Son Bir Mektup Sana

#1
Önceki mektuplarımdan farklı yazacağım bugün. İçimde zifiri karanlığa boğulmuş sitemimi dökeceğim beyaz yapraklı sayfalara. Mektup zarfımın içinden çiçek çeşitlerini değil, gözyaşlarımdan bir buket sunacağım Sana. Mektubumun bütün satırlarını ince eleyip sıkı dokuduğunda ana temasını çıkaracaksın gözlerimin. Orada özlem yerine sadece şu sesi duyacaksın:

Hıçkırıklarımı…

Felsefemi alt üst eden bir inkılâpla karşı karşıya kaldım yokluğunda. Devrim şarkılarını zıt kutuplardan dinlemekten sıkıldığımı hissettiğimi hissettim. Bu parça parça olup yosun tutmuş feodalite yüreğim nasıl hesap verecek yaratıcısına? Her bir tarafında bir devlet. Bağımsız devletler topluluğu denildiğine aldırma sakın yüreğime. Ben Sana bağımlıyım. Ooof. Yetiş imdadıma!

Bazı sembol düşüncelerle kusursuz olduğumu sandığım an yetiştin imdadıma bunu en az devrim şarkıları kadar biliyorum. Kibirlilik kokan önceki mektuplarıma da aldırma sakın. O Sen’in yokluğunda yazıp, sıkboğaz ettiğim düşünce metinlerimdi. Son zamanlarda da şiirlerimi hatta yazılarımı dahi akrostişe boğdum. Her köşesinde Sen kokuyorsun. Ve her satırda Sen. Bunu adın gibi biliyorsun. Ve biliyorsun ki benim kalemim Sen’sin.

Kitaplar yazdım Sana. Hecelerimin her harfinde Sen’i ağırladım. Bazen yorgun gözüktün sayfalarımda, bazen sevinçli, bazen de üzgün. Ama hep o sevdamı tattırdım; merhamet aşıladım kalbine. Her paragrafa Sen’in desturunla başladım. Felsefe ile filozoflaşan metinlerimi matematikle bitirdim. Ne olur gel kurtar beni bu karmaşık problemlerin elinden! Topla dağınıklığımı çarp yüzüme. Çıkar yüzümdeki Senli maskemi. Ve böl, parçala ve yut Sen merkezli devletimi.

Bu Sana son mektubum ve can çekişen satırlarım. Ürkek düşüncelerim bir derin nefes için izin istemekte mürekkebimden. Ruhumun parmaklarımı oynatması yeterli sırf Sana yazmak için. Ve ne kadar dil döksem de yüreğime, düşündüklerini cümlelere bağlayamıyor düşüncelerim.

Biliyorsun.

Ben Sana bağımlıyım. Ve Sen’in caddelerinde Sen’i düşünmem bile yasak. Odamın en kuytu köşesinden yazıyorum Sana. Her yer alacakaranlık ancak; Mum’a ihtiyacım bile yok. Işığım olarak isminin ilk harfi yetiyor. Sağlamasını yapıyorum yazdıklarımın. Her defasında o sesi duyuyorum. Ve her defasında o ses de Sen’i buluyorum.

Biliyorsun. Bu Sana son mektubum. Ve biliyorum yine cevap yazmayacaksın.

İşte bak! Hafızasını kaybetmiş hıçkırıklarımı duyuyor musun?

Bana, Sen’i hatırlatıyor.

İlginizi Çekebilir
 • ßu Mektup Sana......
  Bu sana düşünüpte yazmadığım, yazıpta yollamadığım onca mektuptan biri yalnızca... Sen hiç bilmesen ve ...

 • [...Bu Mektup Sana...]...
  Bu mektup sana…hani eskiden canım dediğim sen vardın ya işte ona bu mektup… Belki hüzünlenirsin d...

 • [#..ßu Mektup Sana..#]...
  Bu sana düşünüpte yazmadığım, yazıpta yollamadığım onca mektuptan biri yalnızca... Sen hiç bilmesen ve hiç...

 • Bu MeKtUp SaNa...
  Bu Mektup Sana Bu mektup sana...

 • bu sana ilk ve son mektup...
  SANA İLK VE SON MEKTUP Senden ayrı olalı tam Bir yıl, 3 ay, 13 saat 22 dakika 3 saniye oluyor. Seni görmek...#2
allah kimseye vermesin aşk acısı....acıların enbüyüğü...
emeğine sağlık kardeşim....


