Duygularımız İnsanı Ölümü Sevince Coşmuyorsa Vuslat Olduğu Hatırlatmıyorsa Hazza Erişilemez.

#1

Duygularımız İnsanı Ölümü Sevince Coşmuyorsa Vuslat Olduğu Hatırlatmıyorsa Hazza Erişilemez.


İnsanın kendini bilmece sanarak çözmeye çalışması her ne aksi ise bir türlü çözememesi, buna bir anlam yüklemeden anlamsızlıklarının içinde kaybolması, arayarak kendini bulamaması ne kadar zor bir mesele, aslında bu bizim meselemiz, bunun için kimseye kızmaya hakkımız yok.

Ben kimim?

Ne istiyorum?

Ne İsterken ne buluyorum?

Mutlu olamıyorum!

Kiminle, nerede olmak istiyorum diye birini seçmeye çalışırken seçemiyorum?
İstediğimi hatırlamak sarmak istedikçe yanımda bulamıyorum?
Etrafımı saran dert sıkıntılarda kurtulmak isterken kurtulamıyorum?

Bilmiyorum… Çözemiyorum… Göremiyorum… Seçemiyorum… Bu sorular devam eder gider. Ben kimim bir insan, neyimle insanım insanlığımla merhametimle imanı seçerek farklı olmamla, insanlara koşmamla varmamla sarmamla dediğimiz anda, ne istiyorum sorusu mutlu olamıyorum, bulamıyorum seçemiyorum ve diğer sorular yok olacak soruları yıkan cevaplar bunları yapınca karşında olacak. Kendin için bir şey isterken yorulacaksın, ama tek başına mutlu olamayacaksın. Toplum için çalışınca el ele omuz omuza fazla yorulmayacak ve yalnız kalmayacak birlikte güzele ulaşarak güzel olanı vererek mutlu olacaksın… Çözülmeyen çözülecek, bu dünya mal yığmak kasalara doldurulmak için gelinmedi böyle bir dünyada yok, varsa eğer sonu ateşle ıstırapla doludur ötesinde… Dışarıda insanlar açken senin kasanda kilolarca altın dolar mücevher dolu iken insan olduğun söylenemez…

Yaşamın arasına ölümü koymadıktan, ölümün anlamına sırrına eremedikten sonra insan huzura ermez, neden ölüm var? Ölüm nedir? Sorularına cevabı aramak bulmak sırrına ermek gerek… Duygularımız insanı ölümü sevince coşmuyorsa vuslat olduğu hatırlatmıyorsa hazza erişilmez…Dünyamızı kendimiz için çıkarımız için egemen altına almaya çalıştıkça batarız, egemenlik altına alanlarla savaştıkça hakka ulaşınca özgür mutlu huzurlu oluruz…

İçim ama bugün çok tuhaf hislerle dolu. Acelem varmış gibi nedense hep koşuyorum yığıyorum saklıyorum ama mutlu değilim, vesaire sorular kafanı aklını esir almayacak, verdikçe kazanacaksın mutlu olacaksın. Çünkü Âlemlerin Rabbi, sana çok verirken fakirlerin hakkını da içine katarak vermen için fazladan verdi ve seni sınayarak insan mısın şeytana yoldaş mısın görmek istiyor vesselam herkese selam vakit olursa yine ederiz inşallah devam.
Mehmet Aluç

İlginizi Çekebilir


#2
Doğru.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:56 .