Kurt Sürüsü' yollara düştüğünde tüm bahisler kapanır" denilerek, komediseverler filme davet ediliyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
ERKEK AKLI
Roman Coppola’nın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve prodüktörlüğünü üstlendiği, Charlie Sheen, Jason Schwartzman, Bill Murray ile Patricia Arquette’nin oynadığı ABD yapımı "Erkek Aklı", haftanın diğer komedi filmi.
Şöhret, para ve karizma Charles’a görünürde mükemmel bir hayat sunmuştur. Ne var ki aşkı onu aniden terk edince hayatı darmadağın olur. Sadık dostlarının yardımıyla zor da olsa kendisiyle yüzleşmeye çalışır. Film izleyicilere şu soruyu yöneltiyor: İnsan birini aynı anda hem sevip hem de ondan nefret edebilir mi?
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
SİHİRBAZLAR ÇETESİ
Sihirbazlık şovları yapan bir grubun banka soygununu anlatan orijinal adı "Now You See Me" olan "Sihirbazlar Çetesi", vizyonda.
Sihirbazlar Çetesi

Louis Leterrier’in yönettiği, Michael Caine, Morgan Freeman, Jesse Eisenberg ile Mark Ruffalo’nun oynadığı ABD yapımı filmin öyküsü şöyle:
"Dört Atlı Grubu sihirbazlık şovları yapmaktadır. Las Vegas’tayken Paris’teki bir bankaya uzaktan soygun yapıp karışık oyunlarıyla belli otoriteleri şaşırtırlar. FBI ajanı Dylan Hobbs, sihirbazlara suçlarının cezasını ödetmek ve onları daha da gözüpek soygunlar gerçekleştirmeden önce durdurmak hususunda kararlıdır."
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
KARANLIKTAN GELEN
Bu hafta vizyona giren "Karanlıktan Gelen" (Dark Skies), gerilimseverleri sinema salonlarına bekliyor.
Scott Stewart’ın yönettiği, Keri Russell, Josh Hamilton, Dakota Goyo ile Kadan Rockett’in oynadığı filmin konusu şöyle:
"Şehrin küçük mahallesinde yaşayan genç bir aile, Daniel ve Lacey Barett çifti huzurlu ve güvenli yaşamlarını bir anda tehdit eden bir dizi rahatsız edici olaylara tanık olmaya başlar. Tahmin edilemez derecede korkunç bir kuvvet tarafından tehdit edildiklerini anladıklarında Barret ailesi, durumu kendi yolları ile çözmeye çalışarak bu ölümcül gizemin peşine düşerler."
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
DOĞAL KAHRAMANLAR 3D
Chris Wedge'nin yönettiği filmde, Türkçe seslendirmeleri, Emre Törün, Kutay Kırşehirlioğlu, Seda Özelsoy ile Aydoğan Temel yaptı.
Filmde, doğayı ayakta tutma çabası içindeki iyilerle, dünyayı yok etmeye çalışan kötüler arasında geçen savaş anlatılıyor.
Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
ATEŞTEKİ KAĞITLAR
Avni Kütükoğlu’nun yönettiği, Yunus Günce, Abdullah Şahin, Suavi Eren ile Meral Kaplan’ın oynadığı "Ateşteki Kağıtlar".
"Fantastik, masalsı ve sıra dışı" bir film vaadiyle sinemaseverleri salonlara çağıran filmin senaryosunu Esef Özfırıncı yazdı, müziklerini Can Bener ile Kayhan Yakarlar yaptı.
Filmde, askerde teröristlerle girdikleri çatışmada tek arkadaşı şehit olan kendisi de yaralanan Gazi'nin, şehit arkadaşı Hasan'ın ölmeden önceki son isteğini yerine getirmek isterken yaşadıkları anlatılıyor.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
BİR ŞARKININ PEŞİNDE
Belgesel, biyografi ve müzikal türündeki 'Bir Şarkının Peşinde'yi, Malik Bendjelloul yazıp yönetti.
Filmin eleştirisi Yer Gösterici'de:
Başka Bir Hayat

1970'li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönüşen Detroitli bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan filmde, Sixto Rodriguez'in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işleniyor.
Sixto Rodriguez takdir edilmiş ama iyi satmamış iki albümü olan Detroit’li bir folk şarkıcısıdır. Ancak Rodriguez’in bilmediği bir şey vardır: müzik kariyeri Güney Afrika’da aktif olarak devam etmektedir. Orada bir pop müzik ikonu ve genç nesillerin ilham kaynağı olmuştur.
Tek kopyayla gösterime giren 'Bir Şarkının Peşinde' yılın en iyilerinden.
Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız
EVDE
Yönetmenliğini François Ozon'un yaptığı 'Evde'nin başrollerini Fabrice Luchini, Ernst Umhauer ve Kristin Scott paylaşıyor.
Filmin eleştirisi Yer Gösterici'de:
Kurmaca, hayattan gerçek mi?

Yaşıtlarının çok üzerinde bir yazma yeteneği olan Claude, sınıftaki arkadaşı Rapha’nın ailesi ile ilgili mahrem bilgileri de içeren etkileyici bir kompozisyon yazmıştır. Claude, edebiyat öğretmeninin önerisi üzerine kompozisyonlara devam etmeye karar verir. Ancak yazılan kompozisyonlar Rapha’nın ailesi içinde büyük bir karmaşaya neden olur.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:22 .