Bu ruhun tercümesi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-05-2009, 20:49 #1

Önder ÖZTÜRK

Yeni Üye

Bu ruhun tercümesiSanki iki dirhem sızıda bana damlamıştı.
Ilıman iklimlerin bana yazdığı satırlar vurmuştu yüzüme.
Ve ne kadar '' sen'' olmuş ruhum dedim boşluğa, benliğini arayan bir çöl aslanı gibi.
Akşam sefaları açıverdi sonra ay göğe açılmamışken,
Lakin; dilime dolanan felsefi satırların kocaman cümleleri,
Kaybolduğumu kulağıma haykırıyor
Ve benim cümlelerim adreslerine hiç ulaşmıyordu.
İşte ben bu yağmurda cümleler türettim.
Ne varki yine dün gibi,
Nişangahı bozuk cümle gibiydim.
Mitolojinin kayalara kazınan kayıp çocuğu gibiydim.
Ve, darma duman şehirleri aşındıran devrin arabaları,
Çamurlu sularıyla ıslatıyordu beni,
Aşık divanelerin kahır cümlelerini kulağıma fısıldıyarak.
Kapımın eşiğinden gül giriyor.
Damarlarına basılmış karabasanlar yorgan döşek,
Yedi ayın ıstırabı gözlerime oturuyor.
Ve korkutuyor zulamdaki nemlenmiş harfler aşkı.


Tüm parağraflar ben yazıyor.

Sessiz kilometreler yırtılıyor satır aralarında,
Aklım kaldırmıyor moral fonksiyonlarını,
Ve,
Gülüşlerdeki o renksiz kalyonu, gözüm umursamıyor.
Yürek titremelerinin lakırdıları dolduruyor sonradan mahallemi
Biliyorum, anlıyabiliyorum
Benim ismim zikredilmiyor
İşkencelerin ötesinde lal olan gece, gündüz ve tüm tabiat olayları,
Yalnızlığımı senin pencerende paylaşmıyor.
Katliam öncesi bir susuş, bu ruhun tercümesi
Ve kurulmuş tüm cümlelerin postal sesleri

Telaşımı tükürüyor hayatın her bir zerresine.Önder ÖZTÜRK

03 MAYIS 2009

14: 01

KADIKÖY / İSTANBULBenzer Konular

Görüntüleme:1113, Cevaplar:12

İlginizi Çekebilir >
Alt 07-05-2009, 20:55 #2

Önder ÖZTÜRK

Yeni Üye

Meryemce sus


Gözümün karasında, şehrimi aydınlatan hayat felsefem. Karanlıklara diz çökmüş, rüyalarını izlemekteyim. İnsanların dilindeki alay konularının başrolünde yine ben varım ama her şeye inat, geçmişten geleceğe dualarla, özlemlerle ve hicranlarla beslediğim fidanımsın. Kökünü toprağa salmış cümlelerimin manası kayboluyor seni anlatırken. Acı dolu hayatımın beni kuşattığı zamanlarda, sevdasına sığındığım korunağını benden mahrum kılma. Yaşadığın aşkların olsun, kanasın yüreğin ama sen kanatma, yılma, usanma… Tüm kanamalı, ağır yaralı günlerini yüzüme vur. Serçelerin ayaklarında taşıdığı umudu taşı yarınlarına. Tüm gülücüklerin şahitliğinde öpülmeyi bekleyen dudakların hala benimle.Ey benim secdadesine başımı koyduğum. Sıla ve naz kurudu, gel bir tutam büyüt toprakta, karanlık düşen şehrime aydınlığınla işgal et. Benim son ihtimallerimi gerçekleştir. Fukara dünyamın yalnızlığını yoldaş edinmişken kendime yarenim ol, soğuk ellerim ol, susuz dudaklarım ol, sararan yapraklarım ol. Suskunluğum sarsın bedenini. Seni gülüşlerin hatırlatır ve sokulduğum koynun.Meryem’ ce sus ben seni anlarım. Gözlerinin karasına hapset beni, nakış nakış işle yüreğimi. Hüznünle boğ beni, ve sırılsıklam et. Meryem’ ce sus ve suskunluğun vursun dudaklarıma. Sonra kal gitme, senle sevdalara yelken açalım. Boynuma vurulan hasret olsun ama ayrılığını tadmasın yanan ruhum.İtaat eden ben değilim yalnızlığım, dayanaklarını kaldır ortadan ve işgale izin ver. Aşktan ölen yüreğimin yaşatacağı her demi kabullen. Galibi geldiğim aşkın ihtimalleri olmasın artık. Yum gözlerini ve ismini verdiğim sevdamın topraklarını seyret.Arkana takıp getirdiklerini istemiyorum. Sadece benim olmalısın. Mutluluğun en ateşli zamanını yaşatmalısın. Nefes alışlarımda, özlemlerimde ve de dilendiklerimdesin. Ölmeyi bana arzulattıran sensin. Kurduğum aşk cümleleri başka boyutları kuşattı, beni seviyor musun deme bana. Meryem’ ce sus ben seni anlarım.Bende bir emanetin var hala ve hala emanetin emanetimdir. Şimdi bırak kendini bana, özlemin en sıcak terlerinde yüzelim. Üşümekte olan saçlarıma kırağ düşürme artık. Ayaz vurmasın dudaklarıma ve çatlamasın hasretin. Her gece camdan yansıyan hayalini benden duymak mı istersin ? Ben sana gelmişim kaybola ola. Cehennem ateşide olsa sunacağın çekinme. Emanetin sen ol ve kabul et artık beni yüreğine ben yanmaya razıyım.Sevdiğim kadar seversin elbet sende, Sonbaharda tutar ellerin. Gün gelir son nefesimde anarsın beni ama gülümse, gülümsemeler anlamında kalsın. Olur ya, senli olan düşlerim bir intihar sonrası ambulans sedyesine düşerse yine gülümse, kahkahalarına boğ hayallerimi.Çok güzelsin, çok alıcı… Gelsinde mecnun görsün seni. Çok ama çok güzelsin. Her yanımı kuşattın, hastalıklı bir beden bıraktın.Önder ÖZTÜRK31 / 08/ 2008

