Facebook ayrılık sonrası eski sevgilisinden uzaklaşmak isteyenlere yardım edecek

#1
Facebook ayrılık sonrası eski sevgilisinden uzaklaşmak isteyenlere yardım edecek
Facebook kullanımı dünya genelinde daha yaygın hâle geldikçe sosyal paylaşım sitesinde eski bir sevgili veya eşle karşılaşma ihtimali artıyor. Özellikle taze ayrılıkların ardından Facebook Haber Kaynağına bakıp eski sevgilinin yaptıklarını görmek kimi zaman yıkıcı olabiliyor. Bu yıkıcı durumdan kaçınmak isteyenler eski sevgilelerini Haber Kaynağından kaldırma, arkadaşlıktan çıkarma veya engelleme yoluna gidiyor. Ancak engellemek dışındaki eylemler, bağlantıyı tamamen yok etmiyor. Etiketlenen fotoğraflar veya bie Facebook mesajı yazarken alıcı olarak eski sevgilinin önerilmesi ayrılık sonrası sinir bozucu durumlara yol açabiliyor.
Facebook, ilişki durumunun değişmesinin ardından ortaya çıkaracağı yeni araçlarla ayrılık sonrası sinir harbini en düşük seviyeye indirmeyi amaçlıyor. Sosyal paylaşım sitesinin ayrılık sonrası araçları üç temel bileşenin üstüne kurulu: Facebook’ta eski sevgilinizi görme oranınızı kısıtlamak, eski sevgilinizin Facebook’ta sizi görme oranını sınırlamak ve insanların ikinizi birlikte olduğu eski paylaşımları görmesini önlemek.
Facebook ürün müdürü Kelly Winters, söz konusu araçların zor zamanlardan geçen insanlara sunulabilecek kaynakların geliştirilmesi amacıyla yapılan çalışmaların sonucunda ortaya çıktığını belirtti. Winters, yeni araçlarla insanların ilişkilerini Facebook’ta da kolaylık, rahatlık ve kontrol hissiyle sonlandırmasını amaçladıklarını sözlerine ekledi.
Bu yeni araçların sağladığı imkanların büyük kısmına ulaşmak için eski sevgiliyi Haber Kaynağından kaldırmak da yeterli oluyor. Ancak Facebook gizlilik ayarlarını düzenli olarak ve ortalama kullanıcılarına pek görünür olmayan bir biçimde değiştirdiği için pek çok kişi bu seçenekten haberdar olamıyor. Facebook’un bir ayrılığın resmiyet kazanmasının ardından kullanıcılarını proaktif biçimde korumaya alması ise işin ilginç yanını oluşturuyor.
İlk olarak ABD’deki mobil cihazlarda deneme amaçlı olarak dağıtılmaya başlanan Facebook ayrılık sonrası araçları, gelen geri bildirimler doğrultusunda daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırılacak.

İlginizi Çekebilir


#2
Facebook ayrıldığınız kişiyi engellemeden, arkadaş listenizden çıkarmadan görmemenizi sağlayan bir özellik geliştirdi.


Facebook bugün web sitesinden yaptığı yazılı açıklamada ilişkisi biten kullanıcıların acısını hafifletmek için yeni bir uygulama deneme etmeye başladığını duyurdu…

Facebook ilişki durumunu “…ile sevgili/evli/nişanlı/birlikte yaşadığı biri var/açık ilişkide…” gibi durumlardan “ilişkisi yok”a çevirdiğinde kullanıcıya “Biraz ara ver, aşağıda sana yardımcı olabileceğini düşündüğümüz değişiklikler” şeklinde bir liste sunacak. Ayrıldığınız kişi bu yaptığınız değişikliklerden haberdar edilmeyecek.

Ayrıldığınız kişi hakkında paylaşımları onu engellemeden ya da arkadaş listenizden çıkarmadan görmemeniz sağlanacak. Aynı şekilde onun da sizi görmesinin önüne geçmiş olacaksınız. İkinizin birlikte olduğu eski paylaşımlarınız da Facebook tarafından 3. taraflara gösterilmemeye başlanacak.

Uygulama ABD'de kullanılmaya başlandı

Facebook bu özelliğinin ABD'li kullanıcılarına açıldığını ve deneme edildiğini eğer başarılı geri dönüş alınırsa tüm dünyada uygulayacağını duyurdu.


#3
Beni pek ilgilendirmeyecek ama guzel uygulamaymis


#4
Ahhhhh ahhhhhhhhh keşke her şey basit olsa..
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:52 .