#3
Amin kardeşim. Çok teşekkür ediyorum


Gün yine yokluğunu giydi üzerine…

#4
Gün yine yokluğunu giydi üzerine… Her zaman olduğu gibi bugünde sensizim. Sensizliğin o soğuk duvarı ile karşı karşıyayım.

Sonbahar mevsiminde olalım veya yaz mevsiminde olalım benim için sen yoksan, ben halen soğuk günleri yaşıyorum, yanımda olsaydın eğer mevsim yaz olmuş ya da kış olmuş fark etmezdi benim için, içimi ısıtan sen olduktan sonra isterse bedenim soğuktan tir tir titresin umurumda değil.
Ellerim ve yüreğim üşüyor…

Şimdi yokluğunu soluyorum aldığım her nefeste. Isıtamıyorum yüreğimi, sen yokken yanımda, sen yanımdaymışsın gibi yapamıyorum. Her gün bir önceki günden farksız, her şey anlamını yitirmiş, ben kendi içimde kaybolmuşken bu kadar ya sen neredesin?

Ne yüzünü, ne ellerini, ne de yüreğini hissedebiliyorum bu soğuk sonbahar mevsiminde. Oysa seninle tanıştığımda etraf karlarla kaplıydı o gün yüreğimi ısıtmıştın.

Seni seviyorum derken. Soğuk olan ellerim ellerinde kaybolmuştu. Oysa şimdi, şimdi yokluğun hâkim bende, seni yüreğimin en güzel yerinde yaşamak isterken, senli düşleri yaşamak niye? Her yeni günde sana uyanmak varlığını solumak istiyorum.


Yüreğimde hissettiğim duygular birer birer sönüyor, sevgi, mutluluk, huzur… Bana kalan duygular ise hüzün, gözyaşı, acı…

Oysa ne umutlarla, sevgi dolu kalbimle çıkmıştım senin karşına. Seni çok sevmeye söz vermiştim kendime. Seninle olmak, seninle gülmek, omzunda ağlamak...


Gece yine bana seni hatırlatan “sensizliği” giydi üzerine.

Yine her gece olduğu gibi seni anlatıyorum yıldızlara, sensizliği soluyorum her nefes alışımda. Sana olan bu derin sevgimi, özlemimi anlatıyorum gecenin hüzün kokan sessizliğinde.

Sen bana bu kadar uzakken çareyi gecenin karanlığında yıldızlarda arıyorum çaresizliğimi.

Gecenin karanlığında resmini çiziyorum soğuk taştan duvarlara, gerçekleşir ümidiyle. Yanıma gelip ellerimi tutarsın diye, sensizlikte buz tutan yüreğimi gülüşünle ısıtırsın ümidiyle…

Umutlarımı iyice yitirdim son günlerde… Döneceğine dair umutlarım bitmek üzere, sana olan özlemimi anlatıyorum beyaz kâğıtlara, oysa sana anlatmak isterdim içimde sana karşı atan sıcak yüreğimin özlemle solan çiçeklerini.

Ya “Kal” de, ya da “Git.” Artık sonu olmayan bu çıkmaz sokaklardan kurtar beni. Varlığında yokluğunu yaşamak ne kadar can yakıcı biliyor musun?
Bu mahkemede en ağır cezayı ben alacağım, cezam ise seni yüreğimde saklamak olacak. Seni seveceğim her an. Gülüşüne, ellerine hasret seni yaşayacağım ama sensiz…

Her geçen saniye kanayan bu yaramı daha da büyütecek, kanayan yaralarıma inat ben seni seveceğim… Gitsen bile sevgili. Sen benden gitmedin, halen yüreğimde yaşamaktasın anlatılmaz bir sevgi ile…


Ödediğim bedel sensizlik, yalnızlık, aşksızlık. ve dedim ya bugün dilimde bir sarkı var adı oldu yalnızlık...


(Neslihan'dan - ''Adı Oldu Yalnızlık '' Şarkısını dinlerken Yazdıklarım)


#5
bu bölümde tek başlık açabilirsiniz. başlıklar birleştirildi


#6
EMeğİne yüreğine saĞLıK caNıMmM....


#7
tşekkür ederim kara prensesi'(m)


#8
emegine saglık güzellerdi


#9
teşekkür ederim.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:41 .