14:30

Alt 07-05-2009, 21:04 #3

Önder ÖZTÜRK

Yeni Üye

Sana adanan cümleler


Gecenin kokusu şehrine en ağır haliyle çökmüşken ve sen uykudayken beynimin en uc noktalarında sana adanan cümleler.Mana yitirmişti çoktan sihrini ama sen tüm ihtişamınla çıktın ortaya. Olanakların tükendiği ve imkansızlığın soyunduğu bir anda sevdanı giydirdin Ankara' dan Kayseri' ye..

Şimdi mahmur bir zamanın en yalancı vakitlerinde okuyorum beynimin kıvrımlarında saklanan cümleleri sana adanan cümleleri. Her biri İsmail' in kuzuları her biri meryem' in çocukları.Önder ÖZTÜRK02 / 09 / 2008

09:15

Alt 07-05-2009, 21:09 #4

Önder ÖZTÜRK

Yeni Üye

Aşk için işlediğim bütün günahları kutsal sayıyorum


Aşk için işlediğim bütün günahları kutsal sayıyorum artık yağmalanmış şehirler hüzünlü güller yüklenerek müebbeti olduğum cemaline kendimi hapsetmeye geliyorum. Ruhumu yaktım önceden ve şimdi hasretinle kurtlanan cesedimi saçlarına sarmaya geliyorum. Dün bugün ve yarın ne kadar varsa aşka dair yaşanacaklar hepsini gece yarısı hasretlerine yoldaş ediyor ve tüm sevdaların ağırlığınca yürüyorum sana. Kuşatmadaki düşlerimi ve baskın yemiş hayallerimi onurumu haysiyetimi yerlere atarak azad ettiriyor ve her şeyi göze alarak lanet olsun işte boyun eğiyorum sana. Bakışlarımın ardında bakışlarını okşayarak ne fırtına ne boran hayalinin pusulasıyla ayaklarına sarılmaya geliyorum. Kimliksiz utangaç güçsüz sevdamı ; acı ve gözyaşına atarak kıyılarına yaklaşıyor ve bir yosun olmaya razı oluyorum. Artık kimsenin olmadığı uçsuz topraklarda maviyi kırmızıya boyayarak bekliyor ve seni kutsal biliyorum.

Önder ÖZTÜRK

8 HAZİRAN 2008
14 : 30

Alt 09-05-2009, 18:26 #5

αѕι яυн_вנк

''αşкα ιηαηм


eLLerine sağLıkk qüzeL oLmuş..

Alt 09-05-2009, 20:15 #6

мєℓiкєηiη вiятαηєѕi

~


P.için tşkrler..

Alt 09-05-2009, 20:21 #7

мєℓiкєηiη вiятαηєѕi

~


Yüreğine sağlık..

Alt 11-05-2009, 14:12 #8

izмiяiηciѕi

вα∂є & ρєѕтσ


şiirler bölümünde tek başlık açabilirsiniz. başlıklar birleştirildi
şiirlerinizi bu başlık altından paylaşabilirsiniz

Alt 16-05-2009, 13:22 #9

T_u_q_b_a

Merve


Yüregine SaqLk (:

Alt 17-05-2009, 20:58 #10

Önder ÖZTÜRK

Yeni Üye

ıslanan cenazelerim var


Hüznün sağanağında ıslanan cenazelerim var benim tam yüreğimin acıyan yanında. Çok ağrıyorum. Düştü yine bedenim düştü yine gözlerin kanayan avuçlarımın izlerine ve beni sağır eden o yangın beter sözlerine. Fersah fersah uzaklaşıyorsun hangi denizlerin tuzuyla kavuruyorsun beni. Benim sevdam Erciyes kadardır bir baksan Yeditepelidir. Bir baksan Ankara mevsimidir. Benim sevdam çok sancılıdır ege bilir bunu en iyi toroslardan söndürür yangınını. Sığmaz cilt cilt sayfalara. Biçimsiz anlamsız coğrafyası talan darma duman şehirler gibidir kuzum.

