Özgün olun biraz, ayıp değil .
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 13-08-2015, 23:34 #1

` baLım.

Beşiktaş.

Özgün olun biraz, ayıp değil .Sırf toplum sizi benimsesin diye, sırf yadırganıyormuş hissine kapılmayasınız diye, üzerinde doğru dürüst düşünmediğiniz; size yanlış gelen/gelebilecek yanları olmasına rağmen, bu yanlarını da o aynılık çizgisinden bir gram uzaklaşmamak adına görmezden geldiğiniz fikirlere sahipmişsiniz gibi davranmak zorunda değilsiniz.


Evet, haklısınız, mevcut çoğunlukla aynı düşünmek, aynı davranmak her zaman daha kolaydır. Zorluk çekmezsiniz, kolayca aralara kaynayabilirsiniz. Ama olmuyor bence.


Gerçekten olmuyor.
Çünkü ben buradan baktığım zaman, sırıtan ve tam oturmamış şeyler görüyorum. Çok fazla aynılık görüyorum, aynılaşmaya çalışmak görüyorum.
Özgürlük ve açık fikirlilikten bahsedildiğini ama o çemberin dışındaki en ufak fikrin yalnız ihtimaline bile tahammül edilemediğini görüyorum. Başka türlü düşünülürse, başka türlü yapılırsa ya da yalnız başka doğruların da olabileceği kabul edilirse sanki türlü felaketlere maruz kalınacakmış, dünyanın sonu gelecekmiş gibi davranıldığını görüyorum.


Ve sadece diyorum ki;
Özgün olun biraz, ayıp değil.
NUMER'e ait.Benzer Konular

Görüntüleme:390, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:18 .