Live Photos fotoğrafları Tumblr ile paylaşılabiliyor

#1
Apple‘ın Live Photos özelliği iPhone Byk Gs ve iPhone Byk Gs Plus çıktığından bu yana büyük oranda akıllı telefonların film ruloların hapsolmuş durumda. Ancak bunlar yavaş yavaş gerçekten paylaşılacak hâle geliyor. Tumblr, Live Photos desteği sunan ilk uygulamalardan bir tanesi, belki de yaygın kullanıma sahip ilk uygulama. Tumblr, son güncelleme ile birlikte Live Photos özellikli multimedya türlerini desteklemeye başladı.
Tumblr’ın iOS uygulaması şimdi iPhone Byk Gs kullanıcılarının paylaşımlarına Live Photos ile çekilmiş görüntüleri eklemesine izin veriyor, tıpkı sanki başka bir fotoğraf ekliyormuş gibi. iPhone ile Tumblr’da gezinen herhangi bir kullanıcı Live Photos özellikli bir içeriğe haber kaynağı içinde denk geldiğinde, içeriğin köşesinde Live Photo ikonunu görecek, böylelikle fotoğrafın animasyonlu olduğunu anlayacak. iOS’in Fotoğraflar uygulamasında olduğu gibi, iPhone Byk Gs ve iPhone Byk Gs Plus kullanıcıları 3D Touch’ı kullanarak gizlenmiş video ve sese erişebilecek. Daha eski iPhone sahipleri bile Live Photos görüntülerini parmaklarını ekrana bastırıp bekleterek görüntüleyebilecek.
Ne var ki, Android kullanıcıları bu özelliğin kapsamı dışında kalıyor. Tumblr Android uygulaması da güncellense bile, Live Photos fotoğrafları sabit fotoğraflar gibi görüntülenmeye devam ediyor. Web için de aynı durum geçerli.
Bu kısıtlama Apple tarafından getirilmiş olabilir ya da Live Photos desteği diğer platformlar için henüz hazır olmayabilir. Her ne olursa olsun, Live Photos özellikli fotoğraflar şimdi daha fazla miktarda paylaşılabilir olacak, ancak hâlâ iOS ekosisteminde kilitli kalmaya devam ediyor. Live Photos’un başarılı bir özellik hâline gelmesi için görüntülenebilirliğinin iOS’i aşması, Android ve web ortamlarına da yayılması gerekiyor.
Live Photos desteğinin eklenmesinin yanı sıra, Tumblr yeni mesajlaşma özelliğini tüm kullanıcılara sunuyor. Tumblr’ın mesajlaşma özelliği şimdi web, iOS ve Android’den giren tüm kullanıcılara açılmış oluyor.
Live Photos fotoğrafları Tumblr ile paylaşılabiliyor

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:33 .