Şimdi mahyalarda kavruluyorum. Bir ezan okunuyor gece yarısı melekler dolduruyor şehrimi susuzluğun ciğerimi kavurduğu bir anda. Hiç bitmeyen cümlelerimin peşinden koşuşuyorlar. Çok üşüyorum. Bana yürek sızısı hediye etme. Nereye gitsem hangi sokaklarda savrulsam bükülmüş harfler çıkıyor karşıma. Kırılganlığım dahada çatırtıyor ve başıma koca binalardan cam kırıklıkları yağıyor. Morarmış tüm hücreleri cümlelerin. Sıkışmışım sevdam.

Olmadık bir anın keşkelerini senin omzuna yükleyemem ama yüreğim yinede seni sayıklıyor. Bak güz geldi toprak sen kokuyor. Yağmur yağdırmasın mevlam yine toprak sen kokar korkuyorum. Adım olursun gökyüzüne düşlerin kurulur sahneye sen çıkarsın. Off… Bırakta bir hiç olarak kalayım hiç…

Koynuma aldığın sen titriyor en insancıl gölgeler sarsıyor bizi. Şizofreni krizlerin sesleri geliyor dışarıdan şimdi yağmurda başlar ve bir bakmışım koynum bomboş öfkeli serzenişlerim kapımın eşiğinden sızar dışarıya ve şizofreni krizlere karışır. Çıldırırmıyım yoksa şehrimin duvarları yarim olurmu

En mahrem anların geliyor aklıma. Sevişmelere ayıp diyor şehrim. Soluklarıma soluğun siniyor günahsın guslüne müsaade etmiyor tabiat ama ben seni silemiyorum ve düşüyorum her defasında rüyalarımda. Kan revan içindeyim.

Devriyeler çıktı sokaklara gece yürüyüşlerime yasaklar koydu. Odama düşen ışığına gölgeler kondu. Lekeni bıraktım göğsümde gürmüyormusun. Çırılçıplağım gelde çıksın lekelerim.

Karanlıktayım ve sessizliğin kabuğunu atmaya çalışıyorum bedenimden ve uzakta ölümlü savaşlar yaşanıyor. Sen benim savaşım olma ben yenildim şiddetli çarpışmalarda.
Önder ÖZTÜRK

11 Eylül 2008
08:01

Alt 17-05-2009, 20:59 #11

Önder ÖZTÜRK

Yeni Üye

Içgüdülerinin esiri olma


Önceye ve sonraya dair tüm keşmekeşlerin arasından sıyrılıp sana hiç dokunmadan sana hiç bakmadan gözlerine aşkın tılsımlarını koymadan konuşmadan ve susmadan sadece seni sevmek mabedinde ilahiler dinlemek istiyor canım.

Tekrar tekrar dinlediğim ilahileri senin ismini zikrederek nakşetmek istiyorum ruhuma sonra rabbimden seni dilemek geliyor içimden O kadar uzak olamazsın bana. Bir dua kadar yakınlığın ve bir nefes kadar uzaklığın.

Saçlarını tüm kutsiyetlerle bezeyip göz kirpiklerinde gezer gibi sarının yeşilin mavinin ve tüm bilinmez tabiat renklerinin senle buluştuğu seher anını sarmak istiyor canım ve senin detaylarında bir ömür uyumak.

Nereye varacağını bilmediğim günah besleyen yollarda sadece ben istiyorum diye kilometreleri adımlar gibi sana yürümek sana koşmak sana gelmek istiyor canım. İçgüdülerinin esiri olma ve sende koş.

Öğretilmemiş bir sevgiyle seviyorum seni tüm biçimlerden bağımsız apayrı bir denklem içinde seviyorum seni. Tarifini kırdım tüm olmuşların. Ben seni olmamışların içinde seviyorum.

İç güdülerinin esiri olma


Önder ÖZTÜRK

26 Temmuz 2008
17:05

Alt 20-05-2009, 13:13 #12

şair cemil

Foruma Alışıyor


çok harika olmuş insanın ruhunu dinlendiriyor paylaşımın için teşekkürler

Alt 20-05-2009, 13:14 #13

Õżпџѓ ッemeqine saqlık ..tşkler..,

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:33 .