Aslında İçimizin Yandığını Gösterebilsek, Bu Hisseden Duygularla Varabilsek!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 18-07-2019, 16:24 #1

mehmetaluc

Bizden Biri

Aslında İçimizin Yandığını Gösterebilsek, Bu Hisseden Duygularla Varabilsek!Aslında İçimizin Yandığını Gösterebilsek, Bu Hisseden Duygularla Varabilsek!

Aslında İçimizin Yandığını Gösterebilsek, Bu Hisseden Duygularla Varabilsek!

Ne güzel olurdu düşünce dünyamızda içimizde saklı değil de, her anımızda endişeden ayrılığı yaşamaktan zevk aldığımız gibi görünsek de beceriksizliklerimizle, aslında içimizin yandığını gösterebilsek, bu hisseden duygularla varabilsek! Bizi biz yapan kalbimizin fark edilmesi, güzel anların yönlerimizin keşfedilmesi için kapısını açsak ne güzel olurdu…

Bizlerin ruh ve gönül yapısında var olan en derin tabakalara kadar nüfuz eden birlikteliğimizle beraber olsak kendimizi görünür yapsak, daha güzel olmaz mıydı? Bazı anlarda, insanız cesaretsiz olduğumuzun anlaşılması bizde neleri kaybettirir ki? Hiçbir şeyi! Bizde yarım olanı tamamlamak var iken dostlarımızla, aramızda cesaretsizliğimiz korkularımız yanlışlıklarımız paylaşılsa çareler aransa ne güzel olurdu, olmaz mıydı sizce?

Zarar göreceğimiz belli yolumuzda ki en büyük işaret ile yani içimizde saklamak paylaşmamak, biz olmamak, ceviz kabuğunun içimizde saklanmak nereye kadar? Bir gün o kabuk çatlayacak muhakkak!

Bu saklamakta ustalığımızı kötülükleri ayrılıkları temizlemek yok etmek için harcasak… Bir kalkan olsak acılara ayrılıklara…

Günlük hayatımızda ustaca dilimizi tatlı sözlerle zamanı mekânı aşan hecelerle süsleyerek konuşsak, sözlerimiz zamanı mekânı aşarak gönüllere dolsa ah ne güzel olurdu…

Bizler ki Anadolu topraklarına çaldıkları maya hızlı ve güçlü bir şekilde tutmuş gönül dostları Yesevi’lerin Yunusların Mevlanaların torunlarıyız, onların izini takip ederek yarınlarımızı daha güzel insanımızı daha çok gülen mutlu olan olması için mücadele etmek bizim asil vazifemiz olduğunu da unutmayalım derim, vesselam, selamlarımla.

Mehmet AluçBenzer Konular

♪Soluk Bir Mavi♪ ve aLLy* Bunu beğendi.
Görüntüleme:127, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 20-07-2019, 17:14 #2

aLLy*

Azimli Üye

Alıntı:
Zarar göreceğimiz belli yolumuzda ki en büyük işaret ile yani içimizde saklamak paylaşmamak, biz olmamak, ceviz kabuğunun içimizde saklanmak nereye kadar? Bir gün o kabuk çatlayacak muhakkak!
insanlar devre zamana göre davranıyor yaşıyor artık.Başkası nasıl görücek,ne diyecek begenicekmi,yadırgıycakmı gibi safsatalarlar doldu zihinler.Görselliği ön plana getirdiler,düşünsel içsel şeyler arkadada kaldı artık.Cogu anlaşılmazlıkların,ayrılıkların ve üzüntülerin asıl nedenide bu.Kendisi olamamak,icindekini değilde karşısındakinin isteklerine göre davranmak yaşamak,işin kötü yanıda herkes buna alıştı ve devam ediyor hayatlarına,bana ise garip geliyor ama biz azınlıktayız artık hocam...
mehmetaluc Bunu beğendi.

Alt 20-07-2019, 22:14 #3

mehmetaluc

Bizden Biri


Aşarız bunları kardeşim,çokluk olmak haklı olmayı göstermiyor ki?Zamanla kendimiz olacağız inşallah ,sağ olasın kardeşim,selamlarımla.
aLLy* Bunu beğendi.

Cevapla

Etiket
anadolu , denemeler , mekan , söz , toprak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:19 .