Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Sinema (https://www.tatliaskim.com/sinema/)
-   -   Altın Koza'nın para ödülleri belirlendi (https://www.tatliaskim.com/sinema/623174-altin-kozanin-para-odulleri-belirlendi.html)

Melodi. 25-07-2013 11:09

Altın Koza'nın para ödülleri belirlendi
 
http://www.tatliaskim.org/resimler/2...-25/144437.jpg
Altın Koza Film Festivali kapsamındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda “En İyi Film Ödülü”nü alacak yapımcı 350 bin lira büyük ödülü de kazanacak.
http://www.tatliaskim.org/resimler/2...-25/144438.gif
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 16-22 Eylül'de düzenleyeceği 20. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda “En İyi Film Ödülü”nü alacak yapımcı 350 bin lira büyük ödülü de kazanacak.


İlki 1969'da Adana Belediyesi ile Adana Sinema Kulübü öncülüğünde düzenlenen ve adını bereketli Çukurova'nın simgesi pamuktan alan festival, bu yıl 20. kez sanatseverlerle buluşacak.


Hazırlıklarına günler öncesinden başlanan festivalin tanıtımında kullanılacak afiş de düzenlenen yarışmayla belirlenecek. 70 kişinin başvurduğu afiş tasarım yarışmasının sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.


Festival kapsamında yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ile Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'na başvurular sürüyor. Başvuru formuna ve konşullara ilişkin bilgilere "www.altinkozafestivali.org.tr" adresinden ulaşılabilecek.

http://www.tatliaskim.org/resimler/2...-25/144439.jpg

Yayımlanan yönetmeliklere göre, her üç yarışmanın para ödülleri de belirlendi. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda “En İyi Film” seçilecek eserin yapımcısı Altın Koza heykelinin yanı sıra 350 bin lira ödülün de sahibi olacak.


Yarışmada diğer ödüller ise şöyle:


“Yılmaz Güney Ödülü 75 bin lira, Adana İzleyici Ödülü 25 bin lira, En İyi Yönetmen Ödülü 50 bin lira, En İy Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü 20 bin lira, En İyi Müzik, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü 15 bin lira, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü 10 bin lira. Ödül alanlarla Umut Veren Genç Kadın ve Erkek Oyuncu ödülü kazananlara Altın Koza heykeli de verilecek.”


Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda ise En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Kurmaca Film dallarında ödül alanlar Altın Koza heykeli ile 7 bin 500'er lira da kazanacak.


Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nda da En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Kurmaca Film dallarında ödül alanlar Altın Koza heykeli ile 10 bin liranın sahibi olacak.


Toplam 700 bin liranın dağıtılacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ile Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'na başvurular 2 Ağustos'ta sona erecek.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:19 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2018 Tatliaskim.com