Yaşanmamış Yaşanmışlıklar !

#1
Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer ...

Neresinden tutsan yarım, neresinden baksan anlamsız, ne yapsan boş durumlar içerisinde bir hikaye bu.

Yılların yılları kovaladığı ama bir türlü yakalayamadığı, yılların aylara, ayların haftalara, haftaların günlere, günlerin saatlere, saatlerin dakikalara, dakikaların saniyelere, saniyelerin ise saliselere düşman olduğu yok sayılmış koca bir hayat hikayesi. Hikayeler aslında yaşanmışlıkla, hayal dünyası arasında olan bir durumdur. Çoğu zaman yazmış olduğun hayal dünyasının hikayesine kendini o kadar kaptırıverirsin ki, arafta sıkışırsın. İşte öyle bir ikilem bu hikaye.

Kim olduğu, ne olduğu, nereli ya da nasıl biri olduğu asla belli olmayan, kayıp yılların içerisinde var olan bir "insan." Cinsiyet, mezhebi, dini, dili, ırkı kimse tarafından bilinmeyen bir hikaye kahramanı. Çocukluk yıllarında hatırladığı tek şey sokakta yuvarladığı misketi bir de üzerinden inmediği bisikleti ile gençlik yıllarına gelen bir hikaye.

Gençlik yılları ise, hep başkalarının yönlendirmesiyle geçen, hayalleri ve gerçekler arasında sıkışıp, kendine aykırı bir gerçeğe sürüklenen bir gencin hatırası. Oysa dünya da herkesin bir hayali, bir gayesi olurdu ve gerçekleştirmek için çalışır, yapamazsa, "denedim olmadı" deyip yeni oluşumlara doğru yola çıkan insanların öyküsü. Herkes tarafından bir oluşumlarda kullanılan, işleri bitince "neyini gördük ki" deyip köşeye atılan topluluğun hikayesi.

Ömrü boyunca bir kıza ya da erkeğe dokunmaya kıyamazken, aldatılan aşıkların acısı. Anne ve baba saygısını koruyan, ama onlar tarafından bile hep hor görülen, neyini gördük ki senin denilen evlatların hikayesi. Haklı ve haksız aramaksızın "insan" değeri üzerinden yürüyüp ama her konuda haksızlığı dile getirilip köşeye atılan haklıların öyküsü.

Ve yaşam boyunca bir defa kendi hayatını yaşamaya başlama kararı alınca, bir "hiç" statüsüne koyulmayan, beceriksiz sayılan, asla güvenilmeyen; çünkü insanların buyruğundan çıkacağı için kimsenin işine gelmeyecek kararlar aldığı için dışlanan, insanların hayat hikayesidir bu.

05.04.2017
#sirkan

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:49 .