Düşüncelerin Sarmalında Kurtulmak…

#1


Düşüncelerin Sarmalında Kurtulmak…

Düşüncelerin Sarmalında Kurtulmak…

Beni harap eden ayrılığın ateşi kor alevi ile yakarken, o yâr benim gibi hasret çekmiyor ve yanmıyor anlaşılan, yansaydı teninin kokusuyla, yanık kokusunu içime çekerken bilir hissederdim. Bu belki delice gelecek size, lakin aşk böyle bir şeydir. Akıl yok olurken, gönül yanar o konuşur, aşk gönlü işgal ederken, gönül görür ve konuşur hisseder aşkla beraber.

Mazinin tozlu odasında raflarında geçmişe dair biz ararken, yok olan yanan aklımı buldum! Artık işime yaramazdı! Kaybolduğumda kendimi burada bulmayı umarken, kendimi aşkın içinde arayarak bulmayı gönlüm bana söyledi. Düşüncelerin sarmalında kurtularak, gönlümle yola devam ettim.

Gideceğim varacağım yerin aşk olduğunu söyleyen gönlüm isterseniz iç ses deyin, cevapları aşkla bulacağımı kulağıma fısıldadı, o kulağıma fısıldarken, aşkın esen hafiften esintisi ile mest oldum! Oysa insanların beni anlamasını beklerken, beni anlayan aşktı, sarandı… Daha başka ne dileyebilirdim ki Mevla’mda, o yârin ve aşkın gülüşünü gönderdikten/gösterdikten sonra?

Az ilerde hasret olsa da ne çıkardı? Aşkı gönderen Mevla’m yanımda iken aşkla, yürürdüm…

Yürümek, yola yol olmanın adını verirken nasıl durabilirdim ki? Adım atılmamış vadilere ovalara dağlara doğru…

Mehmet Aluç


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:24 .