Opera Max, Çevrimiçi Müzik Servislerine de Destek Veriyor

#1
Opera Max, Çevrimiçi Müzik Servislerine de Destek Veriyor


Tarayıcı üzerinden veri sıkıştırma özelliği ile internet kullanımında yarı yarıya tasarruf sağlayan veri ve güç tasarrufu uygulaması Opera Max aldığı güncellemesi ile çevrimiçi müzik uygulamalarına hizmet vermeye başladı.
Opera'nın kullanıcılara internet bağlantılarında veri ve güç tasarrufu sağlamak adına geliştirdiği uygulaması Opera Max, hizmet verdiği uygulamalar arasına çevrimiçi müzik platformlarını da ekledi. Bugüne kadar Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamalar üzerinden veri tasarrufu sağlayan aervis mobil platformda müzik servisleri için de veri tasarrufu yapacak.
Yenilenen Opera Max bundan bir süre önce yüksek veri tüketen Youtube ve Netflix gibi platfomlar üzerinden düşük veri tüketimi sağlayarak daha çok video izlenmesine imkan sağlamıştı. Servis hizmet verdiği uygulamalara çevrim içi müzik platformlarını da ekledi. Yüzde 50'e kadar tasarruf sağlayarak kullanıcıların daha fazla müzik dinlemelerine olanak tanıyacak.
Müzik platformu için "Rocket Optimizer" adı verilen teknolojiyi kullanan Opera Max, MP3 ve MP4 formatlı dosyaları AAC+ formatına dönüştürerek bir müzik yerine iki farklı müzik dinlenmesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:56 .