MsN Messenger'ın Tarihçesi...
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 17-05-2007, 13:25 #1

Duhâ

Bizden Biri

MsN Messenger'ın Tarihçesi...MsN Messenger'ın Tarihçesi...

MSN Messenger 1:
1999 yılında ilk ürün piayasaya sunuldu.AOL'ün kendi anında mesajlaşma yazılımı olan AIM ağı ile uyumluluk vaat ediordu.basit metinsel mesajlaşma ve adres defteri barındırıordu....

MSN messenger 2:
1999 un sonlarına doru duyurulan MSN Messenger 2 minik görsel deişiklikler içeriordu.bunnar arasında reklamlar için banner alanı ve chat penceresinin özelleştirilmesiydi....

MSN messenger 3:
2000 yılının mayıs ayında sunulan bu üçüncü sürüm artık dosya transferi yapabilmenize izin veriordu.dahası pc nizde bulunan Net2Phone ile PCden PCye ses aktarımı da yapabiliordu ki bu ilk VoIP uygulamalarından biridir.

MSN Messenger 4.6:
Arabirim deişiklikleri,adres defterindeki kişileri gruplama ve sesli görüşme gibi ynilikler getiren messenger 4.6,2201 yılının ekim ayında sunuldu.bu sürüm yannızca win 9x,ME,NT ve 2000 üzerinde çalışıordu ve win XP kullanıcıları win messenger kullanmak zorundaydı.

MSN Messenger 5:
2002 yılında sürülen bu sürüm ile Win XP kullanıcıları artık win messenger beraberinde MSN messengerı da kullanabilir hale geldiler.bu sürüm içerisinde UPnP tabanlı dosya transfer protokolü ve minik arabirim deişiklikleri bulunuordu.

MSN messenger 6:
temmuz 2003 tarihinde duyurulan msn messenger 6 birçok deişiklikler içerisinde barındıran ve messenger programını basit bir chat aracındsan ziyade komple bir haberleştirme aracına kavuşturan sürüm oldu.bu sürüm sayesinde programın arabirimi tamamen deiştirilebi,lir hale geldi.ilk defa emoticons,kişi resimleri v şuanki sürümde gördüğümüz biçok yenilik bu version ile gelmiş oldu.bu version içerisinde gerek güvenlik gerekse arabirimi deiştiren biçok alt güncelleme sunuldu...

MSN messenger 6.1:
Aralık 2003 tarihinde gelen bu sürüm daha çok mesajlaşma penceresinde deişiklikler içeriordu.artık pencerenin renk temasını deiştirebilior ve menü alanını gizleyebiliordunuz.aynı zamanda programın protokolü MSNP olarak deiştirilmiş oldu.

MSN Messenger 6.2:
2204 yılının nisan ayında piyasaya sürülen MSN messenger 6.2,altı numaralı msn serisinin son versionuydu.bu versionda mobil kullanıcıların ikonları daha belirgin olarak deiştirildi.ayrıca bağlantı sorunlarını çözmek için bir yardım arabirimi eklendi.LAUNCH Site isimli bölüm ise FUN GAMES olarak deiştirildi..

MSN Messenger 7.0
Nisan 2005 tarihinde gelen bu sürüm ile artık winks getirilmiş oldu.aynı zamanda kendi resminizi animasyomlu resim ile deiştirebiliordunuz.kişi listenizdeki isimlerin stilleri ise bir anında mesajlaşma yazılımına daha yakışır şekilde dizayn edildi.bu sürüm NT tabanlı olmayan Windowslarda da çalışabilen son sürümdü..

MSN Messenger 7.5
23 Ağustos 2205 tarihinde sunuldu.bu sürüm özellikle güvenlik hususunda yenilikler barındırıordu.görsel annamdaki yeni özellikler ise dinamik arka zeminleri,ses klipleri gönderebilmesi,daha fazla göz kırpma ve ifadelerden oluşuordu.ancak bu sürüm artık yannızca Win XP tabanı altında çalışabiliorduBenzer Konular
 • Makyajın Tarihçesi...
  Makyaj Hakkında Ansiklopedik Bilgi Makyaj eşitli amaçlarla yüzün görünümünü değiştirmeyi veya düzeltmeyi ga...

 • BMW tarihçesi...
  BMW (Bayerische Motoren Werke AG'nin kısaltması)(Türkçe: Bavyera Motor Fabrikası A.Ş.), Alman otomobil ve moto...

 • Kanun Ve Tarihçesi...
  Kanun “Kânun”un tarih içindeki ...

 • Alkışın TarihÇesi...
  Nerden Çıktı Bu Alkış? Günümüzde alkış, muhataba tezahürat için yapılmaktadır.Eski devirlerde ise , alkış s...

 • Msn Tarihçesi...
  Msn Tarihçesi MSN Messenger 1: 1999 yılında ilk ürün piyasaya sunuldu.AOL’ün kendi anında mes...


Görüntüleme:641, Cevaplar:6

İlginizi Çekebilir >
Alt 02-06-2007, 19:51 #2

BeBiShkomm

Aktif Üye

paYLA$imin icin saol artik msn si olmayan ki$i tanimiyorum

Alt 02-06-2007, 23:53 #3

ßy_pé§îmîst

Forum Heveslisi


evet bende msn olmayan birini tanımıyorum!..
paylaşımın için teşekkürler!..

Alt 03-06-2007, 00:24 #4

"[ροssίblγ]"

Forum Üstadı


PyLa$ım için saol jnm

Alt 06-06-2007, 22:35 #5

ecemjick

Foruma Alışıyor

parla$ım içhin saol jnm

Alt 08-06-2007, 21:35 #6

isyankar burcu

Acemi Üye

msn hakkında çok şey örenmiş oldum saollll paylaşım için

Alt 11-06-2007, 23:40 #7

AhMeTsağolasın bilgilendik ya

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:52 .