birgün.

#1
”biri burada öyle bir acı yaşamış ki gitmiş parkın girişindeki tabelaya ‘burada bitti’ yazmış, bu da belediyeyi öyle mutsuz etmiş ki tabela yenilenmiş. ama o adam, ya da o kadın, o tabelanın yenilendiğini fark etmeyecek artık. çünkü burada bitti.”

birilerinin acılarına kör olurken insanlığınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz. mesela eve nasıl geliyorsunuz, ceketinizi portmantoya nasıl asıyorsunuz, hiçbir şey olmamış gibi gülümseyerek herkese iyi akşamlar demeyi nasıl beceriyorsunuz, kafanız yastığa düşmeden nasıl uyuyorsunuz, her şey nasıl böyle oluyor ve bunu aklım nasıl almıyor. işte böyle düşündükçe diyorum asiye, her şeyi böyle, incecikten eleyip sıkı sıkı dokuyunca, ellerimde böyle yaralar çıkıyor, sonra doktor gülerek sen daha yirmidört yaşında neyin stresine girdin yani diyor, ben bu stres kelimesini oldum olası sevmiyorum, sıkıntı diyorum, neyin sıkıntısı diyorsun ya, asiye bir adam var diyorum, beni sevse iyileşecek sanıyorum ama beni sevmeyi ona bir türlü anlatamıyorum, çünkü asiye, sen mesela beni nasıl seviyorsun, ben kendimi nasıl sevdiğimi bilmiyorum, bana bir şey söyle. alıyor elimi asiye, sağ elimi alıyor avcumdan öpüyor, bak böyle seviyorum diyor, yaralı ellerini öpecek kadar, çayları tazelemeye gidiyor. ben bunu nasıl anlatayım.

bir gün alabildiğine öfkeli diğer gün sessiz sakin oturmuş buluyorum kendimi, dün dokuz buçuk kilometre yürüdüm bugün adım atacak halde değilim, bazı gün sayfalarca yazıp ertesi gün evet bile diyemiyorum, kimseye diyemiyorum, günleri geri sayıyorum, sürekli geri, sıfıra vurunca tekrar baştan, azala azala bitmesi gerek çünkü kendimi artık boş tesellilerle avutamıyorum. bir gün parka yürürken “sen neden her geçtiğimizde bu eve bakıyorsun” diyor, “ethem öleli 3 yıl oldu” diyorum, “oniki mevsim, bu onikinin altısı balkonda ethemin yüzüyle geçti, beş mevsimde iki kez perdeler değişti, birkaç kez camlar temizlendi, mutfak dolaplarından birinin menteşesi değişti, bu yaz o balkona bayrak asıldı. ben bu eve baktıkça insanların ölüme nasıl alıştığını görüyorum, yaşamak bence bu, hiç kimse bu evdekiler kadar yaşamıyor, üstüne basa basa, elini çekmeden, yarasını saklamadan yaşamıyor artık kimse.”

sana böyle mutsuz hikayelerle gelmekten çok utandığım için yarı yolda hepsini çöpe atıp bomboş defterlerle bineceğim otobüsleri düşünüyorum, kötü şeyler oldu, çok kötü şeyler oldu, hepsi geçti, nasıl ölünmeyeceğini ve nasıl yaşanacağını öğrendik, artık başlayalım diye önüne koyacağım hayatı düşünüyorum, bir gün anlayacaksın, ya da ben anlatmayı öğreneceğim, asiye beni nasıl sevmişse sen de sevebilirsin, yaralardan değil belki, ellerimden de değil, çok adım attım, yollardan sevebilirsin, biraz üşüdüm, belki havadan, bazı şehirlerde nefes aldım, buralar buralar ve buralardan, sebepli sebepsiz, doğrudan dolaylı sevebilirsin beni, bekliyorum, her gece bu kadar sözcüğü bir araya getiremiyorum belki ama amin diyorum, amin, bütün yaşanmışlara, yaşanmaya niyet edilenlere, hayallere, düşlere, amin. herkes her şeyi anlıyor bence. herkesi ve her şeyi anlıyorum seninle. burada başladı diye kazıyalım istiyorum bütün park tabelalarına, burada da başladı, burada da, ama burada hiç bitmedi. hiç bitmeyecek. binlerce kez başlayacak. sonra bitmeyecek. amin.

İlginizi Çekebilir
 • Birgün...!...
  https://www.tatliaskim.com/resimler/2016/07-24/415837.gif Bil ki şimdi ağlamiyorum ama.. Birgün gelecek ah...

 • » Birgün . ....
  Birgün tüm yasananlar geride kalıcak acılar. . ...

 • Birgün Sineği-Birgün Sineği Hakkında...
  Yaşamlarının %99’unu larva ya da nimf halinde suda geçirirler, yalnızca birkaç saat, en fazla bir gün (n...

 • :::...HaNi BiRGüN...:::...
  Hani bir yağmur yağar ya bazen... (Birden aklınızı uzun zamandır haber alamadığınız, ne yaptığını bilmediğiniz...

 • ...:::Birgün Anlarsın:::......
  Uykuların kaçar geceleri, bir türlü sabah olmayı bilmez. Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya, Deli eden bir...#2
Çok sevdim.
Tam üç kere okudum.
Yüreğine sağlık.


#3
harikaydı.
ellerinize kaleminize sağlık..


#4
böyle güzel yazılar okumaya ihtiyacım vardı. teşekkürler


#5
harikaydı


#6
teşekkür ederim hepinize, okuyan gözlerinize sağlık.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:19 .